השר איציק שמולי השתתף בצעדת העובדות הסוציאליות בבית שמש

הבקר הגיעה צעדת מחאת העובדות הסוציאליות לבית שמש, המחאה הינה אודות תנאי העבודה הבלתי סבירים של העו”סים בהשתתפות השר שמולי, ראש העיר בית שמש ד”ר בלוך, וסגניתה עו”ד הולנדר.

הבקר הגיעה צעדת מחאת העובדות הסוציאליות לרחבת בניין העירייה בבית שמש בהובלת סגנית ראש העיר עו”ד רינה הולנדר, ובהשתתפותם של שר העבודה והרווחה איציק שמולי, ראש העיר בית שמש ד”ר עליזה בלוך, סגן ומ”מ ראש המועצה האזורית מטה יהודה בני אלירז יו”ר ועד העובדים ישראל פרץ מנכ”לית המועצה האזורית מטה יהודה יעל אברמן ועוד.

המחאה הינה אודות תנאי העבודה הבלתי סבירים של העו”סים שמתבטאים בחוסר מוגנות מפני אלימות שהם חווים, ובתנאי השכר והעבודה.

הילה מועלם

בעצרת המחאה נכחו גם אביבה חלבי וד”ר נעמי תור עו”סיות תושבי בית שמש, גב’ חלבי היא מנהלת מרכז גישור ברחובות (בבית שמש עדיין אין מרכז גישור), מרכז שזכה לפני כשלושה שבועות  בפרס ירושלים לאחדות ישראל (לזכרם של שלושת הנערים החטופים). היום היא תגיע לישיבת המליאה ותזכה להוקרה, בנוסף אביבה היא יושבת הראש המשותפת של שותפות בית שמש – מטה יהודה –דרום אפריקה.

ד”ר תור הקימה מרכז גישור במטה יהודה, גישרה במערכת היחסים בין הקיבוץ העירוני לבית שמש במשך 10 שנים, ואף כתבה על כך מאמרים רבים, כגון: ‘איך עיר כמו בית שמש מכילה בתוכה קיבוץ עירוני’.

ראש העיר ד”ר עליזה בלוך נשאה דברים ואמרה: שהיא מזדהה עם מאבקן של העו”סיות, הם בהחלט אמורות לקבל את השכר הגבוה במשק ביחד עם אנשי החינוך. את פרי עבודתכם המסורה רואים רק כעבור זמן רב. באתי להצדיע ולהודות לכם, ואף לתמוך בכם.

סגנית ראש העיר עו”ד רינה הולנדר אמרה: העובדות הסוציאליות הם חוד החנית של החברה בישראל, אם אין מי שדואג לצרכיהם של החלשים, אין טעם לדירות יפות, לכבישים חדשים, ולרחובות נקיים. כולנו נוכחנו לראות את עבודתם המסורה מסביב לשעון בתקופת הקורונה, מקרי האלימות במשפחה גברו בתקופה זו והעו”סיות עמדו בפרץ לבלום את התופעה, לצד הצרכים הכלכליים שרק הלכו וגברו.

החברה בישראל מתחילה לחזור לשיגרה, ואילו אגף הרווחה מתכנס בימים אלו לתקופת חירום. לכן אתם העובדות הסוציאליות מגיע לכם את השכר שאתם דורשות, ביחד עם מוגנות מפני אלימות ותקיפות. אנו מחבקים אתכם ונותנים לכם את כל התמיכה.

סגן ומ”מ ראש המועצה האזורית מטה יהודה בני אלירז: אני גאה לעמוד כאן היום לצדם של העו”סיות ולתמוך בהם, אך מצד שני אני נבוך איך אנו כמדינה נתנו להם להגיע למצב הזה, עובדת סוציאלית אינה מסיימת את עבודתה בשעה ארבע אחה”צ אלא לוקחת עמה את העבודה הביתה, גם בשבתות וגם בחגים.

לכן חשוב שאנו כחברה וכמדינה נדע לתמוך במאבק הצודק הזה, ונביא לידי ביטוי את הערכה הזו בשיפור תנאי שכר ראויים לעו”סיות.

יו”ר ועד העובדים בבית שמש מר ישראל פרץ: ארגון עובדים חזק נבחן על ידי הלכידות שיש בו, חשוב לנו כנציגי עובדים לתת הגנה לעובדים העוסקים באוכלוסיה המוחלשת ואף לוודא שהם מספיק מוגנים מאלימות פיזית ומילולית.

לנציגות העובדים חשוב ששכרם של העובדים הסוציאלים יהיה בהתאם לעבודתם הקשה, ארגון העובדים בעיריית בית שמש יאבק ויגבה את העובדים הסוציאלים של העירייה.

מנכ”לית המועצה האזורית מטה יהודה הגב’ יעל אברמן נשאה דברים: אף אחד לא יודע להעריך את הצורך בשירותים החברתיים ובאגף הרווחה עד שהוא לא נזקק להם, אגף הרווחה הוא זרקור שעלינו לדאוג לכך שהוא ימשיך להאיר גם בשיגרה. אני אומרת שיגרה, אבל העבודה המסורה של אנשי הרווחה לעולם אינם שיגרה. מאחלת לכם הרבה הצלחה, ושתשיגו את היעדים, במקביל אני וראש המועצה ננסה לקדם את עניינכם במישורים המקובלים.

אחרון הדוברים היה שר העבודה והרווחה איציק שמולי: הדרישות שלכם הן על השכר, והן על המוגנות הם מוצדקות ביותר. תנאי השכר שלכם הם לא רק מחפירים אלא הם תנאי עבדות. איני רוצה להשלות אתכם, צפוי לנו מאבק קשה.

הממשלה מקדישה המון משאבים על הקורונה, אך היא צריכה גם להקדיש משאבים עבור העניינים החברתיים והכלכליים. זו  אחריותי בממשלה לשים את העניין על השולחן ולא להסיט את המבט מהעניין החשוב הזה.

לאחר מכן הם יצאו לצעדה קצרה, נמשיך לעקוב, ונעדכן.

כתבות אחרונות