חה”כ מאיר פורוש וישראל אייכלר בכנס גיבוש בבית שמש

הערב התקיים בשכונת רמת אברהם בבית שמש כנס גיבוש לחלק מהקהילות החסידיות בבית שמש, בכנס השתתפו חברי הכנסת הרב מאיר פורוש והרב ישראל אייכלר. כמו כן השתתפו סגרה”ע הרב שמעון גולדברג הרב אברהם פרנקל והרב ישעיה וייסמן שחזרו השבוע לקואליציה.

חה”כ הרב מאיר פורוש הודה לנציגים בעירייה שעמדו איתנים חצי שנה תמימה והוכיחו אחדות מופלאה יחד עם שאר הסיעות, בכך זכו להישגים מרשימים. פורוש התייחס לאלו מתוך אגודת ישראל שמטילים ספק בעוצמת הקהילות ששותפים בכנס הזה, ואז הוא עבר ללשון יחיד “גם בעבר הוא הטיל ספק בגודלנו והוכחנו לו את כוחנו, אנו נדע להוכיח שוב את כוחינו הרב במידת הצורך”.


הרב ישראל אייכלר התייחס בהתרגשות לנוכח ההתפתחות בעיר בית שמש וזקף זאת בעיקר בזכותו של הרב שמעון גולדברג. הוא שיבח את חברי מועצת העיר שהביאו עד עכשיו הישגים חשובים, ועמדו על זכותם כי בית שמש תמשיך להתפתח ולגדול, כל דבר טוב מגיע קשה ואסור שרוחנו תיפול לנוכח הקשיים אלא ההיפך, הוא סיים את דבריו בפסוק: “הזורעים בדמעה ברינה יקצורו”.


סגרה”ע הרב שמעון גולדברג הרחיב אודות ההסכם הקואליציוני שנחתם ואמר כי בסייעתא דשמיא אנחנו נמשיך להתמקד בעזרה לפרט, יחד עם מתן פתרונות לכלל הקהילות בבית שמש הן בבניית בתי כנסת והן בבניית מוסדות חינוך ומבני ציבור ובמיוחד בשכונות החדשות. אין ספק אומר הרב גולדברג כי כעת חובת ההוכחה עלינו, ובסייעתא דשמיא נזכה להוכיח.

לסיום הודה הרב גולדברג לכלל העסקנים, מנהלי המוסדות ונציגי הקהילות על עמידתם האיתנה ומתן הגב החזק לכל אורך התקופה למרות הקשיים הרבים שפקדו אותם בחודשים האחרונים.


חבר מועצת העיר וממונה החברה הכלכלית הרב אברהם פרנקל אמר שלפני כחצי שנה עמדנו כאן, והסברנו לכם מה הם הסיבות שהובילו ליציאתינו מהקואליציה, היום חצי שנה אחרי נכנסנו בחזרה לקואליציה, ובאנו להסביר לכם מה הצלחנו להשיג ומה הם הפעולות העתידיות שלנו.

אנו השלוחים שלכם, ופועלים לקידום האינטרסים שלכם, אנו עומדים על כך שתקבלו את  כל מה שמגיע לכם. אנו לא נכנסים לעניין מי ניצח ומי הפסיד, לנגד עיננו עומד דבר אחד, והוא הבאת ההישגים לציבור הבוחרים שלנו.

לאחר משבר האמון שהיה לנו עם ראש העיר אנו עם יד על הדופק על מנת לוודא שהיא עומדת בהבטחות שלה, הן בהקצאות והן בדאגה למוסדות החינוך. לצערינו נושא ההקצאות, מוסדות החינוך והתרבות קופחו בחצי שנה האחרונה, כעת אנו נשתדל לצמצם את הפערים ובשנה וחצי שנותרו עד הבחירות נעשה כמיטב יכולתינו על מנת לדאוג לציבור ששלח אותנו ולייצגם נאמנה.


מסר של פיוס מישעיה לישעיהו

חבר מועצת העיר ויו”ר ועדת המשנה להקצאות ממונה נכסים ופעילות קהילתית הרב ישעיה וייסמן שלח הערב מסר של פיוס בעיקר לכיוונו של המשנה לראש העיר הרב ישעיהו ארנרייך: אנשים שואלים אותי כל הזמן אם נצחנו או לא? האמת שהשאלה לא רלוונטית.

לא נשלחנו לפוליטיקה בשביל לנצח מישהו. אנו רוצים לעבוד יחד עם כולם (הוא מתכוון בעיקר לרב ארנרייך) בשיתוף פעולה מלא תוך כיבוד כל הצרכים של כל הקהילות.

אנחנו שואפים לעבוד באחדות מלאה בתוך הסיעה (שוב מסר לרב ארנרייך) ועם סיעות אחרות לטובת כל הציבורים בבית שמש. תוך כדי כבוד הדדי עם כולם.

גלריית תמונות מכנס הגיבוש בבית שמש

השאר תגובה

כתבות אחרונות

צביון העיר בית שמש

כיצד תקרא ותשווק השכונה החדשה הסמוכה לרמת אברהם? רמתיים, או רמת אברהם? | גדולי רבני