חה”כ הרב משה אבוטבול: בנינו 40,000 יחידות דיור בבית שמש

חה”כ הרב משה אבוטבול אמש בנאום מעורר השראה בכנס ציפורי בזירה: אם הייתי משחרר טופס 4 רק לאחר שהפרח הסגול נשתל באדנית האדומה לא היתה קמה בית שמש. | לקול מחיאות הכפיים בקהל אמר: בנינו 40,000 יחידות דיור, 500 כיתות לימוד. | בתפיסה שרונית אמר: לפעמים צריכים לנוע לעבר המטרה גם אם בדרך דורסים כמה דברים.

אמש בקיבוץ חפץ חיים נערך כנס נדל”ן שנקרא ציפורי בזירה, בין המשתתפים היה ראש עיריית בית שמש לשעבר וחה”כ הרב משה אבוטבול שנשאל מה דעתו כיום על תהליך הבניה המואץ שהתרחש בעיר בית שמש, שבא על חשבון מדרכות סלולות מבני ציבור גינות משחקים טיפות חלב ועוד?

הרב אבוטבול ענה בחוכמה, אומרים שאם בגץ היה קיים בקום המדינה לא היתה קמה לנו מדינה, אם אני הייתי הולך לפי הספר, ומחפש לשחרר טופס 4 עד שהפרח הסגול יהיה על האדנית האדומה לא היתה קמה בית שמש, בחרנו קודם כל לדאוג לדיור עבור הציבור החרדי.

הרב אבוטבול ציטט את קודמו בתפקיד ראש העיר בית שמש לשעבר דני וקנין שאמר אני יחסום בגופי את החרדים כדי שלא יכנסו לבית שמש, וכשנבחרתי הרב עובדיה יוסף, הרב שטיינמן ועוד, אמרו לי להאיץ את בניית הדירות בבית שמש.

לאחר שנבחרתי הייתי אצל הרב דוד אבוחצירא מנהרייה והוא אמר לי אל תחשוב שבחרו בך כדי לתקן את המנורות ברחוב, למרות שצריך להקצות משאבים גם לדברים הללו, בחרו בך כדי להבין את סוד הדיור, על מנת שתוכל לזרז הן את הבנייה והן את מועד קבלת הדירות. לא פעם קרה שהורים בכו לי ואמרו תשחרר לבנינו את הדירות, הם נאנקים תחת תשלומי המשכנתא והשכירות גם יחד.

וברוך ה’ היום אנו רואים את ההתפתחות המטאורית. כשהגיע בזמנו שר השיכון והבינוי אורי אריאל וראה את השכונה החדשה רמת בית שמש ג’ רמת אברהם המשקפיים ועוד הוא אמר: “בדרך כלל מזמינים אותי לחנוך שכונה בתוך עיר, כאן מזמינים אותי לחנוך עיר בתוך שכונה”. מדובר כאן בכ-40,000 יחידות דיור חדשות, והקהל נהנה מכל רגע ופעם אחר פעם מחא כף.

לבל נשכח אומר אבוטבול כי הוגשו לועדה המחוזית 7000 התנגדויות, ונערכו מול ביתי אינספור הפגנות על מנת שאחדול מלבנות דירות לחרדים, כמו כן הגישו נגדי בג”ץ אך הוא היה לצידי מאחר ואני בניתי וכחות השוק הם אלו שקבעו, מפני שחילוניים לא רוצים את בית שמש.

ברוך ה’ זכינו לבנות עשרות אלפי יחידות דיור, 500 כיתות לימוד, ועכשיו אני מבין את מאמר חז”ל ‘סתירת זקנים בנין’, על כל סתירה שהרב עובדיה נתן לי (הרב עובדיה יוסף היה נוהג לתת צ’אפחות למקורביו ואהוביו) נבנה עוד בנין.

באמת צר לי על על הדיירים שנכנסו לגור באתר בנייה אבל בפרספקטיבה רחבה כשאני רואה את כל התמונה, אני חושב שלא היתה דרך אחרת, בפרט לאור המצב העגום ששאר ראשי הערים בארץ לא רצו לקבל את אותם החרדים. לכן בשורה התחתונה אני שמח שבית שמש התמלאה בעשרות אלפי משפחות חרדיות גם אם הם היו צריכים לשלם על כך מחיר, גם אני שילמתי על כך בכסאי, כנראה הקב”ה רצה שכעת אפעל במישור הארצי.

רמת בית שמש ד'

השאר תגובה

כתבות אחרונות