טקס פתיחת הכשרה שנתית לכונניות הקו החם ‘מענה’

היום נפתח מחזור ‘ההכשרה השנתית’ של מרכז ‘קהילה’ בראשותו של הרב אריה לוי שכלל 25 מועמדות חדשות הנותנות מענה לנפגעי תקיפה מינית בחברה החרדית, בהשתתפות שרת התפוצות עומר ינקלביץ’, ראש עיריית בית שמש ד”ר עליזה בלוך, סגנית ראש העיר וממונה על תיק הרווחה עו”ד רינה הולנדר, והמשנה לראש העיר הרב ישראל סילברסטין וצוות הנהלת מרכז ‘קהילה’ שע”י עמותת מענה.

מרכז מענה הוקם לפני כ-9 שנים כגוף מקצועי הפועל באמונם המלא של רבני הקהילות בבית שמש, במטרה לספק טיפול מקצועי הולם ורגיש המותאם למקרים של פגיעה והתעללות מינית במגזר החרדי. לפני שנה נערך יום עיון בנושא מוגנות ילדים בקהילה ודובר שם רבות אודות הטיפול בנושא הכאוב הזה בחברה החרדית, אך כנראה הטיפול בחברה החרדית יכול להגיע רק מתוך החברה החרדית עצמה ולשם כך הוקם ארגון ‘מענה’.

זה לא סוד שהשיח סביב ‘תקיפה מינית’ הוא נושא מאד רגיש בציבור החרדי, בהתייחס למורכבות הגדולה של השיח בנושאים כגון אלו, ולכן חלקן שותקות ונוצרות את סיפורם הכואב עד יומם האחרון, וחלקן מספרות לקרוביהן אך שם זה נעצר ובהיעדר תמיכה הן אינן מגישות תלונה במשטרה – לפעמים בעידודם של הרבנים – ולכן ניצבים בפני ארגון מענה אתגרים לא פשוטים והם כמהלכים על חבל דק כאשר מחד הם נדרשים להעניק את הטיפול המקצועי ביותר הן מבחינה רגשית והן מבחינה חוקית, ומאידך הם מקבלים אמון וגיבוי מלא מהקהילה החרדית.

עד היום ארגון מענה טיפל באלפי מקרים שכולם טופלו בהצלחה, והם נתונים תחת מעטה החשאיות וטוב שכך. הארגון קנה לעצמו בעשור האחרון את שמו הטוב ואודות למוניטין שהארגון צבר המתלוננים או המתלוננות מרגישים די בטוחים לספר על מקרים שהם חוו, והם סמוכים ובטוחים שיקבלו הכוונה וטיפול מקצועי המותאם עבורם.

עם השנים הרחיבה העמותה את פעילותה והציבה דגש בתחום המניעה. במסגרת כך התקיימו עשרות סדנאות לאמהות, וכנסים גדולים למאות משתתפים. כמו כן חולקו אלפי מוצרי תוכן ייחודים במטרה להנגיש להורים, למוסדות ולקהילות את הידע הנדרש על מנת למנוע מלכתחילה את התרחשותן של הפגיעות וכך לטפח קהילה מוגנת.

בשנתיים האחרונות נבחרה העמותה ע”י משרד הרווחה (ממשלתי) להקים ‘מרכז סיוע’ למגזר החרדי.

מרכז הסיוע שהוקם נושא את השם ‘קהילה’ והוא חובר ל-12 מרכזי סיוע הפזורים בכל הארץ כאשר הוא הראשון והיחיד המיועד למגזר החרדי, מרכז הסיוע ‘קהילה’ ע”י עמותת ‘מענה’ מתמקד בהסברה קהילתית ומעטפת מוגנות לקהילה.

ראש החץ בפעילות זו הוא הקו החם. הקו החם של ‘קהילה’ הוקם לפני כעשרה חדשים והוא פועל ברצף 24/6 ומיועד להגיש שירות עזרה ראשונה לכל פניית חרום. הקו כבר משמש מאות נשים ומשפחות הפונות בעת מצוקה ומקבלות הכוונה ראשונית ממוקדת וברורה לסיוע בזמן אמת וכן הפנייה לגורמים הנכונים שיש לערב לפי אופי המקרה. הקו מאוייש במוקדניות מקצועיות ובמערכת תמיכה מאסיבית המיועדת לתת עזרה מיידית לכל פונה. צוות המוקדניות הן נשים חרדיות בעלות רקע מתאים הנדרשות לעבור הכשרה רחבה בפיקוח משרד הרווחה, כאשר לאחריה הם משתלבות במשמרות במענה הטלפוני וזוכות להציל חיים, פשוטו כמשמעו.

היום (א’) נפתח מחזור ההכשרה השנתי של מרכז ‘קהילה’ עם 25 נשים נוספות המועמדות להתנדב בקו החם ‘קהילה’. נשים איכותיות ואמיצות שנבחרו מתוך כ-200 פונות להירשם להכשרה, כאשר בסיומה הן תקבלנה תעודת הכשרה למענה בקו חם ויאיישו את המשמרות.

הנכבדים בכנס בירכו את הנהלת מרכז מענה על הפעילות הנמרצת מאחורי הקלעים במקצועיות וברגישות.

