ישיבת מליאת עיריית בית שמש נובמבר 2020

הערב התכנסה ישיבת המליאה לאשר תפקידים לחברי סיעת ש”ס, תב”רים ועוד. | חברי המועצה הצדיעו ליקל”ר (יחידת קישור לרשות) אל”מ רונן בוקובזה, ולסגן גטהון בלינך.| מספר חבר”מ נעדרו, ההיעדרות התמוהה ביותר היא של ישראל רמתי | מנדלסון לא התפטר.

הערב התכנסה ישיבת המליאה לאשר את התפקידים של חברי סיעת ש”ס, תב”רים ועוד. בפתח הישיבה הצדיעו חברי המועצה ליקל”ר (יחידת קישור לרשות) רונן בוקובזה לרגל העלאתו לדרגת אל”מ. אל”מ בוקובזה הינו שותף להובלת החמ”ל העירוני ועושה לילות כימים למען המערכה לבלימת התחלואה בעיר. ראש העיר ד”ר עליזה בלוך בירכה אותו והעניקה לו פרחים.

כמו כן הצדיעו חברי המועצה לסגן גטהון בלינך תושב בית שמש שהגיע היום לישיבת המליאה ביחד עם משפחתו, גטהון בלינך הוא יליד אתיופיה תושב רחוב הנרקיס, התגייס לחטיבת כפיר וכיום משרת כקצין טירונים בסיירת חרוב. חבר מועצת העיר אסצ’לאו מולה (ליכוד) בירך אותו, ואמר שהוא מרגיש שגטהון הוא גאווה לעדה כולה.

בטרם החלה הישיבה התכבד כל חבר מועצה בפיתות לחמניות, סלטים, נקניק ופחית קולה או סודה (לסקרנים שביננו ראש העיר העדיפה שתייה חמה, וספרייט) ואז כל אחד ניגש למקומו שם חיכה לו טאבלט, אולי בעתיד הם יצביעו דרך אפליקציה.

ישיבת המליאה היתה מנומנמת משהו ביחס לישיבת ההנהלה האחרונה, כולם הצביעו פה אחד על הכל. כמעט ולא היו ויכוחים, ככה זה כשאין אופוזיציה. הברומטר לבדיקת מצב הקואליציה הוא חבר מועצת העיר ישראל מנדלסון, השמועות סיפרו שהיום הוא עומד להכריז על התפטרותו מהקואליציה, השמועות הלכו יד ביד עם התנהגותו בישיבת ההנהלה האחרונה, אך היום כבר בפתח הישיבה הוא הודיע לנו שאין בכוונתו להתפטר.

יש שאמרו ספק ברצינות, ספק ברצינות רצינית, כי לא לחינם ישבו לידו דובר העירייה ויועץ ראש העיר… על כל צרה שלא תבא (או שכן תבא) ואם זה לא מספיק אז מולו ישבו ראש העיר והרמ”ט יוחנן מאלי, עם שמירה כזו אפילו אם יפטרו אותך אתה לא מתפטר.

יום המאבק באלימות כלפי נשים

בישיבת המליאה ציינו היום את יום המאבק באלימות כלפי נשים ובמהלך הישיבה אף הוצגו פעולות העירייה למיגור האלימות בעיר. ראש העיר ד”ר עליזה בלוך נשאה דברים ואמרה, “אם בשנת 2020 החברה הישראלית צריכה לעצור כדי לציין “יום מאבק באלימות” – מדינת ישראל כולה צריכה לעצור לרגע ולבחון מה נכון שיעשה אחרת. השינוי נכון שיתחיל בתשומת לב. אחריות של כל אחד מאתנו לדיבור מכובד. בשנה הקרובה נסמן אתגר על חינוך מהגיל הרך. נעסוק במתן כלים להתמודדות מגיל צעיר כיצד להכיל כעס, איך מתמודדים עם חוסר הסכמה. שפה, מתוך עמל רב, משנה מציאות. אני תפילה ותקווה שהיום הזה יהפוך ליום שיעבור זמנו”.

נשאו דברים אורנה נחמני וסגנית ראש העיר רינה הולנדר. הולנדר חידדה את החשיבות למי שחוותה אלימות להתלונן ולא לחשוש, ישנם מספר צינורות שעימם יכולים להתקשר כגון עוז משטרה, או למוקד חירום 118 (מוקד ארצי).

