הרב קופשיץ פסק: מגרש 526 ברמה ג’2 שייך לפרושים

הגאון רבי נתן הכהן קופשיץ מזועזע: אני פוסק כי המגרש שלכם ואתם יכולים לבנות ללא רישיון.
ממה הזדעזע המרא דאתרא של בית שמש?

זעזוע עמוק אחז במרא דאתרא של בית שמש הגאון האדיר, רבי נתן הכהן קופשיץ שליט”א פוסק העיר בית שמש, כשהגיעו אליו גבאי קהילת פרושים ג’2 שהרב הוא נשיא קהילתם.

הקהילה מונה 150 משפחות בלעה”ר, שבעקרון מנסה להסתדר ללא תקציבי השלטונות, ומשלמים יותר לבתי הספר של הילדים, ובמילים אחרות לוקחים רק מה שחייבים.

אחרי שראו מה שקרה עם בית הכנסת שערי טוביה, שהעירייה ברוב רשעותה לקחה את בית הכנסת, והשקיעו שם מאות אלפי שקלים להרוס אותו, והעירייה אמרה בבית משפט שהיא לא מבינה למה לא הולכים בהידברות, מאז הבינה הקהילה שצריך ללכת בהידברות עם עיריית בית שמש, והיו מאוד פתאים שיש כאן יושר וצדק.

עד מהרה התברר להם שבעירייה עובדים לטובת צד אחד בלבד, כשלקחו מהקהילה את ההקצאה שאושר להם על מגרש 526, ונתנו את זה לקהילה אחרת, מה שעדיין לא קרה כזאת בית שמש.

כשנכנסו הגבאים להגאון ר’ נתן קופשיץ שליט”א, הזדעזע הרב עמוקות, ואמר שמגיעים לשולחנו הרבה סיפורים על התנכלות העירייה לתושבים, ומכניסה להם ממ”חים שלא ע”פ רוחם, ויש קהילות שהעירייה לא סופרת אותם ולא נותנת להם הקצאות, ועד שהם בונים משהו היא מנסה להרוס להם בכל הכוח, ואם זה בעינייני גשמיות כמו גני ילדים ברמה ה’ או רמת אברהם, גם שם אפשר לדבר לקירות, ורק מי שמקושר מקבל. וסיים ואמר, שבעצם לפי הצדק והיושר והדין והמשפט, ובכוח תורתינו הקדושה, מגרש 526 שייך לקהילת פרושים, וכשלא יהיה ברירה נצטרך לבנות בלי רשיון, ובמקום שהעירייה תקרא לנו לבית משפט, אנו התושבים נקרא לעירייה לבית משפט. והזדעק בזעקה מרה, אין כאן לא צדק ולא משפט, יש כאן רדיפות לקהילות קדושות, ממש רדיפת הדת.

כשיצאו גבאי הקהילה מבית קודש הקודשים הגאון הגדול פוסק הדור שליט”א, היו מחוזקים ביותר, והבטיחו שהולכים להשתמש בכל הכלים הנדרשים על מנת לקבל את מה שמגיע להם, וזה עוד יכול לזעזע את כל העיר בית שמש לשנים ארוכות.

נאמר כי בני הקהילה מאד כועסים והם הולכים לשבור את הכלים ולנקוט בזמן הקרוב בהליכים כאלו ואחרים.

קהילת הפרושים ברמה ג'2

תגובה אחת

השאר תגובה

כתבות אחרונות