השרה פנינה תמנו-שטה הגיעה לביקור בבית שמש

היום (ה’) הגיעה לביקור בבית שמש שרת העלייה והקליטה פנינה תמנו-שטה (סיעת כחול לבן), היא ביקרה בלשכת ראש העיר ונפגשה עם ראש העיר ד”ר עליזה בלוך, מ”מ וסגן ראש העיר מר משה שטרית וממונה תיק הקליטה והעלייה חבר מועצת העיר אסצ’לאו מולה.

הפגישה הייתה עניינית ומקצועית והועלו בה מספר נושאים הדורשים טיפול, הנוגעים לעולים החדשים מבני העדה האתיופית בבית שמש המונים מעל 4000 משפחות.

חוק שירות המדינה (מינויים) קובע כי יש לתת ייצוג הולם לעובדים בשירות המדינה למי שהוא או אחד מהוריו נולדו באתיופיה, בעיריית בית שמש החוק אינו מיושם, אם זה משום שאף אחד מבני העדה האתיופית לא ניגש למכרז או שלא נמצא מתאים, מכל מקום חבר מועצת העיר אסצ’לאו מולה דרש מהשרה תמנו-שטה ומראש הערי ד”ר בלוך לדאוג לכך שהחוק ייושם.

עוד נושא שהעלה חבר מועצת העיר מולה בפני השרה הוא ריכוזיות – בעיקר בגנים – של תלמידים מבני העדה האתיופית, דבר העלול לפגוע בהשתלבותם בחברה הישראלית. על מנת לשלבם בגנים רגילים נדרשים לתלמידים הסעות, מולה בקש מהשרה תמנו-שטה לדאוג למימון ההסעות לילדי משפחות העולים.

דבר נוסף שהעלה חבר מועצת העיר מולה הוא קליטת העלייה בבית שמש, מתחילת השנה הלועזית עלו לישראל 284 עולים מאתיופיה, מולה ביקש מהשרה לעודד עולים חדשים להתגורר בבית שמש, על ידי כך שהמדינה תחלק מענקים לעולים שיבחרו להשתכן בבית שמש, ובתקווה שגם בבית שמש יבנה מרכז קליטת עולים.

לאחר הפגישה בלשכת ראש העיר הכבודה נסעה למתנ”ס זינמן שם פגשה השרה תמנו-שטה נערים המתנדבים בתוכנית פל”א.

תגובות:

ראש העיר ד”ר עליזה בלוך: סקרנו בפני השרה את פריסת העולים בבית שמש מכל התפוצות ואת העשייה לקהילות השונות. דנו באתגרים העומדים בפני העולים ושילובם במערכות החינוך בעיר. הדגשתי בפני השרה את הצורך הדחוף בהגדלת שעות אולפן לכלל העולים ובצעדים נוספים שיחזקו את קליטת העולים ושילובם בעיר.

חבר מועצת העיר וממונה תיק הקליטה אסצ’לאו מולה: בית  שמש היא עיר הקולטת עלייה מזה שנים רבות, ואליה מגיעים מכל התפוצות, רוסיה, איתיופה, ארה”ב ועוד. אני שמח לבשר שהשרה תמנו-שטה ואני נמשיך  בעשייה המבורכת למען רווחת העולים וילדי העולים.

השאר תגובה

כתבות אחרונות