יש ניקיון ויש מיניקאט

ראש העיר ד”ר עליזה בלוך בראשית שלטונה חרטה על דיגלה: בית שמש תהיה עיר נקייה!! ואכן 24 שעות ביממה מסתובבת משאית הטיאוט בבית שמש ומנקה את רחובותיה אך כוחה של המשאית מוגבל, הפתרון: ביוזמתו של יו”ר מינהל תפעול מר דודו ג’מו הגיח לעירנו ביום שישי האחרון המיניקאט.

ביום שראש העיר עליזה בלוך נכנסה לתפקידה, היא כינסה את העיתונאים ושיננה באוזננו את האני מאמין שלה, אחד מהדברים הוא שבית שמש תהפוך לעיר נקייה. באותו היום הדבר היה נראה לאו בר השגה, אך בשקט בשקט בחרה ראש העיר בפינצטה את האנשים המקצועיים ביותר והמוכשרים ביותר שיהיו שותפים איתה לתהליך המורכב הזה.

הילה מועלם

זה לא סוד שבית שמש היא עיר בבנייה, שהרי עשרות אלפי יחידות דיור נבנות בה בעת ובעונה אחת, דבר שגורם למאות משאיות לעבור ולדלג לשכונת רמה א’ בואכה לרמה ה’ או ד’, על הדרך הם משליכים לכל עבר חצץ הנערם בצידי המדרכות ואיי התנועה. החצץ הוא כבד ואין ביכולתה של המשאית טיאוט לשאוב אותו אל בטן המשאית, ולכן המשאית מנקה ומנקה אך תמיד נשאר מלוכלך.

חצץ בכל צידי הדרכים

כאן נכנס לתמונה יו”ר מינהל תפעול מר דודו ג’מו שהחליט להביא מיניקאט, זהו מיני מעמיס בעל עוצמה אדירה שינקה את כל צידי הדרכים, כולל הכיכרות. ג’מו שוחח עם אלי ארזי שיורה לקבלן העירייה שיביא את המיניקאט ביום שישי שינקה במשך 8 שעות היכן שצריך.

ארזי שוחח עם קבלן העירייה דוד ניסימוב, והורה לו היכן צריך לנקות, ניסימוב הגיע עם פועליו, ופעולת הנקיונות נמשכה לאורך כל היום שישי במלא עוזה, הנקיונות התמקדו במיוחד על רחובות נחל צאלים ואליהו הנביא.

אנו הגענו למקום לסקר ולתעד, היינו שם לפני שפעולת הנקיונות החלה, וגם לאחריה. כעת הרחובות באמת נקיים. אנשי מקצוע ששוחחו אתנו אמרו שניקיון כזה לא היה בעיר זמן רב. וזהו רק פרומו ליום הניקיון העירוני שיחול ביום שלישי הקרוב.

רחוב אליהו הנביא נקי כפי שאף פעם לא היה

תודה רבה לראש העיר ד”ר עליזה בלוך הרוח החיה מאחרי ההתחדשות העירונית, תודה ליו”ר מינהל תפעול מר דודו ג’מו שהגה את הרעיון, תודה לממונה אגף שפ”ע הרב שלמה ברילנט, תודה לאלי ארזי שפיקח על העבודות והפעיל את הקבלן, ותודה לקבלן דוד ניסימוב.

כתבות אחרונות