למידה במרחב הפתוח

לפני כחודש פירסמנו שראש העיר ד”ר עליזה בלוך יצאה ביוזמה חדשה של למידה במרחב הפתוח. האם היוזמה הזו החזיקה מעמד? איך התלמידים מגיבים ליוזמה הזאת? ומה עם הציבור החרדי? והאם רק התלמידים מיישמים את היוזמה?

יצאנו לפארק איילון לבדוק ולתעד, ומה שהתגלה לעיננו היא שהיוזמה חיה וקיימת, היטיב להסביר זאת המורה אבי מבית הספר מוריה שאמר לתלמידים, עד היום למדנו באמצעים אלקטרוניים דרך הזום, וכעת אנחנו רואים אחד את השני, מדברים ומשחקים יחדיו.

התלמידים מבית הספר מוריה הגיבו בשמחה ליוזמה הזו, הם משתחררים קצת מהמסכים וגם קצת מהלימודים, הלמידה במרחב הפתוח קסמה להם והם מרגישים עם זה טוב.

גם תלמידות אולפנת אמי”ת נוגה נראות מאושרות, גם הן לומדות ונהנות סופסוף הן זוכות לראות שחברותיהן הן לגמרי דמויות אמיתיות ולא וירטואליות, המדריכה שלהם מעשירה את זמנם במגוון פעילויות, ממש כמו בקייטנה, מצד אחד יש ללימודים אך מצד שני הם במרחב הפתוח המרחיב דעתו של אדם ומאידך גיסא הפעילויות וההפסקות הרבה יותר משעשעות מאשר במתכונת הרגילה שהיתה בבית הספר. בסופו של יום כל תלמידה קיבלה שי, עציץ.

במעלה ההר מעבר לכביש ראינו את תלמידות אמי”ת נוגה הקטנות, לומדות ונהנות, המורה מחלקת להם קלפים והלימוד הוא יותר מעניין מאשר בבית הספר.

לצד התלמידות הקטנות ראינו את בנות הגיל השלישי בפעילות ספורטיבית במרחב הפתוח.

בנחל דולב אף פגשנו בתלמידים מתלמוד תורה נצח ישראל (ממ”ח) שלומדים במרחב הפתוח, אך למרות שברמת בית שמש א’ רוב בתי הספר הם בקרב המגזר החרדי, בלימודים במרחב הפתוח ישנו רוב לתלמידים מהמגזר הדתי לאומי.

השאר תגובה

כתבות אחרונות