חניכת רחוב דרכי איש ע”ש הרב אברהם שפירא

היום ראש העיר ד”ר עליזה בלוך יצאה לסיור ביחד עם הנגיד הרב יצחק שפירא בנו של חה”כ לשעבר ואיש העסקים הרב אברהם יוסף שפירא בשכונות בעיר בית שמש, לאחר מכן היא לקחה אותו לשכונת המע”ר ושם המתינה לו הפתעה “טקס קריאת רחוב ע”ש אביו – הרב אברהם שפירא”.

בטקס נכחו סגן ראש העיר הרב ישעייהו ארנרייך, אנשי לשכתה אבידע ינאי רפי פרלשטיין וענת עייש, קרובי משפחה, והרב אבריימי קאפ יו”ר אירגון עזרת אחים.

בטקס נשאה דברים ראש העיר ד”ר עליזה בלוך:

אנו מארחים היום לביקור ראשון את הרב יצחק שפירא שלאט לאט אני מרגישה ידידות קרובה איתו.

סיירנו כמה דקות בתוך העיר ועכשיו הגענו לרחוב שנקרא דרכי אי”ש ע”ש אביו הרב אברהם יוסף שפירא

הרב שפירא הוא היה מהראשונים מבין היהדות החרדית שאמר שאפשר לערב תורה ועסקי ציבור יחד בתוך מדינת ישראל מבלי שיפריעו אחד לשני. הרב שפירא עסק שנים רבות במצוות צדקה, הוא היה גם יושב ראש וועדת הכספים שנים רבות, והיה מכונה האיש הגדול של המדינה. היתה לו יכולת לשלב את עסקיו הפרטיים, עם עשייה ציבורית ופוליטית מבלי שהכסף יבלבל אותו.

העיר בית שמש מייצרת מרכז עסקים גדול שמאפשר לאנשים להתפרנס בזכות עצמם לצד אורח חיים חרדי, זאת אמירה מאוד גדולה של העיר בית שמש.

יש אחריות מאוד גדולה לקרוא שם רחוב על שמו של מישהו עם מידות ותכונות כאלו, זו מחוייבות של בית שמש עלפי עצמה ליצירה, עשייה, אחריות, ותמיכה ציבורית.

אני רוצה לאחל לנו שאכן נהיה ראויים לשם הזה, ולהגיד לרב יצחק שפירא שזה המעט שבית שמש יודעת להגיד לאבא, ולאחל לכולנו הצלחה רבה מאד.

אחריה נשא דברים הרב יצחק שפירא:

אני רוצה להודות מעומק לבי לראש העיר ד”ר עליזה בלוך על ההפתעה הנעימה הזאת במהלך מסלול הביקור שלי.

כפי שאמרה ראש העיר על סוג האנשים שיגורו ברחוב הזה ובסמוך לו ישנהמחויבות להידמות לדרכיו של אבא “דרכיה דרכי נועם וכל נתיבותיה שלום” שביתו שהיה פתוח לכל אדם ללא כל הבדל.

מאהרון הכהן למדנו שמצווה לחבק כל יהודי ורק על ידי כך נגיע לאהבת ישראל ושלום בין היהודים הדרך של אבי ז”ל הייתה לקרב את כל הבריות להגיע למצב שגם אלו שלא למדו תורה יבינו את לומדי התורה ולא ישנאו אותם.

כשבן אדם מרגיש שהוא נאהב הוא הופך לאוהב ולכן זה לא פלא שבתולדות מדינת ישראל היהודי החרדי הראשון שנבחר לתפקיד יושב ראש בנק ישראל (לא כתוצאה ממשא ומתן קואליציוני) זה היה אבי זכרונו לברכה. “דרכי איש” פירושו של דבר להדוף את השנאת חינם ולהרבות באהבת חינם ויהודי חרדי הוא לא פרזיט.

אני מבקש להודות שוב לראש העיר שדוגלת בנושא שהיה סמל חייו של אבי, וכאן בבית שמש הוא נמצא במומנטום עצום, ובטוחני שהנושא הזה ייושם תחת הנהגתה המוצלחת של ראש העיר ותגיע לידיי הגשמה ומימוש. אני מברך את בית שמש שכל רחובותיה יהיו בתוכן של “דרכי איש וכל נתיבותיה שלום”. אני רוצה להודות לסגרה”ע הרב ישעיהו ארנרייך, ולשאר חברי המועצה שתמכו בזה.

תודה למארגני הטקס שלמה דרעי  ואולגה.

השאר תגובה

כתבות אחרונות