חדשות בית שמש 24-8-2021

1. ביקור אצל הגר”ח קנייבסקי
בעקבות המשבר בבית שמש נכנס אמש יו”ר סיעת דגל התורה והמשנה לראש העיר הרב ישראל סילברסטין למעונו של מרן שר התורה הגר”ח קנייבסקי שליט”א לעצה ולברכה.
שימו לב טוב למילה לעצה. ניסינו לברר איזה עצה הוא קיבל ולא עלה בידינו לברר אפילו איזה עצה הוא ביקש.

הרב ישראל סילברסטין אצל הגר"ח קנייבסקי

2. הרב ברילנט דורש מסמכים
חבר מועצת העיר הרב שלמה ברילנט מבקש זה זמן רב מסמכי פרוטוקולים של ועדות כוח אדם אך הוא זוכה להתעלמות מוחלטת מצד גורמים בעירייה, בצר לו הוא פונה עכשיו במכתב לממונה במשרד הפנים מר חיים יפרח.

הרב שלמה ברילנט דורש מסמכי פרוטוקול

3. גולדברג נגד בלוך

מיהו יושב ראש הועדה המקומית לתכנון ובנייה ויו”ר ועדת משנה לתו”ב סגרה”ע שמעון גולדברג או ראש העיר עליזה בלוך?

לפני למעלה מחודש וחצי ראש העיר נטלה מגולדברג את סמכויותיו כיו”ר, אך מועצת העיר החזירה לו אותם, ראש העיר אינה מכבדת את ההצבעה ועל כך עו”ד הילה רווח משגרת מכתב לראש העיר ד”ר בלוך על התראה לפני הליכים משפטיים.

הרב שמעון גולדברג שולח לד"ר בלוך מכתב התראה באמצעות עו"ד הילה רווח

4. איש בל יעדר

בשתי ישיבות המליאה שלא מן המנין האחרונות נעדרו במפגין רוב חברי מועצת העיר הנימנים על הקואליציה, אולי ראש העיר אמרה להם להחרים את ישיבות המליאה הללו ולא להופיע, ואולי הם העדיפו לא להשתתף במשחק מאשר להפסיד, תהא הסיבה אשר תהא, בשורה התחתונה רובם נעדרו שתי מליאות ברצף מלבד חברי מועצת העיר פרץ וכי טוב.

יו”ר סיעת דגה”ת הרב ישראל סילברסטין שיגר מכתב לראש העיר ובו הוא מבקש ממנה להפעיל את החוק כנגד אותם חברי המועצה שנעדרו משתי ישיבות מליאה ברצף, ותשלח להם מכתבי התראה, והיה ולא יגיעו גם לישיבת המליאה השלישית (בעוד יומיים) הם יפוטרו.

נציין שמעולם ראש העיר לא שלחה מכתבי התראה גם לחברי מועצה שנעדרו 4 מליאות ואף יותר. האם הפעם היא תוציא מכתבי התראה? כנראה שלא, אך בודאי שהיא לא תאמר להם בפה מלא אל תגיעו לישיבת המליאה השלישית…. יש חוק, יד דין ויש דיין.

הרב שלמה ברילנט - איש בל יעדר מהמליאה

5. אריה בודד

חבר מועצת העיר הרב שלמה ברילנט שיגר מכתב לראש העיר עליזה בלוך ובו נאמר כי הוא רואה בחומרה את התנהלות ועדת ההשקעות בעיריית בית שמש כאשר גזבר העירייה אריה ברדוגו יושב לבדו בועדה מטעם העירייה כאשר החוק קובע כי בהרכב ישבו לא פחות משלושה חברים.

הרב שמעון גולדברג שולח לד"ר בלוך מכתב התראה באמצעות עו"ד הילה רווח

6. הרב ברילנט הכניס 2 סעיפים לסדר היום במליאה

היום התפרסם סדר היום של המליאה, לשם התווספו שני סעיפים שיעלו לסדר היום על בקשתו של חמוה”ע הרב שלמה ברילנט: דו”ח ועדת ביקורת 2018 ודיווח על ועדת ההשקעות.

בקשתו של הרב ברילנט אשר השפיעה על סדר היום במליאה

7. בית שמש אדומה
ברגשי חיל ורעדה הננו לבשר לכם כי בית שמש הולכת בדרך כל הארץ ונהייתה אדומה.

תמונת מצב קורונה נכון לתאריך: 24.8.21

ציון הרמזור: 7.61 (🔴)
מקדם ההדבקה (R) = 1.53
מספר חולים חדשים: 210
וותיקה – 52
חפציבה- 12
הקריה החרדית- 37
יפה נוף- 10
רמה א’ – 64
רמה ב’- 4
רמה ג’- 31
מספר חולים פעילים: 747
מספר בדיקות יומי: 1917

בית שמש אדומה

8. ההיסטוריה חוזרת

אני זוכר לפני 40 שנה שהיינו ילדים קטנים לא היינו ילדי מסכים אלא שיחקנו בחולות, והיינו מטפסים על הרים, אני וסימון ומואיז הקטן, כשעלינו על ראש ההר הרגשנו כאילו כבשנו את האוורסט והיינו זורקים אבנים ונהנים עד לב השמים, ממש כמו הילדים ברמת אברהם….

ככה זה כשאין גינות משחקים ברמת אברהם

9. החיסונים בתוך מוסדות חינוך בעיר בית שמש ממשיכים.

היום בבית הספר “בית יעקב” (חינוך עצמאי) ברמת בית שמש ג’ התחסנו 20 תלמידות.

ראש העיר ד”ר עליזה בלוך: “הדרך היחידה לנצח את הקורונה היא דרך חיסונים והקפדה על מסכות. אנחנו נעשה את כל המאמץ כדי לאפשר פתיחת שנת הלימודים שגרתית ככל שניתן”.

התלמידות בתור לחיסון

השאר תגובה

כתבות אחרונות