חידון התנ”ך הארצי לשנת ה’תשפ”א יתקיים בבית שמש

ראש העיר ד”ר עליזה בלוך שמחה לבשר כי חידון התנ”ך הארצי לנוער תשפ”א יתקיים השנה בבית שמש. החידון יתקיים בבית שמש לרגל 70 שנה להיווסדה.

לאחר מאמצים כבירים, בית שמש זכתה לארח אצלה את חידון התנ”ך המחוזי והארצי תשפ”א. אלו שני שלבים פומביים טרום השלב האחרון של חידון התנ”ך העולמי שיתקיים ביום העצמאות וישודר בטלוייזיה מתיאטרון ירושלים.

כך הכל התחיל

היוזמה הינה של הגב’ בת עמי בלסן מנהלת המחלקה לצמצום פערים בחינוך בעיריית בית שמש, לפני כחודשיים היא פנתה לראש העיר ד”ר עליזה בלוך עם רעיון אשר מאד קסם לגב’ בלוך אלא שהרעיון היה צריך לצלוח משוכה גדולה, שהרי כבר נקבע כי החידון יתקיים השנה בעיר לוד. כאן נכנס לתמונה ראש מנהל חינוך מר קובי עמר שהפעיל את כשרונו ואף את קשריו, ואכן מאמציו נשאו פרי, ועיריית לוד הסכימה לוותר לעיריית בית שמש.

לחידון הארצי יגיעו לעיר בית שמש מתמודדים מכל רחבי הארץ, החידון יתקיים על פי הנחיות משרד הבריאות, וישודר בפייסבוק ובטלוויזיה החינוכית.

בעקבות קיום החידון הארצי בבית שמש העירייה רתמה את חברת החידון והחוויה בראשות יואב שלוסברג – חתן תנ”ך עולמי תשמ”ו – להפיק שני חידונים רשותיים: האחד לתלמידי כיתות ה’–ז’ והשני לתלמידי כיתות ט’–י”ב. ההרשמה תתקיים אצל מורי התנ”ך והרכזים הבית ספריים.

אליאור בביאן זוכה חידון התנ"ך לשנת תשע"ג ואלוף האלופים

ראש העיר עליזה בלוך ואגף החינוך יצאו בסירטון (שאמור להתפרסם מחר) שבו הם קוראים לתושבי בית שמש להשתתף בחידון התנ”ך. החשיבות התדמיתית לעיר היא מאד גבוהה, ומן הראוי שיהיו נציגים מבית שמש לחידון שהעיר מארחת.

לבית שמש כידוע יש רקורד מפואר, בחידוני תנ”ך, היא הצמיחה שני חתני תנ”ך, החתן הראשון הוא אליאור בבייאן חתן התנ”ך העולמי לנוער לשנת תשע”ג, ובנוסף בשנת 2018 נערך חידון תנ”ך מיוחד שבו השתתפו כל חתני התנ”ך העולמיים מהשנים הקודמות, והזוכה ב”אלוף האלופים” הוא “אליאור בביאן מבית שמש”, והוא אך בן 21 שנים. החתן השני הוא הרב לוי סודרי שזכה בחידון התנ”ך למבוגרים לשנת תשע”ו.

הרב לוי סודרי זוכה חידון התנ"ך למבוגרים לשנת תשע"ו

תגובות:

ראש העיר ד”ר עליזה בלוך: התנ”ך נוכח בבית שמש לאורך השבילים וההיסטוריה, תוכלו לקרוא סיפורים בתנ”ך שקרו אצלנו פה בבית. אני מזמינה כל נער ונערה מהעיר בית שמש ללמוד את התנ”ך, להתחבר לשורשים, להשתתף בחידון ולהתחיל מבראשית. תשאפו למצוינות ותהפכו את התנ”ך לחלק מהישות שלכם.

סגן ראש העיר וממונה על תיק החינוך הרב ישעיהו ארנרייך: התנ”ך הוא הספר הקדוש ביותר לעם היהודי, העיר בית שמש מוזכרת בתנ”ך מספר פעמים, אני שמח שחידון התנ”ך המחוזי והארצי יתקיים אצלנו, אני מאחל הצלחה רבה לכל התלמידים.

ראש מנהל חינוך מר קובי עמר: בית שמש היא עיר חשובה ומרכזית עוד מימי התנ”ך, היא עיר שמחברת בין השפלה לבין ההר, היא עיר שמצמיחה חתני תנ”ך. העובדה שחידון התנ”ך יערך השנה בבית שמש הוא הזדמנות בשבילנו להתחבר לשורשים.

הרב לוי סודרי: הזכייה בפרס התנ”ך העולמי זהו דבר שבהישג יד, בשבילי התנ”ך זה כל החיים, אני זוכה ללמד את התנ”ך בבית שמש ילדים ומבוגרים. לרב סודרי יש ערוץ ביוטיוב עם מגוון שיעורים.

אליאור בבייאן: כל אחד יכול לזכות בחידון התנ”ך, כל שנדרש הוא רצון והתמדה, התנ”ך עזר לי המון ושינה את חיי, אני למדתי שני תארים והשלישי בדרך, ואני אף מחזיק תעודה בעריכת לשון.

השאר תגובה

כתבות אחרונות

צביון העיר בית שמש

כיצד תקרא ותשווק השכונה החדשה הסמוכה לרמת אברהם? רמתיים, או רמת אברהם? | גדולי רבני