עוד הוסיפה ואמרה כי בקרוב יפתח ברמת בית שמש ג’ מרכז “בנפשנו” – עמותה המטפלת בנשים – בעיקר בציבור החרדי – שחוו תקיפה מינית.

כמו כן בשבוע הבא נחנוך בבית שמש את עמותת ‘קרן מאירים’ התומכת בנשים שיצאו ממקלט לנשים מוכות, ועברו להתגורר בקהילה, בנוסף העמותה מגישה סיוע לילדים ואנשים עם מוגבלויות, נותנת תמיכה לנשים נפגעות אלימות, ועוד.

שכח להגיע

בהמשך הישיבה עלו להצבעה חלוקת התפקידים לחברי סיעת ש”ס, ישראל רמתי: יו”ר ועדת מכרזים ואחראי על הרכש; הרב יגאל חדד: מחזיק תיק מבני דת; איציק אלמליח: משנה לראש העיר ומחזיק תיק מורשת מן המזרח;

כל חברי המועצה הצביעו פה אחד על המינויים אבל נשוא ההצבעה ישראל רמתי לא הגיע, נשמע לכם תמוה? לנו עוד יותר, ציפור קטנה לחשה לי באוזן שהוא כועס על כך שלא קיבל את תפקיד המשנה לראש העיר – שהרי הוא מספר 1 בש”ס, וזוהי הסיבה להיעדרותו, רמתי חדד ואלמליח מכחישים זאת בכל תוקף, אני אישית מאמין לציפור, ואשרי המאמין. ככה או ככה רמתי לא מרבה להגיע לישיבות המליאה.

המשנה לראש העיר חבר המועצה מלאכי כי טוב בירך את אלמליח ואמר שתיק מורשת המזרח הוא תיק חשוב הממשיך את דרכו של הרב עובדיה יוסף.

חמה”ע שלמה ברילנט הזכיר לטובה את יו”ר ועדת המכרזים היוצא אלי פרץ שניהל את הועדה ביד רמה.

גם המשנה לראש העיר ויו”ר דגל התורה הרב ישראל סילברסטין בירך את סיעת ש”ס, ואמר שכולם פועלים למען העיר והסמכויות שהם קיבלו רק יעצימו יותר את פעילותם.

הרב יגאל חדד אמר שש”ס היא מפלגה שקשובה לאזרחים גם כשהיא יושבת באופוזיציה וגם כשהיא בקואליציה, אנו עושים כמיטב יכולתינו לעזור ולסייע לתושב הקטן.

המשנה לראש העיר איציק אלמליח אמר שהוא מצטרף לחבירו יגאל חדד, ואכן עם האצלת הסמכויות אנחנו נוכיח את עצמנו.

ראש העיר עליזה בלוך אמרה שהיא שמחה על השותפות, כעת ש”ס מקבלת כלים להשפיע ותושבי העיר יזכו לקבל שירותים יותר טובים.

אישור תקציבים

מועצת העיר אישרה פה אחד את תוכנית החומש של תקציב מפעל הפיס לפעילויות רווחה ופנאי בעיר בית שמש בחמש השנים הקרובות ע”ס 6 מיליון ש”ח. בין היתר אושרו תקציבים לתוכנית “חינוך לאחריות”, ביה”ס להורים, רווחה, תרבות ופנאי, תמיכה חיילים משוחררים ותקצוב לאירועי שנת השבעים לבית שמש.

בסיום הישיבה אמרה ראש העיר ד”ר עליזה בלוך: “בישיבה הזו הבאנו בשורות רבות לתושבי העיר. התקציבים שעברו כאן הערב ישנו את פניה של בית שמש ויקרבו אותנו עוד אל החזון שלשמו הגענו לשליחות הזו. אני מודה לכל השותפים שלי בהנהגת העיר, ללא יוצא מן הכלל, על שותפות אמיתית חוצה מגזרים. המטרה של כולנו הוא לשרת את התושבים ולהצעיד את בית שמש קדימה ואנחנו עושים הכל כדי לעמוד במשימה”.

השאר תגובה

כתבות אחרונות