חוזה העסקתו של רפי פרלשטיין מסתיים, בקרוב העירייה תפרסם מכרז

חוזה העסקתו של רפי פרלשטיין בתור יועץ תקשורת לענייני חרדים של ראש העיר ד”ר עליזה בלוך ודובר לציבור החרדי עומד להסתיים, בקרוב העירייה תצא במכרז חדש לאיוש התפקיד אך לאור הצלחתו לא מן הנמנע שנראה אותו ממשיך בתפקידו גם בשנה הקרובה.

לפני כשנה ראש העיר עליזה בלוך החליטה להעסיק יועץ תקשורת לענייני חרדים, וביקשה מכמה אנשי תקשורת בולטים בציבור החרדי הצעות מחיר, ומבין כולם נבחר העיתונאי רפי פרלשטיין כספק חיצוני הנותן שירותי ייעוץ ללשכת ראש העיר.

מי אתה רפי פרלשטיין?

פרלשטיין 22 נשוי ותושב העיר בית שמש. חסיד קרעטשניף-רחובות, שהחל את עבודתו העיתונאית עוד מימי חורפו והוא אך בן 15. הוא נחשב לעיתונאי מוערך, ובין תפקידיו הבולטים הוא הגיש את מהדורת החדשות של רדיו קול ברמה, היה כתב בידיעות ירושלים, ואף היה דובר השרה עומר ינקלביץ’ (עד היום הוא נמנה על חוג מקורביה), כיום פרלשטיין משמש כיועץ ראש העיר ד”ר בלוך לענייני חרדים ובמקביל הוא מייעץ למספר גופים עסקיים ברחבי הארץ, בנוסף הוא משמש פרשן לענייני חרדים בתוכניות שונות ומגוונות ברדיו ובטלוויזיה.

מדוע אם כן בית שמש זקוקה ליועץ תקשורת לענייני חרדים? והאם פרלשטיין מסתפק בעבודת ייעוץ לראש העיר או גם מכהן כדובר העיריה עבור הציבור החרדי?

בערים רבות בארץ אגף הדוברות כולל מערך שלם של דוברים ויועצים בתחומים שונים ומגוונים הכולל מחלקות כגון צילום ופרסום, אך כאן בבית שמש משום מה מערך הדוברות רזה מידי, וכל העבודה נופלת על כתפי איש אחד, דובר העירייה: רועי לחמנוביץ’.

על כתפיו של לחמנוביץ’ מוטלות עבודות רבות שהם מעבר לעבודה סבירה, הוא אחראי על הבאת דברי הרשות לידיעת הציבור, לענות לשאילתות של עיתונאים ולמסור להם עדכונים שוטפים (גם בשעות לא שעות), להוציא מכרזים, לייעץ לראש העיר ולבעלי תפקידים בכירים נוספים, ובימים אלו גם לארגן פגישות זום של ראש העיר עם אנשים רבים ועוד. בכדי להקל עליו חייבים למנות לצידו אדם נוסף.

רפי פרלשטיין צמוד לראש העיר עליזה בלוך

כיצד  בנוי מערך הדוברות בשאר הערים במדינת ישראל?

בערים רבות בארץ באגף הדוברות יש לדובר סגן ומספר עוזרים רפרנטים תחומיים לדובר, ומזכירה. בירושלים למשל ישנם כ-20 אנשים אך אנו לקחנו לקחנו לדוגמה את בת ים שמספר התושבים בה הוא דומה למספר התושבים בעיר בית שמש. עיריית בת ים מעסיקה דוברת, ובנוסף גם סגן. אצלנו בבית שמש אין סגן, אך מכיוון שהיא עיר שמחציתה חרדים בחרה ראש העיר למנות רפרנט לתחום החרדי.

רפי פעל רבות בשנה האחרונה הן בתחום הייעוץ והן בתחום הדוברות וההסברה לציבור החרדי ביד רמה, אך לצד התשבחות נמתחה עליו ביקורת מצד גורמים בציבור החרדי שלא ראו אותו כאחד משלהם, הוא לא יכול לייצג אותנו הם אמרו, משום שאנו לא מחשיבים אותו כחרדי. למען האמת חזותו החיצונית של פרלשטיין אינה נראית חזות של חסיד אותנטי, אך מצד שני הוא גדל במשפחה חסידית ובהחלט הוא מכיר את ההוואי החרדי.

כאמור חוזה העסקתו של פרלשטיין עומד להסתיים בקרוב בעוד פחות משבועיים בתאריך 31-12-20. בחוזה נאמר שבתום התקופה לשכת ראש העיר תצא במכרז (ולא בהצעות מחיר כםי שהיה לפני שנה) ובו כל אחד יוכל להגיש מועמדות כולל פרלשטיין.

המכרז היה אמור לצאת בתחילת דצמבר כך שבתחילת השנה הלועזית פרלשטיין או מחליפו מיד ימשיכו בתפקידם, אך עקב בעיה טכנית המכרז לא יצא לפועל והוא אמור לצאת בימים הקרובים, מה שאומר שרפי פרלשטיין מסיים את תפקידו בעוד פחות משבועיים, אך אין זה מן הנמנע שישוב בחזרה לתפקידו בעוד פחות מחודש שהרי יש לו עדיפות על פני אחרים לאחר שצבר ניסיון של שנה בתפקיד והוכיח את יעילותו במגוון תחומים כולל תחומים שנעשו בשק חרישי מתחת לרדאר.

כתבות אחרונות