ועדת החינוך התכנסה – גם החרדים רוצים אקתון

לקראת שנת הלימודים הקרבה ובאה ערכה אמש ועדת החינוך את ישיבתה השביעית. אגף החינוך מגיע עם תוכניות לשנה הבאה, אך מבין שלל התוכניות לא מצאנו תוכנית אחת אשר תוציא את התלמידים מערי הקרוואנים לחוף מבטחים ולמבנים ראויים. כנראה שלהקים מבני בתי ספר לכל הילדים בבית שמש הוא חלום בלתי מושג. לכן בבחירות הבאות כשיגיע פוליטיקאי על סוס לבן ויאמר לחרדים תראו איפה אתם לומדים… בקראוונים… נאמר לו: ” fool me once shame on you fool me twice shame on me”

כעת נוכל לעבור לועדת החינוך: בפתח הישיבה סקרה ראש מינהל חינוך שרי דרור בפני ראש העיר עליזה בלוך וחברי הועדה מספר נתונים סטטיסטיים: 200 ילדי עולים חדשים השתבצו השנה למוסדות החינוך בעיר, נתון זה רושם עלייה הייחס לשנים עברו, ואינו כולל את בתי הספר החרדים מפני שרוב העולים מהמגזר החרדי אינם נרשמים למוסדות הלימוד דרך מערכת מחלקת הקליטה.

ממונה תיק החינוך הרב ישעיהו ארנרייך ציין כי ישנם תלמידים (לא רבים) שעדיין לא שובצו למוסד חינוכי כלשהו לשנת הלימודים הבאה, אך אנו נאמר שחזקה על ראש העיר ד”ר בלוך שלא תשאיר תלמיד או תלמידה בבית.

עוד סקרה גב’ דרור כי בבית שמש קיימים 43,000 תלמידים, מספר התלמידים הממוצע בכיתה עומד על 23 תלמידים, (בקרב התלמידות החרדיות קיים ממוצע של 30 תלמידות בכיתה) ו85% אחוז מתלמידי בית שמש הניגשים לבחינות הבגרות נמצאו זכאים לתעודת בגרות.

לדברי מנהל בינוי מוסדות חינוך עידו אדמוני מספר הכיתות שנמסרו השנה בשכונות רמה א’ וג’ עומד על 42 ומספר הגנים עומד על 3. בשנה הבאה תחול עלייה במספר הכיתות העתידות להימסר ומספרם יעמוד על 56.

לאחר מכן מנתה ראש מינהל החינוך שרי דרור את בתי הספר החדשים שיפתחו בשנה הבאה: ‘בית ספר בכפר’ – עבור המגזר החילוני והדתי, ביה”ס אשירה – ממ”ח לבנות מהמגזר החרדי מודרני, חטיבה צעירה – גשר, ובנוסף יפתחו 36 תקנים חדשים בחינוך המיוחד.

מנהלת הפסג”ה בית שמש (בי”ס אזורי שמעניק השתלמויות ועוד למורים) אורלי גרינוולד הציגה את תרומת בית הספר הפסג”ה למורות והמורים. חבר מוע”ה הרב חיים זמורה שאל איך בית ספר יכול לדעת איזה מענה הוא יכול לקבל מכם? גרינוולד ענתה: אנו בקשר עם מנהלי בתי הספר, מלבד מנהלי התלמודי תורה, מאחר ואין לכך תקצוב ממשרד החינוך, אך למרות זאת תלמוד תורה אשר יבקש מאיתנו סיוע יקבל מענה ולא נשיב אותו בידיים ריקות.

הגב’ דרור תיארה את המודל חינוך לאחריות במאמר המוסגר נאמר שבעירייה מחפשים יועץ לפרוייקט חינוך לאחריות והמכרז יסגר מחר. נאמר שבזמנו ראש מינהל חינוך לשעבר מעוז ביגון (כך מסר לנו גורם בכיר שהיה עד לדברים הללו) קיבל מראש העיר נזיפה על ‘חינוך לאחריות’, לפי דברי ביגון: ראש העיר טענה שנושא זה אינו מקודם לשביעות רצונה.

לאור הצלחת האקתון – גם החרדים רוצים להשתתף

בנוסף הגב’ דרור סקרה בקצרה את האקתון שהובילה לפני מספר חודשים וזכה להצלחה גדולה, במיזם השתתפו מאות יזמים מבוגרים וצעירים, סה”כ היו 100 יוזמות, אנו עובדים להוציא לפועל את כל היוזמות למרות שבסך הכל מפעל הפיס תקצב 3 יוזמות מלאות, ועוד 6 יוזמות בתמיכה חלקית.

הגב’ בת עמי בלסן שהיתה ממובילות מיזם האקתון אמרה שהגענו לשלב מימוש היוזמות, היום (אתמול ג’) התקיים אירוע השקה בביה”ס ז’בוטינסקי של “פודקאסט הזהב”, ועוד.

מנגד המשנה לראש העיר הרב ישעיהו ארנרייך אמר בישיבה כי הוא לא האמין באקתון, ולא הבין מה זה (חבל שהוא לא שאל, אסור להתבייש), אך לאחר מעשה כשצפה בסרטונים וראה את היוזמות הוא נורא התרגש, וביקש שהאקתון יתקיים גם במגזר החרדי, אל הדרישה הזנו הצטרף גם הרב חיים זמורה, למיטב ידיעתי היו חרדים שהשתתפו באקתון אם כי באחוזים נמוכים מגודלם באוכלוסיה בבית שמש.

עוד אמרה הגב’ דרור כי משרד החינוך מפיץ לוח לאירועי מינהל חינוך בקיץ הקרוב. ניחשתם נכון, חמה”ע הרב חיים זמורה שאל האם בלוח מופיעים גם אירועים למגזר החרדי? וראש העיר ד”ר בלוך אמרה תדברו עם דובר העירייה והוא יעזור לכם בהפצה… נאמין ונקווה.

השאר תגובה

כתבות אחרונות

צביון העיר בית שמש

כיצד תקרא ותשווק השכונה החדשה הסמוכה לרמת אברהם? רמתיים, או רמת אברהם? | גדולי רבני