ישיבת מליאה סוערת – חברי סיעת דגל התורה נעדרו מההצבעה

הערב התקיימה ישיבת מליאה סוערת, בה היו חברי מועצת העיר אמורים לאשר את שמות הרחובות. חברי סיעת דגל התורה בהוראת הרבנים נעדרו מההצבעות, למורת רוחם של ראש העיר ד”ר עליזה בלוך, וחברי סיעת הליכוד. ראש העיר אף אמרה כי יהיה לזה מחיר.

נציין כי זו לא פעם ראשונה שסיעה כלשהי מחרימה ישיבת מליאה או חבר מועצה כזה או אחר מחליט לא להגיע. זה קרה בעבר עם סיעת הבית היהודי, ועם חבר מועצת העיר מר שלום אדרי, אז מה קרה שהפעם היעדרותה של סיעת דגל התורה גרמה לכעס כה נוראי, עד כדי כך שראש העיר אמרה שיהיה לכך מחיר? רק נאמר במאמר המוסגר שאל תחשבו שהיום ראש העיר תשלח אליהם מכתב פיטורים, אך המחיר בא יבוא אלא אם כן תבא איזשהי התנצלות מצידם. לגבי היעדרות סיעת הבית היהודי ראש העיר אמרה בזמנו שיהיה לכך מחיר, אלא אם כן הם יתנצלו, איך זה הסתיים? אני מעדיף לשמור על כבודם של הצדדים.

כדי שנבין על מה הפעם יצא הקצף צריכים להבין את משנתה של ד”ר בלוך. לפי תפיסת עולמה אוכלוסיה מגוונת זוהי לא גזירת גורל, אלא זו עדיפות ממדרגה ראשונה, ואילו היה בידה הכח לבחור איך תיראה בית שמש היא היתה מעדיפה אוכלוסיה מגוונת, ולאחר הבנייה המאסיבית ברמה ד’ היא מרגישה שהיא חייבת לאזן את בית שמש ע”י בניית שכונה לציבור הכללי כדוגמת נוה שמיר, וכל פגיעה בשכונה הזאת היא פגיעה בציפור נפשה. ואילו אצל סיעת הליכוד והבית היהודי רוב חרדי זה מלחמת קיום, והצעד הראשון לקראת שכונה לציבור הכללי היא מתן שמות ציוניים לרחובות השכונה.

ולאחר שיצא הקצף ביקשו חברי מועצת העיר לומר את דברם.

ראשון הדוברים היה חבר מועצת העיר מר שלום אדרי שאמר שסיעת דגל התורה מתחבאים מאחרי שמלתם של הרבנים. יש לי כבוד לרבנים, אך אני לא מבין מדוע אנו תומכים בהם בשמות הרחובות ברמה ד’, בקרוואנים וכו’ ואילו הם לא תומכים בנו בדברים היקרים ללבנו? ככה אי אפשר להמשיך.

מ”מ וסגרה”ע מר משה שטרית אמר שבבית שמש אין קואליציה מקיר לקיר אם חלק מהקואליציה עסוקים בלהיות אופוזיציה. שטרית אף תקף אישית את חבר מועצת העיר הרב שלמה ברילנט ואמר שאסור שהוא יהיה חלק מהקואליציה.

סגנית ראש העיר רינה הולנדר רמזה בדבריה שישנה פגיעה בנשים בכך ששמות הרחובות נקראים רק בשמות משפחה, ואנו נאמר בסוגריים שיודע ח”ן לחש לנו שנרקם הסכם עם אגודת ישראל שכך יהיו שמות הרחובות, אך הם כמובן מכחישים זאת מכל וכל, נהפוך הוא אומר סגרה”ע הרב ישיעהו ארנרייך, אנו מכבדים נשים, ויש כאן גם שמות של נשים כמו חביבה רייך.

חבר מועצת העיר ויו”ר ועדת תכנון ובניה הרב שמעון גולדברג אמר: אני מצביע בלב כבד כי זה הפך לאירוע פוליטי, אך זו טיבה של פשרה.

לבסוף ראש העיר סיכמה ואמרה “אני שמחה שהשכונה הזו מקבלת אופי וצביון משלה”. ד”ר בלוך אף שיבחה את חבר מועצת העיר מש”ס הרב יגאל חדד שאמר אנחנו בש”ס חתומים על הסכם עם הליכוד, ואנו מחוייבים לעזור להם בנוגע לרמה ה’.

וכמעט שכחנו שבישיבת המליאה הנוכחית הושבע חבר מועצה חדש מהבית היהודי – שמו בישראל אלישיב גוטמן. אנו מאחלים לו הצלחה רבה.

השאר תגובה

כתבות אחרונות