התקפלות או תרגיל מבריק?

ראש העיר זימנה היום את חברי הקואליציה והאופוזיציה לחדר המליאה וקראה להם לשוב ולעבוד יחד. החל משבוע הבא הודיעה ראש העיר יחל משא ומתן לקראת כניסת חברי הגוש לקואליציה, ראש העיר תקרא למשא ומתן הזה תיאום ציפיות.

האם ראש העיר התקפלה והבינה כעבור 3 חודשים שהעיר משותקת, שהיא טעתה בכך שפיטרה את מחצית מחברי המועצה, או שהיא מתכננת מהלך מבריק שעוד ילמד בפקולטה לפוליטיקה?

מזה כשלושה חודשים ראש העיר מנסה מכל כיוון לפורר את הגוש ללא הצלחה. שלושת המפלגות עומדות כצוק איתן ולא פוזלים הצידה, ואפילו לא ממצמצים. או שנכנס כולנו יחד אומרים לה חברי הגוש או שנשאר מחוץ לקואליציה.

היום לאחר ישיבת המליאה הקצרה והמנומנמת זימנה ראש העיר את כל חברי המועצה והודיעה כי היא רוצה לקדם דפוסי עבודה משותפים וחיזוק האחדות במסגרת פעילות הסיעות השונות בעיר וכל זאת מתוך הבנה כי תכלית כל הפעילות היא לחיזוק וקידום העיר בית שמש.

מה עומד מאחרי המילים הללו? התקפלתי, טעיתי שפיטרתי את כולכם תחזרו בחזרה לקואליצייה. אך האם מסתתר כאן תרגיל מבריק? כנסו, תאכלו, תשבעו, תתחממו, תריבו בינכם ואז אני יעיף מפלגה אחת, כי אני לא באמת רוצה קואליציה מקיר לקיר, אכלתי מספיק מרורים מכם עד היום. זה מה שנקרא לפורר את הגוש באלגנטיות.

גם לחברי המועצה שישארו יהיה קל לומר לאלו שפוטרו בשנית אנו לא מפרים שום הסכם, נכנסנו ביחד ומעתה ואילך אין גוש, בפרט שרבנו מאמש עד לצאת השמש. לזה אני קורא תרגיל מבריק עם מסירת סולם יד ראשונה מרופא.

לבינתיים בשבוע הבא יעסקו בלשכת ראש העיר בחלוקת השלל, אלא שהפעם החלוקה לא תהיה כפי שהיתה בעבר, לדוגמה סגרה”ע משה שטרית לא יקבל לידיו שוב את תיק התרבות מטעם של ניגוד עניינים מובהק בהיותו ממונה על המתנ”סים. יתכן שהליכוד יקבל לידיו את התיק ומישהו אחר יחזיק בו כאשר בגבו יהיו נעוצים 30 זוגות עיניים, לראות שהוא לא מקבל הוראות ממישהו שיורה לו להעביר את התקציב דרך צינור המתנ”סים.

כמו כן יתכן ותיק נוסף יעבור למפלגה אחרת, מדובר בתיק שיש עמו התנגשות עם אחד האגפים שמפלגה מסויימת לא מסתדרת איתו. בקואליציה הזו אסור שיהיו חריקות.

נתי גבאי

לבינתיים יחלפו להם 3 שבועות מורטות עצבים שבהם ראש העיר ביחד עם הרמ”ט הטרי נתי גבאי ישוחחו עם כל מפלגה ומפלגה בנפרד, אני לא בטוח שכולם יכנסו, ואם יכנסו לא בטוח שכולם יחזיקו מעמד.

גבאי נכנס לתפקידו בעין הסערה בשעה שכמעט ותקציב העירייה לא עבר, לאחר מכן החלו הבעיות הקואליציוניות שביטאו היטב את ההרגשה שאוחזת ברבים מן הציבור בכלל, וקהילת העיתונאים בפרט שאין מערכת דוברות שהודפת את התקפות הגוש, לטבילת אש כזאת הוא לא ציפה, אך לבינתיים הוא מחזיק מעמד מצויין ומנהל את לשכת ראש העיר בשעותיה הקשות ביד רמה.

אם כן לשאלה האם מדובר בהתקפלות או בתרגיל מבריק אני אומר תרגיל מבריק.

השאר תגובה

כתבות אחרונות

צביון העיר בית שמש

כיצד תקרא ותשווק השכונה החדשה הסמוכה לרמת אברהם? רמתיים, או רמת אברהם? | גדולי רבני