שרת התפוצות עומר ינקלביץ’: הנושא הזה מאד חשוב ויקר ללבי, דלת לשכתי תמיד פתוחה עבורכם, ואני מטפלת בנושאים האלה בשיתוף פעולה מלא עם הרב אריה לוי.

האוכלוסייה החרדית היא אוכלוסייה שמרנית מטבעה המעדיפה לעתים לא לגעת בסיפורים הללו, ולכן חשיבות ארגון מענה שהקים הרב אריה לוי הוא מן המעלה הראשונה שגם דורש אומץ לא קטן.

ניסיתי לקדם את שילובן של האוכלוסייה החרדית שיהיו חלק מצוות חוקרי המשטרה בנושא פגיעות מיניות, ונתקלתי במבוי סתום מאחר והמשטרה טענה שהיא מכירה את המגזר ואני חושבת שאין מי שמכיר יותר טוב את המגזר מאשר אלו שהגיעו מהמגזר.

ולכן אני שמחה שיש את ארגון מענה שנותן את התשובה לנפגעים מהמגזר החרדי. ולכם המועמדות אני רוצה לומר שאתם נשות חזון וחשיבותכם רבה.

ארגון מענה עושה עבודת קודש לא רק עבור הקהילה החרדית אלא הקהילה הישראלית כולה.

ראש עיריית בית שמש ד”ר עליזה בלוך: זו אחריות עצומה להיות חלק מהמענה הטלפוני. מדובר בנושא שלא מדברים עליו אבל עוצמתו חזקה וצרובה לדורות. חשוב שנזכור שלחזק את הטוב המשותף הוא להיות יחד גם ברע משותף. הקו החם הוא חבל הצלה וכך ראוי שנתייחס אליו.

סגנית ראש העיר ומחזיקת תיק הרווחה עו”ד רינה הולנדר: לאחרונה ערכנו קמפיין בעיר להעלאת המודעות לאלימות כלפי נשים אשר כותרתו: את לא לבד. אתן הנשים המתנדבות לאייש את הקו החם מיישמות את האימרה הזו במעשיכן. הדאגה לפרט, הידיעה שלאשה בצרה יש למי לפנות בגדר “עמו אנוכי בצרה” והיא מבינה שהיא לא לבד- זו מצווה גדולה מאד של הצלת נפשות ממש. אתן בחרתן לצאת מאיזורי הנוחות שלכן כדי לא להשאיר אף אחת לבד ובכך אתן מגלות ערבות הדדית במדרגה גבוהה ביותר. ארגון מענה עסוק מדי יום ביומו ביישום המטרה הזו של ליווי משפחות ונשים המצויות בצרה. אתן המתנדבות מהוות כח משמעותי. אני מאחלת שבזכות פועלה של עמותת מענה ביחד עם העשיה שלכן נגיע למצב בו כל אשה וכל משפחה תדע שיש למי לפנות ושהיא לא לבד. ישר כח!

המשנה לראש העיר הרב ישראל סילברסטין: בעצם הקמת הארגון ניתן מענה לבעיה שהיתה בקהילות ולא היה שם מענה הולם. כיום עם “מענה” יש פתרונות מקצועיים התואמות לקהילה החרדית. מענה מקבל את תמיכת כלל רבני הקהילות בעיר וראשי הקהילות יודעים לאן לפנות בעת משבר.

ברצוני לברך את הרב אריה לוי מנכ”ל “מענה” והמתנדבות שעושות עבודת קודש של הצלת נפשות בלי רעש וצלצולים והכל בשקט ובדיסקרטיות, שתשרור הברכה בכל עמלם.

מנכ”ל עמותת מענה הרב אריה לוי: ברצוני לשתף אתכן איך אני רואה את הדברים, הסיוע שאנו מגישים לקהילה היום והתנופה העצומה שאתן שותפות לה עכשיו נשענת על שנים של השקעה מקצועית. גם היום אחרי אלפי פונים, מאות פגישות עם הורים, מחנכים רבנים ומנהלי מוסדות כל מקרה שאנו נדרשים אליו הכלל הראשון הוא רגישות! ההבנה של הנסיבות הקהילתיות / הדילמות והניואנסים הדקים, האתגר להגיש את הסיוע הנכון ברגע האמת אבל מותאם במלואו לערכים החינוכיים והקהילתיים של הפונה.

אנו לא מחנכים אף אחד חלילה, אנחנו לומדים איך נכון לסייע לכל אחד ואחת.

תזכרו שכל אחת מכן מועמדת להיות ‘נהגת האמבולנס’ שלנו. כשמתנדבת עונה לשיחה היא קרש הצלה של הפונה. ישנן פניות לקו החם שהמענה הראשוני הוא זה שהציל אישה או משפחה שלמה, זה הרגע בו יש להגיש את כל הידע המקצועי, בשפה הנכונה ברגישות ההשתתפות וההכלה. ככה – מצילים חיים.

מי יודע איזו זכות נזקפת למתנדבת על העזרה הקריטית שלה בצורה נכונה בזמן רגיש. חוינו אתגרים עצומים בהפעלת ההכשרה הזו כעת בתקופת הקורונה, היו רגעים שחשבנו להמתין עם זה, אך התחזקנו דוקא עכשיו להמשיך בכל הכח, זה בדיוק הקו שלנו – להתמודד, ודווקא כשיש אתגרים.

השאר תגובה

כתבות אחרונות