כיתת יורים – המאבק בין סמינר בבית שמש לבית הכנסת הספרדי

ברגעים אלו חלק מתלמידות סמינר בבית שמש מפגינות בכניסה לעירייה על כך שאין להם מקום ללמוד, כך לפי דברי ההנהלה, ניסינו לשוחח עוד עם ההנהלה ולקבל את תגובתם על גירסת בית הכנסת הספרדי אך הם ניתקו לנו את הטלפון. ההנהלה מוזמנת בכל עת ובכל זמן להגיב וכמובן נפרסם את הסיפור מהצד שלהם.

למי שלא מכיר את הסיפור עיריית בית שמש הקצתה מבנה חדש לאותו סמינר בשכונת המשקפיים. בשכונה ההיא קיימת מצוקה של מחסור בבתי כנסת ולכן העירייה הקצתה את אחת הכיתות לטובת מתפללים שנקראים: “בית הכנסת הספרדי”.

נציין כי התפילות נערכות בשבתות וימים טובים בזמן בו אין תלמידות במבנה הסמינר.

לפני מספר ימים, בית המשפט והעירייה ביקשו מהצדדים להגיע להסכמה, לא נלאה אתכם בפרטים הקטנים, נאמר שהמחלוקת הזו הובאה לבית המשפט, כאשר הסמינר ביקש מבית המשפט שיוציא צו מניעה זמני, בכתב הבקשה הוא פירט כי גבאי בית הכנסת לא נעלו את הדלת בליל שבת, ואז נכנסו נערים ונערות (לפי התמונות חובשי כיפה עם ציציות בחוץ) שתו אלכוהול, ועישנו, כאשר הם מותירים תחת כל עץ רענן בדלי סיגריות ואלכוהול, תוך כדי שהורסים חלק מהציוד של הסמינר.

ביום שני האחרון ה-5-12-22 השופט אופיר יחזקאל דחה את הבקשה למתן צו מניעה לבית הכנסת, ועל כן התפילה בסמינר אמורה להמשיך כרגיל.

הנהלת בית הכנסת שלחה הודעה להנהלת הסמינר שיעבירו לידהם את המפתחות לאור דחיית בקשתם של הסמינר למתן צו מניעה ע”י בית המשפט.

נציגי בית הכנסת הספרדי סיפרו למערכת החדשות ‘מיטב’, כי בשבת האחרונה הם הגיעו להתפלל כרגיל בכיתה, ולתדהמתם הם רואים כי החליפו להם את המנעולים.

בדלת של השער התקינו שני מנעולים, ובדלת הכניסה לסמינר התקינו מפתח רב בריח. בדלת של הכיתה החליפו צילינדר ושמו גם מנעול רתק של כספת.

ואם חשבתם ששמעתם הכל עוד לא שמעתם כלום, קרעו להם את חוטי החשמל כך שהם לא יוכלו להתפלל בכיתה.

בצר להם הם הוציאו מהחלון את הכסאות והציוד והתפללו במסדרון של הסמינר. תושבי השכונה סיפרו להם כי לבם נחמץ בקרבם שעה שראו איך שמוציאים את בספר התורה בבזיון מהחלון, בזמן שלכאורה מגיע להם להוציא את ספר התורה עם מפתח.

לו חילוניים היו נועלים בית כנסת כל הארץ היתה מזדעזעת ת”ק פרסה על ת”ק פרסה אומר לנו תושב השכונה י’.

בכיר בעירייה מוסר למערכת החדשות ‘מיטב’ כי הוא לא זוכר כפיות טובה כזו, אם על כס ראש העיר לא היתה יושבת ד”ר עליזה בלוך, הסמינר היה יכול להמתין עוד עשור עד לקבלת הקצאה.

נשמח לקבל את תגובתם של הנהלת בית הספר, לצערינו הרב זו פעם שנייה שהם מתחמקים ולא מוסרים לנו תגובה/גירסה.ברגע שנקבל מהם תגובה כמובן נפרסם.

