ככה לא בונים פארק

פארק ענק נבנה ברמת בית שמש ג’2, עם תכנון לקוי, קברים ועתיקות, לא פלא שהוא עדיין לא בשימוש.

משרד השיכון בנה בשכונה החדשה רמת בית שמש ג’2 פארק ענק, ממעוף הרחפן הוא נראה פארק מרשים ביותר עם עשרות ספסלים ושולחנות בטון, ספסלי ברזל לישיבה, מדשאות, גינת משחקים גדולה עם הצללה, ועוד אחת קטנה משמאל שבילי אספלט יפים מוקפים, מדרגות מעוצבות שמסביבם צמחייה היורדות לרחוב וגם הגבהות בצורות שונות שנראים הכנה למשהו יפה, אולי בסיס לפסלים, אך בפועל המצב שונה בתכלית, כבר עכשיו נאמר לכם שפסלים לא יהיו שם. שלדים? בהחלט.

מתכנן טוב בונה תוכנית מהסוף להתחלה, ואילו בפארק שבשכונת רמת ג’2 רואים בעליל תכנון לקוי שכביכול בוצע כדי לצאת ידי חובה בלבד. ניתן לראות בצד השמאלי של הפארק חלקת דשא גדולה ומימינה חלקת דשא נוספת שמעליה חלקת אדמה עם אבנים ועצים. על פניו נראה כאילו המלאכה עדיין לא הושלמה, אך לא כך הם פני הדברים, מדובר בעתיקות ומשרד השיכון מנוע מלערוך שם שינויים, וככל הנראה המצב הולך להישאר כך עוד זמן רב, לא זאת בלבד שנמצאו בפארק עתיקות (כנראה עצים ואבנים), במקום נמצאו גם שלדים על ידי ‘אתרא קדישא’ הפזורים במספר מקומות, עליהם נבנו חומות הגבהה, זוהי למעשה הפרדה הלכתית וכך הכהנים יוכלו גם הם להנות מהפארק  ללא שום בעיה הלכתית, אך גג המתחם נותר חשוף ללא מלט, והקוצים הראשונים כבר החלו לבצבץ.

מסביב לעשרות ספסלי ושלחנות הבטון לא נראה זכר למדשאות והמקום נראה מוזנח.

בגלל סיבות אלו ואחרות עיריית בית שמש עדיין לא הסכימה לקבל לידיה את הפארק, ועולה השאלה אם במקום נמצאו עתיקות וקברים מדוע לא חשבו על כך טרם בניית הפארק עוד בשלב תכנון השכונה, האם לא מגיע לתושבי השכונה פארק כמו שצריך?

השאר תגובה

כתבות אחרונות