טרגדיה בבית שמש, הנער דניאל מדמון נהרג כתוצאה מנפילה

נער כבן 13 נפל מגובה ונהרג לאחר שהגדר עליה נשען נשברה.

צילום: קובי ליזרוביץ

סמוך לשעה 15:30 התקבל דיווח במוקד זק״א על צעיר שנפל מגובה ברחוב בן איש חי בבית שמש. הנער הוא תושב שכונת חפציבה בבית שמש.

שלומי פרץ מתנדב זק״א שטיפל בזירה: ״מדובר בצעיר כבן 13 שנשען על גדר ברזל שהשתחררה ממקומה ונפל מגובה כ5 מטר. כשהגעתי למקום ראיתי את הצעיר שוכב כשהוא מחוסר הכרה וסובל מחבלות קשות, צוותי מד״א ביצעו פעולות החייאה ממושכות ופינו את הצעיר במצב אנוש לבית החולים הדסה עין כרם שם הרופאים נאלצו לקבוע את מותו.״

אברהם קאפ מפקד זק״א בית שמש: ״כואב הלב, רק לפני שבוע הבחור הצעיר חגג בר מצווה. אנחנו מסייעים לבני המשפחה בשעתם הקשה.״

מתנדבי זק״א בית שמש טיפלו בכבוד המת באיסוף הממצאים בזירה, נסיבות האירוע נחקרות ע״י המשטרה.

נציגים מעיריית בית שמש וממשטרת בית שמש הגיעו לזירה וכעת הם בודקים מי אחראי לתקינות המבנים. גורם מסויים מסר לנו כי משרד החינוך אחראי על מבני החינוך, וגורם אחר מסר לנו כי אגף התפעול הוא זה שאחראי על תקינות הגדרות והמבנים. אנו כמובן נשאיר את הטיפול לגורמים המקצועיים שיעשו את מלאכתם נאמנה על מנת שדבר זה לא יישנה.

נציין שהמקום שבו למד דניאל מדמון לא אושר ע”י הגורמים הרשמיים, ומשרד החינוך לא מכיר בו כמבנה חינוך, ולכן הטענה כביכול שמשרד החינוך הוא האחראי על תקינות המבנים לא רלוונטית למקרה המצער שארע היום. 


כעת נמסר עדכון מדובר העירייה מר רועי לחמנוביץ’:

“בהמשך לאסון, עיריית בית שמש חסמה את הגישה למבנה. בזמן הקרוב ירותכו שערי הכניסה. מהנדס מבנים בדרך למתחם ויוציא צו סגירה למקום.” עד כאן לשון ההודעה.


ככל שידוע לנו ישנם מקומות נוספים בעיר בית שמש שבהם הקירות סדוקים, כל שנותר לנו לקוות שבע”ה הגופים האמונים על הבטיחות יטפלו כבר היום בכל הליקויים בעיר יבדקו גדר גדר, ויטפלו בכל עץ שסמוך לעמוד חשמל, ויטפלו בכל כביש שיש מעליו קווי מתח גבוה. ועוד….

עדכון

מנהל המוסד בו אירעה הנפילה הובא לחקירה בחשד לגרימת מוות ברשלנות. ומחר יגיע לדיון בבית המשפט לגבי הארכת מעצרו, או שחרורו. עורך הדין שייצג אותו הוא איתמר בן גביר.

 

כתבות אחרונות