חניכת סניף תנועת הנוער אריאל בבית שמש במעמד בכירי העירייה

במעמד מרגש ובהשתתפות בכירי העירייה ובראשם ראש העיר ד”ר עליזה בלוך וסגניה מר משה שטרית והגב’ רינה הולנדר נחנך מבנה מפואר לסניף תנועת אריאל בעיר הותיקה בבית שמש, השידור הועבר בשידור חי בזום.

הערב – נר שמיני של חנוכה – התקבצו בכירי העירייה לחנוכת בית ולקביעת מזוזה לסניף אריאל ברחוב התבור בבית שמש. ראש העיר ד”ר עליזה בלוך גזרה את הסרט, כשלצידה מ”מ וסגרה”ע מר משה שטרית, וסגנית ראה”ע עו”ד רינה הולנדר.

לאחר גזירת הסרט מזכ”ל התנועה דביר עמיאור קבע מזוזה, ולאחר מכן הכבודה עברה לאולם מרווח, הם צפו בסירטון שהכינו תנועת אריאל, ואחד הנערים הדליק חנוכייה.

במשך 4 שנים עמלו על תכנון המבנה ורק לאחרונה המהלך עבר להילוך גבוה ותוך זמן קצר נבנה הבניין. זהו הסניף הראשון שנבנה עבור תנועת הנוער אריאל בעיר הותיקה. ברמת בית שמש יש אחד נוסף.

תנועת אריאל היא תנועת נוער דתית לאומית שהוקמה לפני כ-40 שנה בכדי למלא את הצורך בתנועה דתית מופרדת מגדרית – דבר שלא היה מקובל אצל אחותה הגדולה תנועת בני עקיבא.

את הטקס הנחתה יעל שוקרון עוזרת מנכ”ל העירייה – איתמר ברטוב – שאף הוא השתתף באירוע כאחד שדחף את הפרוייקט עד לקו הסיום. איש הסאונד היה תקליטן העירייה מר אלי יוסף, והטקס כולו עבר בשידור חי ע”י מיכאל קריספל ודניאל פרץ. ניהלו את האירוע מנהל האירועים איציק קניזו וסגנו שלמה דרעי שבעוד כחודש הוא יוצא לגימלאות.

ראשון הדוברים היה מזכ”ל תנועת הנוער אריאל דביר עמיאור שהעניק תמונות הוקרה לראש העיר ד”ר בלוך, לסגניה שטרית והולנדר, ולמנהל מחלקת תנועות הנוער בעירייה הרב יוסי גמליאל. אחריו נשא דברים נציג ועד ההורים ואחריו עלו לדבר שלשה נערים מהתנועה.

בזה אחר זה עלו בכירי העירייה לדבר, הראשונה היא סגנית ראש העיר רינה הולנדר:

“זה היום עשה ה’ נגילה ונשמחה בו. זכינו לחנוך ביום “זאת חנוכה” בית לחניכי תנועת אריאל סניף גבעת שרת. במשך שנים ייחלנו לרגע הזה והנה הוא הגיע, לאחר מאמצים מרובים אשר החלו בקדנציה הקודמת על ידי יו”ר סניף הבית היהודי חיים בן מרגי, נמשכו בקדנציה הנוכחית באמצעות חבר המועצה ניסים בריח והסתיימו בתקופתו של חבר המועצה אלישיב גוטמן.

העלנו היום את זכרם של שני מדריכים בסניף: ברכיה סוסלוביץ ז”ל ואיתן פלמר ז”ל, אשר נספו תוך שהיו בדרכם לשמח תושבים במסגרת פעילות סניפית. 

אני מאחלת לחניכי סניף אריאל שיזכו למלא את המבנה בהרבה תוכן ובהרבה רוח. תנועת הנוער אריאל מנציחה במעשיה את דרכו של הרב קוק זצ”ל – תורת ישראל עם ישראל וארץ ישראל כחוט משולש. מי יתן ותזכו כי המבנה החדש יהווה בית יוצר לפעילויות רבות עבור עמנו ועבור ארצנו ברוח התורה.”

לאחריה עלה חבר מועצת העיר וממונה על החברה הכלכלית הרב אברהם פרנקל:

החברה הכללית שמחה על סיום פרוייקט מוצלח של תנועת הנוער אריאל, למרות כל הקשיים הבירוקרטיים של כמה שנים הגענו לרגע הגדול הזה. החברה הכלכלית עומדת בחזית בניית העיר והתוצאות אינן מאחרות לבא, ובזמן הקרוב בע”ה נחנוך מבנה נוסף בשכונה אחרת.

