חמה”ע אסצ’לאו מולה מגנה בחריפות את חזרתו הצפויה של השוטר שגרם למותו של סלומון טקה

חבר מועצת העיר בית שמש אסצ’לאו מולה, יחד עם חברי פורום תמרצ’ ושרת העלייה והקליטה פנינה תמנו שטה, מגנים בחריפות את חזרתו הצפויה של השוטר שגרם להריגתו של סלומון טקה ביוני 2019.

פורום תמרצ’ – פורום חברי המועצות מבני העדה האתיופית – גינו בחריפות את חזרתו הצפויה של השוטר שירה לעבר הקרקע וגרם להריגתו של סלומון טקה, לשורות המשטרה בתפקיד קצין חקירות.

סלומון טקה בחור כבן 18 בן העדה האתיופית נהרג ביוני 2019 על ידי שוטר שירה בקרקע בסמוך לטקה, חלק מהקליע ניתז על גופו של טקה וכתוצאה מכך נהרג. הקצין היורה הושעה מעבודתו במשטרה, ואמש ניצב יורם סופר הודיעה לשוטר שהוא צפוי לחזור לשורות המשטרה כקצין חקירות.

הדבר עורר את זעמם של בני משפחת טקה ואף רבים מבני העדה האתיופית. פורום תמרצ’ – פורום של חברי מועצות מבני העדה האתיופית ובינהם גם חבר מועצת העיר מבית שמש וממונה תיק העליה והקליטה מר אסצ’לאו מולה – כינו את חזרתו הצפויה של השוטר כצעד מסוכן ומביש.

תגובת פורום תמרצ’: בימים האחרונים נחשפנו לידיעה באמצעי התקשורת השונים כי המשטרה  החליטה על השבתו של מי שהרג את הצעיר סלומון טקה ז”ל לשורות המשטרה בתפקיד של חוקר. תמרץ’-פורום חברי המועצות יוצאי אתיופיה רואים בחומרה רבה ומזועזעים מהצעד הזה המעיד יותר מכל על אטימות וזלזול המשטרה במשפחתו של סלומון ז”ל ובקהילה שלמה.

לא יתכן ששוטר שמעל בתפקידו וקטף את חיי הצעיר בדמי ימיו יקבל פרס וישוב לעבודתו כאילו שום דבר לא קרה. אם הידיעה אכן נכונה, אנו דורשים לבטל את חזרתו של השוטר  לשורות המשטרה לאלתר, ובכך למנוע את החרפה ואובדן האמון בגוף.

אנו פורום תמרץ’ נמשיך לעקוב ולא נרפה עד שיעשה צדק של אמת. מקווים שקריאתנו זו תגיע לאוזניים קשובות של כלל גורמי מקבלי החלטות ותביא לידי ביטול המהלך המבזה הזה. מקווים לבשורות טובות.

השרה פנינה תמנו שטה משמאל

גם שרת העלייה והקליטה פנינה תמנו-שטה הוציאה הודעת גינוי: “זו בושה וחרפה להחזיר שוטר לשירות שעומד לדין על הריגה ברשלנות. זו בושה וחרפה להחזיר בכזו קלות שוטר שהמשפט כנגדו מתנהל בצל טענות קשות מנשוא מצד המשפחה והעלמת ראיות בזירה. זו בושה וחרפה ופשוט הפקרת דמו של סלומון טקה ז”ל בשנית. משהו כאן מקולקל – אלימות משטרתית ופרופיילינג לא מטופלות בכלל!

איפה השר לביטחון פנים אוחנה? איפה סגן השר לבט”פ גדי יברקן? הם ישנים בעמידה – זו שערוריה! רק חסר לנו שנערים יוצאי אתיופיה יצטרכו להיחקר על ידי אותו שוטר שגזל את חייו של טקה הצעיר ז”ל. זה הזמן לעצור במיידי את חזרתו לתפקיד בכדי למנוע טעויות גורליות עתידיות”.

גם משפחתו של סלומון טקה הוציאו הודעת גינוי: השוטר שלקח את החיים של סלומון טקה ביוני 2019, זוכה לחזור לתפקיד במשטרת ישראל בזמן שהוא עומד במשפט פלילי. לא יכול להיות שמשטרת ישראל תתיר את דמם של יוצאי אתיופיה ותחלק למואשמים מתנות בזמן שהם צריכים להיות מאחורי סורג ובריח.

סגן השר גדי יברקן והשר ואמיר אוחנה חתומים על השערורייה הזאת ועל היריקה בפרצוף של קהילה שלמה. לאור ההחלטה הבזויה של משטרת ישראל ושל המשרד לביטחון פנים המחאה תתחדש – דם אחינו אינו הפקר – לא נשתוק!

השאר תגובה

כתבות אחרונות

צביון העיר בית שמש

כיצד תקרא ותשווק השכונה החדשה הסמוכה לרמת אברהם? רמתיים, או רמת אברהם? | גדולי רבני