בנות הסמינר בכניסה לבניין עיריית בית שמש

5 תגובות

 1. גם פספסתם עובדה: הבוקר של ההפגנה, יום א׳, כשהתלמידות הגיעו ללימודים, מצאו שמישהו שבר מפתחות בכל המנועלים של בית הספר. ולא היה אפשרי להיכנס עד שהמשטרה שברה את המנועלים. בגלל זה הנהלת הסמינר אורגנה את ההפגנה. ונדליזם כזה, הוא דבר ילדותי, ולא ראוי לשומרי תורה ומצוות.

 2. אני בהלם! כתבה שקרית לחלוטין!
  בית הכנסת מקומו לא בסמינר!
  וכל שבוע אנחנו עדים לנזקים הנוראים בגלל בית הכנסת.
  לא שומרים על המקום. לא מקפידים לנעול אחריהם.
  ומה שידוע לי, לגבי שבת האחרונה , זה שבית הכנסת התעקש להכנס מהכניסה הנעולה ולא מהכניסה שהשאירו פתוח.

  1. הכתבה היא לא שקרית או אמיתית היא מספרת סיפור שלצערי הרב הסיפור סופר רק מהצד של בית הכנסת, ביקשנו מההנהלה תגובה, ורצינו לשמוע מהם את הסיפור והם ניתקו לנו את הטלפון ולא בפעם הראשונה.
   אנו לא מתערבים להם בבחירות שהם עושים, הם מספיק גדולים כדי לקבל החלטות בעצמם.
   אם הם רוצים להגיב, יש להם את הטלפון שלנו והם מוזמנים בכל עת להגיב.

 3. חבל שאתה לא מביא את כל הסיפור .במקרה הבת שלי לומדת שם והסיפור התחיל בכך שהמתחם כולו הוקצה רק לסמינר הם השקיעו המון כסף על השיפוץ של המבנה ורק לאחר שהם כבר התחילו את שנת הלימודים בעיריה נזכרו שיש בית כנסת בשכונה שצריך לדאוג לו למקום ומה יותר לא הגיוני מאשר להכניס לתוך סמינר של בנות גברים שיתפללו ויסתובבו ביניהם .רק לאחר התערבות של משרד החינוך העיריה חזרה בה ואמרה שהבית כנסת יהיה רק בימי שבת וחג .מאז ועד היום הסמינר ניסה בכל דרך להגיע להסדר בדיוק איך ואיפה התנהלו התפילות (יש הסכמים מפורטים בין נציג העמותה להנהלת הסמינר)עם אחריות לנעול את המבנה שאין תפילות וכן להזיז לפני שבת בצורה מסודרת את המחשבים שנמצאים כל השבוע בחדר .כמובן שמתפללי בית הכנסת צפצפו על ההסכם ואף שברו ציוד יקר ערך והשאירו בקבוקי וודקה חצי מלאים בשטח הסמינר זה התנהגות שלא הולמת אנשים דתיים ש״רק חפצים במקום תפילה ״זה נראה יותר כמו מועדון עם שתיה ואוכל לפי השאריות שהם השאירו שם כל מוצאי שבת וכמובן שלא חושבים אפילו לשלם על הנזק שגרמו (מ עם לא תגזול ) מקווה שהעיריה תמצא לחבורה הזאת מקום התכנסות אחר
  בכבוד רב

  1. אנו היינו שמחים להעלות גם את הצד של הסמינר, אך מאחר והסמינר אינו משתף איתנו פעולה למרות שניסינו כמה וכמה פעמים, עוד כשהתחיל הסיפור וגם היום.

השאר תגובה

כתבות אחרונות

צביון העיר בית שמש

כיצד תקרא ותשווק השכונה החדשה הסמוכה לרמת אברהם? רמתיים, או רמת אברהם? | גדולי רבני