אברהם פרנקל
אברהם פרנקל

לאחריו עלה מ”מ וסגן ראש העיר מר משה שטרית שפתח את דבריו במילים: איזה יום מרגש!

סוף סוף יש לתנועת אריאל-בנים סניף בית שמש מקום שהם יכולים לקרוא לו בית. מדובר במסע ארוך מדי אמנם, אך לשמחתנו הוא הסתיים בסוף טוב. תנועת הנוער אריאל היא תנועת הנוער הגדולה ביותר בעיר ובמסגרת סניפיה התחנכו אלפים מתושבי המקום. התנועה משלבת בתוכה ערכי תורה, אהבת הארץ ואהבת עם ישראל. אנו שמחים על ההזדמנות ומקווים שעם קבלת התנאים החדשים התנועה תוכל להמשיך ולצמוח בעיר.

וביום שאחרי אנחנו יודעים שעדיין סניפים רבים מדי של תנועות נוער פועלים ללא מבנה מסודר. כממונה תנועות הנוער בעיר אני יכול לבשר שאנו שוקדים על פעולות רבות וחשובות כמו בניית סניף עזרא ברחוב הסתוונית, בניית שבט חדש לצופים, שיפוץ מעו”ז בית”ר וסניפי בני עקיבא בבית שמש וברמת בית שמש ועוד.

אני רוצה להודות לכל הנוגעים בדבר ובמיוחד לחברי סיעת הבית היהודי אז והיום שדחפו, לחבר המועצה אברהם פרנקל ולחברה הכלכלית, וכמובן לראש העיר ד”ר עליזה בלוך.

אחרונת הדוברים היתה ראש העיר ד”ר עליזה בלוך:

אני שמחה ומתרגשת לחנוך היום את סניף תנועת הנוער אריאל, תמיד אני מזכירה לעצמי את סיבת היותי ראש עיר, משום שבצעירותי הייתי בתנועת נוער, שם למדתי על ערכים, חינוך, הוראה, הורות, ואהבת העם והמולדת. היא פנתה לעבר המסך הגדול בו שהתנהל זום ואמרה לחניכי תנועת הנוכר אני נורא גאה בכם.

ולכם אנשי החברה הכלכלית – זאב לכוביצקי מנכ”ל החברה, ובנצי – אני רוצה לומר תודה על פעולכם הרב למען המבנה הזה, אנחנו בעיריית בית שמש לקחנו על עצמנו את עניין תנועת הנוער כמשימה חשובה ועוד מעט יבנה בסמוך מבנה של תנועת הנוער הצופים. בנוסף אנו בונים עוד סניף ברמת בית שמש א’, וסניפים אחרים שופצו ועוד ישופצו.

קיבלתם מבנה יפה ואני מציבה בפניכם אתגר, ישנם הרבה ילדים שהם לא בתנועות נוער, והמשימה שלכם היא לצרף אותם, אני רוצה שהסניף הזה יפעל כל הזמן בתפוסה מלאה.

לא נשכח את בוגרי אריאל איתן פלמר וברכיה סוסלוביץ’ שנספו בתאונה לפני כ-3 שנים כשהיו בדרכם לשמח מבוגרים בקרית מלאכי.

אני מאחלת לכם ולכל תושבי בית שמש חנוכה שמח.

מנהל מחלקת הנוער בעירייה הרב יוסי גמליאל לא עלה לדבר וזוהי תגובתו:

אני שמח על שיתוף הפעולה עם תנועת אריאל התנועה הגדולה כיום בבית שמש בתנועות נוער הדתיות.

חנוכת מבנה זה היא המשך וחיזוק שיתוף הפעולה עם תנועת אריאל, אנו נמשיך יחד למען הנוער בבית שמש.

נציין שעקב מגבלת הקורונה או מסיבה אחרת לא הוזמנו אנשי סיעת הבית היהודי ניסים בריח וחיים בן מרגי אך גם להם שמרו תמונות עם הקדשה.

בסיום הטקס נשמעה מוזיקה חזקה ורועשת, זוהי משאית השמחה של מנהל הרכש דוד וקנין שמסתובבת בעיר כל חג החנוכה.

דוד וקנין ומשאית השמחה
דוד וקנין ומשאית השמחה

כתבות אחרונות