יעקב ליצמן חנך את לשכת הבריאות נפת בית שמש והתחסן

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן חנך היום את לשכת הבריאות נפת בית שמש וקבע מזוזה, פרופסור גרוטו גזר את הסרט והסיר את הלוט. | השר ליצמן התחסן וגינה את הרופאים שקראו לא להתחסן. | ראש העיר בלוך: אני קוראת לממשלת ישראל ללמוד מהעיר בית שמש.

בקדנציה הקודמת ראש העיר לשעבר חה”כ הרב משה אבוטבול בנה בניין אשר בו נמצאים חמ”ל העירייה ובית המשפט, לאחר מכן  סגרה”ע שמוליק גרינברג הביא לבית שמש בשורה גדולה כשהביא לכאן מספר משרדי ממשלה, והפך את המקום לקריית ממשלה, בין המשרדים שהביא היו: רשות המיסים, משרד העלייה והקליטה, ומשרד הרישוי, והיום ראש העיר ד”ר עליזה בלוך הביאה לשם את משרד הבריאות.

ליצמן עורך סיור בנפה

לשכת הבריאות נפת בית שמש נותנת שירות לתושבי בית שמש, מטה יהודה, ביתר עלית, קריית ארבע, מועצה מקומית אפרת וגוש עציון, ומיישמת את מדיניות בריאות הציבור בשטח כגון פיקוח תברואתי על מסעדות ומוסדות חינוך, בנפה ניתן להגיש תלונות על מזון, כמו כן אנשים בעלי נכות קבועה יכולים לקבל מכשירי שיקום וניידות, או תהליך הוצאת תעודת פטירה וקבלת רישיון קבורה.

כמו כן הנפה אחראית על אשפוז קשישים במוסדות סיעודיים, טיפול/חיסון למניעת כלבת לאחר פגיעה מבעל חיים, ואחת לשבועיים מתקיים בנפה מבצע השלמת חיסונים לילדי בית הספר שלא חוסנו במסגרות הרשמיות. בנפה גם ניתן להגיש בקשה לקבלת “סל שיקום” לאלו הזקוקים לשיקום נפשי ורוצים להתחיל בהליך שיקומי.

בטקס החניכה נכחו מטעם עיריית בית שמש סגני ראש העיר משה שטרית וישעיהו ארנרייך, וממונה תיק הבריאות ישראל סילברסטין.

אורחי הכבוד היו ד”ר חן זמיר רופאה מחוזית של לשכת הבריאות מחוז ירושלים. ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות פרופ’ סיגל סדצקי והמשנה למנכ”ל משרד הבריאות פרופ’ איתמר גרוטו.

ומכאן עברו לשלל הטקסים הראשון שבהם הוא:

קביעת מזוזה; הרב ארנרייך החזיק את המזוזה על כרית, והרב ליצמן קבע את המזוזה.

טקס הסרת הלוט; פרופסור גרוטו הסיר את הלוט, בשלט היה כתוב: “משרד הבריאות, לשכת הבריאות המחוזית ירושלים, נפת בית שמש”.

טקס גזירת הסרט; גם כאן התכבד פרופסור גרוטו וגזר את הסרט לקול תשואות האורחים והמארחים.

לאחר מכן עלו בזה אחר זה הדוברים לשאת דברים, ראשונת הדוברים היתה ראש העיר ד”ר עליזה בלוך: זהו יום חג עבור העיר בית שמש, מהיום אפשר לומר לעיר בית שמש את לא עוד עיר אלא עיר נפה, ואני רוצה לפרגן לסגן שר הבריאות הרב ליצמן שמשרדו – משרד הבריאות, היה הראשון להכיר בכך, ואני מקווה שהרבה משרדים ילכו אחריך ויקימו את משרדי הנפות שלהם. האירוע היום מוכיח שבית שמש היא עיר של צמיחה והתחדשות, עוד אמרה ראש העיר שבבית שמש אף אחד לא מנסה שהשני יהיה דומה לו וכולם למדו לקחת אחריות משותפת, אני קוראת לממשלת ישראל ללמוד מהעיר בית שמש (לא פחות).

אחריה עלה סגן שר הבריאות הרב יעקב ליצמן הופתעתי לטובה מהשיפוץ שעשו כאן, והופתעתי לראות את כמות האנשים שבאה לראות איך דוקרים אותי, במדינת ישראל ישנו מחסור בטיפות חלב, וגם בבית שמש חסרים 3 טיפות חלב, משרד האוצר רוצה שנסגור טיפות חלב במקומות מסויימים לטובת מקומות בהם ישנה ילודה גדולה. (אתמול התפרסם נתון שבית שמש היא העיר עם הכי הרבה ילדים בארץ, ישנן מעל 4000 לידות בשנה) אני לא בעד לסגור אלא בעד להוסיף עוד טיפות חלב.

הרב ליצמן שיבח את פעילותו של סגן ראש העיר הרב ישעיהו ארנרייך שפועל גם למען קהילת גור וגם למען כלל התושבים, הרב ליצמן אמר שהוא עוזר לאחרים יותר מאשר לקהילתו. וראש העיר ענתה לו מיד שהוא עושה עבודה מצויינת.

אני מתחסן כל שנה, ואני קורא לכולם להתחסן, בשנה האחרונה היה לנו משבר בחיסון החצבת והחיסון הזה הוציא שם רע על מדינת ישראל, ואם יהיו קבוצות שמתנגדות לחיסון אנחנו ננסה על פי חוק לשלול מהם כמה זכויות, אני מגנה את הרופאים שקראו לא להתחסן.

ד"ר חן זמיר נושאת דברים

אחריו עלו פרופסור גרוטו, סיגל סדצקי וחן זמיר.

האורחים ערכו סיור במשרדי הנפה, והפרופסור גרוטו חיסן בעצמו את הרב ליצמן.

השאר תגובה

כתבות אחרונות