הרב מלאכי כי טוב מגנה את פעולות האכיפה הנוקשות של המשטרה בבית שמש

ראש העיר עליזה בלוך נותנת גיבוי מלא למשטרת ישראל; המשנה לראש העיר מלאכי כי טוב רואה בכך התנכלות אובססיבית המכוונות רק כלפי מוסדות התורה.

בשבוע שעבר ראש העיר ד”ר עליזה בלוך זימנה ללשכתה את מפקד תחנת בית שמש סנ”צ שלומי טובול וחיזקה את ידי המשטרה, המשטרה היתה זקוקה לגיבוי המלא מראש העיר, שכן לאחרונה היא עלתה מדרגה והתחילה לשלוח מכת”זית (מכונית התזה) המתיזה סילונים של בואש לעבר המפגינים.

הראשון מבין הפוליטיקאים לגנות את מעשי המשטרה וגיבוייה של ראש העיר “ללא חת” הוא המשנה לראש העיר חבר מועצת העיר הרב מלאכי כי טוב:

“הטלת מורא על שכונות שלמות, והתזת מים מסריחים לכל עבר וללא שום מטרה, פריצת כוחות לת”ת כאילו היו יעד עויין, מעצר מורה ליד תלמידיו הרכים, התנכלות אובססיבית המכוונות רק כלפי מוסדות תורה, ירי חי באיבוד עשתונות. אין לכל אלו שום קשר למאבק בקורונה, וכל אלו אינן פעולות הראויות לגיבוי.

הציבור החרדי, כלומר 80% מתושבי העיר, דורשים מהמשטרה שלא להיסחף אחרי הטרנד התקשורתי, ולא לקבל תכתיבים של פוליטיקאים הדורשים תמונות של אכיפה נוקשה לצורכי בחירות. עד כאן לשון ההודעה.

אך דבריו אלו צריכים בהחלט ביאור ומי שלא מצוי ברזי הניואנסים של מפלגת בני התורה לא יבין את הגישה של המשנה לראש העיר.

הפגנת חרדים בבית שמש

הדבר הראשון המצריך ביאור הוא המשפט: “התזת מים מסריחים ללא שום מטרה”, בודאי שישנה מטרה והיא לפזר את המפגינים, אלא שכאן נשאלת השאלה מה קרה עכשיו שהמשטרה מביאה מכת”זית הלא זו לא ההפגנה הראשונה בבית שמש בשלטון הנוכחי, הרי גם באירועים האלימים שהיו בחפציבה המשטרה לא שלחה מכת”זית, והתשובה מגיעה בסוף דבריו שהמכת”זית נועדה לצורכי בחירות.

הדבר הבא והתמוה ביותר הוא המשפט: “אין לכל אלו שום קשר למאבק בקורונה”, בודאי שיש, פתיחת תלמוד תורה זו הפרה בוטה של ההנחיות שהורה משרד הבריאות, בכדי להבין את המשפט הזה חייבים להבין את הלך הרוח בקרב הזרם היותר קנאי שאינם נשמעים להוראות משרד הבריאות.

הללו סבורים כי ההנחיות של משרד הבריאות הם מצוינות וטובות עבור החילוניים אך אינן תקפות עבור הציבור החרדי, כי אם תסגור לחילוניים את בית הספר הם ישארו בבתים, יצפו בטלוויזיה, ויגלשו בפלאפון אך לא יצאו מהבית ובכך הם ימנעו מלהדביק האחד את השני, מה שאין כן בציבור החרדי שבבנין אחד מתגוררים כמאה ילדים שירדו למטה לשחק, אזי ההדבקה תגדל שבעתיים מאשר בכיתה.

מה גם שלחילוניים יש אפשרות ללמוד דרך הזום במכשיר המחובר אליהם רוב שעות היממה, ואילו אצל החרדים מהפלג הירושלמי בעיקר אין המכשירים הללו מצויים בביתם וילדיהם אינם חשופים לאינטרנט, ואם הם חפצים שילדיהם ימשיכו ללמוד, הדרך היחידה היא בתלמוד תורה.

עוד קובלים תנועת הפלג הירושלמי על כך שישנם חנויות מיותרות שמשום מה הם נקראות חיוניות והם פתוחות, ועל הצביעות הזאת אינם מוכנים לוותר ולסגור את בתי הכנסת והישיבות.

לגבי קיום החתונות הם סוברים כי הם עדיפות על פני המועדונים הפתוחים במרתפי העיר תל אביב והטיילות הגדושות בהמונים ואין פוצה פה ומצפצף.

ומאחר והחרדים הולכים עם ביבי, ובתוכם גם החרדים הקיצוניים, קיים עבורו מכשול גדול, כיצד אלו שהולכים איתו אינם מקפידים על ההנחיות? לכן הוא חייב לשלח לעברם את המשטרה שאוכפת אותם בצורה ברוטלית לשיטתם.

עד כאן הבאתי את סיבותיהם של חברי הפלג הירושלמי שמסבירות מדוע אינם מצייתים להנחיות.

השאר תגובה

כתבות אחרונות