כיכר היונים החדשה בבית שמש

פסלי היונים הגיעו הבקר לבית שמש ויפארו את הכיכר ברחוב הרצוג, יוצר הפסל הוא האומן לב אברמסון | ראש העיר ד”ר עליזה בלוך: “זהו שלב נוסף בהתקדמות העיר”. | ממונה אגף שפ”ע הרב שלמה ברילנט: “כולנו נוכל לחיות בעיר יפה יותר”.

בית שמש חידשה היום את פניה עם עוד כיכר יפה עליה הונחו הפסלים ‘יונים עפות’, הכיכר ממוקמת בין רחובות בן קיסמא לרחוב הרצוג, ביצירה נראים שתי יונים פרוסות כנפים הממוקמות על עמודים בסגנון יווני. גובה היצירה היא בסביבות 4 מטרים. עלות הפסלים ללא הפיתוח היא מאה אלף שקלים.

העמודים עשויים מחומרים מרוכבים עם קונסטרוקציית נרוסטה סמויה. והיונים עשויות בציפוי דמוי ברונזה עם פטינה עמיד וחזק במיוחד.

כיכר זו מצטרפת לעוד שלש כיכרות מפוסלת בעיר בית שמש: לוק, הכינור, והגלובוס. בנוסף ישנם עוד כיכרות יפות בעיר, היפה שבהם היא כיכר הצדק ע”ש נתן וימית ז’ורנו.
היצירה היא פרי אומנותו של הפסל המוכשר לב אברמסון שמכה בבית שמש שנית – לאחר יצירתו המופלאה בכיכר לוק, על היצירה הזו עבד האומן במשך שבועות רבים. והיום הוא הגיע מאשקלון ביחד עם המנופאי שעובד איתו יחד זה 25 שנים על מנת להניח את יצירתו במשכנה בבית שמש.
האוֹמָּן הסתובב סביב לכיכר שעות רבות לאחר שהציב את היונים, לראות שהם משתלבים עם הנוף, ושינה את כיוונם פעם אחר פעם, עד שדעתו נחה עליו, והיה שלם עם יצירתו המדהימה. פדנט הבחור!!!
ישנם אלמנטים נוספים שהכין אברמסון עבור העיר בית שמש והם יגיעו לעיר במשך החודשים הקרובים. 4 רימונים, השקיעה, והיפה שבהם היא היצירה: ‘זר פרחים’ שגובהה כ-5 מטרים.

חבר מועצת העיר וממונה אגף שפ”ע הרב שלמה ברילנט הגיע לפקח על העבודות מקרוב, ולראות שהעבודה מתבצעת על הצד הטוב ביותר. בשיחה עמנו ציין הרב ברילנט כי נדרשות עבודות נוספות לטיפוח הכיכר שיבוצעו בחודשים הקרובים (עניינים פרוצדלורלים של מכרז וכדו’).

במהלך ההתקנה כמעט והמנוף קרע את החוט השקוף של העירוב אך הרב ברילנט היה שם במקום כדי להתריע על כך מבעוד מועד.

אכן עושה רושם שהרב ברילנט שנכנס לא מזמן לתפקידו כממונה אגף שפ”ע הגיע לעבוד, ‘אנו מאחלים לו הצלחה רבה‘.

אחריו הגיעה לכיכר ראש העיר ד”ר עליזה בלוך, ביחד עם אחראית פניות הציבור רחלי בן שטרית לראות במו עיניה כיצד העיר אט אט משנה את פניה, היא שוחחה עם הפסל שהראה לה קטלוגים של יצירותיו.

העיר בית שמש מצדיעה לאומן הדגול מר אברמזון ומצפה לשאר יצירותיו.

תגובות:

ראש העיר ד”ר עליזה בלוך: זהו שלב נוסף בהתקדמות העיר, בחודשים הקרובים ככרות רבות בעיר ישופצו כחלק משיפור המרחב הציבורי.

הרב שלמה ברילנט: “אלמנט זה מצטרף לעוד אלמנטים שיותקנו בעיר בתקופה הקרובה ובעזרת ה’ כולנו נוכל לחיות בעיר יפה יותר”.

כתבות אחרונות