כעומק הסיכסוך עם שלום (אדרי) כך עומק השלום עם הסיכסוך (דגל התורה)

היום נסעו חברי סיעת דגל התורה המשנה לראש העיר ישראל סילברסטין ויוסי גולדהירש עם רמ”ט ראש העיר יוחנן מאלי לר’ חיים קנייבסקי מה הם עשו אצלו, ממתי סיעת דגל התורה ולשכת ראש העיר חברים? האם הנסיעה נועדה בכדי לאותת לליכוד יש לנו חברים חדשים?

סיעת דגל התורה בראשית הקדנציה הנוכחית קיבלה סטירת לחי שהשאירה עד היום צלקות לא קטנות אצל כמה אנשים שמסתובבים עם שקע במצח ולא מאמינים שזה קרה להם. ראש העיר לא רצתה אותם בהתחלה בקואליציה, היו שאמרו מכיוון שמשה מונטג היה חשוד בזמנו בפלילים וד”ר בלוך רוצה שילטון “נקי”, משה מונטג זז הצידה לא לפני שהטביע את חותמו עד היום בכל פינה בבית שמש, והוא חתום על רמה ג’, רמה ד’, שכונת המשקפיים ורמת אברהם. מונטג כונה ‘הבולדזר של הבנייה’ ולא בכדי, הוא הביא לבית שמש עשרות אלפי חרדים, והוא פרש לפחות לבינתיים מהחיים הפולטיים, שבע עשייה ומאושר.

לאחר יציאתו מהקואליצייה היו שחשבו שכעת הדרך לקואליציה סלולה בשושנים ושמוליק גרינברג ישוב לכס סגן ראש העיר, אלא שהם התבדו, וגרינברג כמו מונטג גם זז הצידה שבע עשייה, ואין פינה בבית שמש ללא טביעת האצבע של גרינברג, אם זה בתחבורה, במשרדי הממשלה שהגיעו לבית שמש, ועוד ועוד.

מה שנשאר לדגל התורה הוא תואר המשנה לראש העיר, זהו לא תפקיד שמקבלים עליו שכר, אלא לשכה, ויש שיגידו גם מזכירה ועוזר. וכך יושבים להם סיעת דגל התורה מוכים ומושפלים בתוך הקואליציה, בעוד שסיעת הבית היהודי עם שלשה מנדטים קיבלו סגנות ראש העיר.

אז מה קרה היום שסילברסטין וגולדהירש חברו יחדיו לתמונה משותפת עם יוחנן מאלי? הרי היחסים בין לשכת ראש העיר לסיעת דגל התורה הם לא היחסים הכי טובים בעיר לאור מה שכתבנו לעיל, ואם תוסיפו על כך גם את העובדה שהם נעדרו במפגין מההצבעה על שינוי שמות הרחובות בנוה שמיר, והסכסוך על צביונה של שכונת נוה שמיר תגלו עד כמה הסיכסוך בינהם עמוק, וכשתגיעו לרבנים שמנהיגים את חברי דגל התורה תשמעו דברים בהחלט לא נעימים וכאן תרשו לי לא לפרט.

חיים זמורה בעד נוה שמיר חרדית יוחנן מאלי כועס

התשובה היא: “כעומק הסיכסוך עם שלום (אדרי) כך עומק השלום עם הסיכסוך (דגל התורה)“. כזכור אתמול פרסמנו כתבה אודות הקרע העמוק בין שתי הלשכות של ראש העיר ושל סיעת הליכוד. מסתבר שככל הנראה בלשכת ראש העיר לא מבזבזים זמן וכבר היום הם חברו יחדיו לסיעת דגל התורה ונסעו לר’ חיים קנייבסקי. באותה המידה שהם נסעו יחדיו לר’ חיים קנייבסקי הם יכלו גם לנסוע לכותל ביחד, מה שהיה חשוב כאן היא התמונה המשותפת של לשכת ראש העיר עם סיעת דגל התורה בכדי לאותת לליכוד אנחנו לא צריכים אתכם יש לנו חברים חדשים. אז האם בקרוב נוכל לומר שלום לך מ”מ וסגן ראש העיר הרב ישראל סילברסטין?

מלשכת ראש העיר כמובן פורכים מכל וכל את הפרשנות הזאת, סיעת דגל התורה החליטה למלא פיה מים, ומי שיפתור את התעלומה הזאת היא הזמן. הזמן יפתור לנו את החידה האם סיעת הליכוד הולכים ומרחיבים את הקרע עד הסוף או שהאיתות היום מלשכת ראש העיר איתגר אותם ועשה את שלו.

רק חשוב לציין שמבחינת דעת הקהל אם סיעת הליכוד תפרוש זו תהיה מכה קשה לראש העיר, שהרי לא לשם כך היא נבחרה, ואם נקח בחשבון את הסכסוך בין הבית היהודי לראש העיר, סכסוך שכזכור בעקבותיו פרש חבר מועצת העיר ניסים בריח, וחבר מועצה נוסף מהבית היהודי איים לפרוש, סכסוך שלא תם עד היום ועלול לגרום גם לפרישת הבית היהודי מהקואליציה, אזי מצבה של ראש העיר יהיה קשה לאין ערוך, אז האם החבירה לדגל התורה היא בגדר איום על הליכוד? לא בטוח.

השאר תגובה

כתבות אחרונות