הקואליציה בבית שמש מתפרקת

מי שיגיד לכם שבבית שמש יש קואליצייה מקיר לקיר לא פגש מימיו קיר. אמש בישיבת המליאה ה-21 ראינו מול עיננו כיצד התב”רים על סך 122 מיליון לא עברו בישיבת ההנהלה ולכן לא עלו במליאה. אפילו על חוק עזר עירוני לא הצליחו חברי המועצה ליישר קו עם ראש העיר ד”ר בלוך.

עד כאן הדברים היבשים, אך לפי מה ששמענו לא רק שלא הצליחו ליישר קו, אלא חברי מועצת העיר גם לא רוצים ליישר קו, לדבריהם ראש העיר מתערבת להם יותר מידי בדברים, קובעת להם, ובשיחות סגורות הם אומרים לנו, “קצה נפשינו – אנו מתכוונים לעשות לזה סוף”. וכשהם עושים סוף היד מורמת בחצי אוטומט נגד כל דבר שראש העיר מציעה.

למשל רוב חברי המועצה הצביעו נגד התב”רים ואפילו כשדנו על הזבל (חוק עזר עירוני) הם הצביעו נגד, בצורה כזאת ראש העיר לא תצליח לנהל קואליציה ובטח לא לנהל עיר.

לאט לאט ראש העיר ד”ר בלוך מתחילה להבין שהכל אישי, וכל אלו שהיא בזה להם בתוך ליבה (כלפי חוץ היא הרעיפה חיוכים לכולם) כל זמן היותה בפסגה, ברגע שהם מתאחדים, היא תפסיד. והיא מפסידה!!! במצב כזה לא יעזרו לה הרעפת חיוכים והבטחות, כולם טעמו מזה יותר מידי, הגיע העת להוציא קבלות, גם אנשי לשכתה על כל שלושת דובריה לא יעמדו לה בעת צרה, האנשים שהיו מוכנים עד לא מכבר להקריב את הכל למענה, אינם עוד, הם נסעו למחוזות אחרים, עכשיו הגיע הזמן לשבת עם עצמה ולערוך חשבון נפש איך היא נתנה לכל זה לקרות, איך מה שהיה לה חזק חזק ביד, חמק לה בין האצבעות. לא לחינם רמ”ט ראש העיר – יוחנן מאלי – אמר שהיא לא ידעה לאן היא נכנסה.

נשוב למה שהיה אתמול במליאה, בכדי להקים קואליציה בריאה ויציבה אין צורך ב-21 חברים אלא נדרש רוב מוצק ויציב, אך בקואליציה הנוכחית אין לך יום שאין קללתו מרובה משל חבירו. ההצבעות שלא עברו אתמול במליאה זה היה ממש תעודת כשלון מהחמורות ביותר שידע השלטון הנוכחי.

ההצבעה על חוק עזר עירוני לא עברה בישיבת ההנהלה ולא עלתה למליאה, מדובר בחוק שמסמיך את העירייה לחייב בעלי נכסים להציב על חשבונם כלי אצירת פסולת, ומעל כמות מסויימת הם יצטרכו לשלם, ועוד כהנה וכהנה, אז למה הם נגד? התשובה נמצאת במשפט הבא: גם אם אתה גדול תכבד את כולם, וכולם יכבדו אותך בחזרה.

רוצים לערוך הצבעה? הדרך היא לשבת עם הסיעות, להתייעץ איתם ולא להנחית עליהם בצורה מתנשאת קובץ וורד ובסוף הקובץ להוציא הודעה לקונית האומרת: “המועצה מתבקשת לאשר את הצעת חוק העזר.” איך אמר לנו אחד מחברי המועצה, “אנחנו לא אשה מוכה”.

ההצבעה על צו הארנונה עברה בסופו של דבר לאחר שהושג הסכם פשרה. יו”ר סיעת דגל התורה ויו”ר ועדת ההנחות ומחזיק תיק ארנונה המשנה לראש העיר הרב ישראל סילברסטין הביא שורת תיקונים שאושרו במליאה המיוחדת בצו הארנונה.

בין התיקונים: הארכת מועד אפשרות הגשת בקשת ההנחה וסמכות מיוחדת של הנהלת אגף הארנונה להנחות גם אחרי תום מועד בקשת ההנחה. את הפשרה ניסח חבר מועצת העיר ישראל רמתי.

שלום אדרי וחיים זמורה 1
שלום אדרי וחיים זמורה 2

המריבה שאחרי

מי שהיה נוכח במליאה היה יכול לחשוב לרגע שהוא הגיע לתוכנית מנומנמת במושב זקנים בבית שמש. ישבו שם כמה קשישים בני 30 ו-40 לא הרימו את הקול ולא התווכחו, מידי פעם הרימו יד והורידו יד. האם באמת אין מריבות תככים וויכוחים בין חברי מועצת העיר בבית שמש? התשובה היא “יש++”, אלא שהם מניחים את כל המריבות בצד על מנת לכבד את הדיל שנרקם בינהם להצביע נגד הצעות ראש העיר, כשזו תצא נמשיך לריב ביננו וכך היה.

חברי מועצת העיר שלום אדרי וחיים זמורה משקפים את הקוטביות הקיימת בין המגזרים החילוני והחרדי בבית שמש, אמש בתום ישיבת המליאה התגלע ויכוח סוער בין השניים, כאשר יו”ר סיעת הליכוד מר שלום אדרי אמר לחבר מועצת העיר הרב חיים זמורה כי על תושביה החרדים של בר אילן ללכת ולהתפלל בשכונת נחלה ומנוחה, אם יפתח בית כנסת בבר אילן זה יצער את התושבים.

אחת מתושבי השכונה מספרת: יש לי שכנים חרדים, אני מנסה להתחשב בהם, אני מנמיכה את הטלוויזיה בשבת, עד כאן הכל טוב ויפה, אבל כשאני רוצה לנסוע בשבת לא נעים לי, בפרט אם יהיה פה בית כנסת, למה הם צריכים להעמיד אותי במצב כזה לא נעים, שילכו לגור להם ברמה. כנראה זה הצער עליו מדבר מר אדרי, הרב זמורה ענה לו אני מוכן לשבת עם התושבים ולבדוק האם הקמת בית כנסת בשכונה יפריע לתושבים.

בנוסף מר אדרי מספר כי גם ראש העיר לשעבר הרב משה אבוטבול חתם עימם על הסכם קואליציוני ובו נאמר כי לא יקומו בתי כנסת בשכונת בר אילן, אך הרב זמורה טוען כי הוא שוחח על כך עם חה”כ הרב משה אבוטבול והוא הכחיש את דבר ההסכם עליו מדבר מר אדרי.

יו”ר סיעת הליכוד מר שלום אדרי אמר לנו בשיחה איתו כי הליכוד חתם על הסכם עם ראש העיר עליזה בלוך כי לא תנתן הקצאה לבית כנסת או לא יהיה בית כנסת בשטח עירוני בעיר הותיקה, הבעיה כעת של בר אילן הוא כי הם עושים שימוש חורג בדירה וזה מפריע לתושבים.

יו"ר סיעת הליכוד מר שלום אדרי

איפה העובדים?

חבר מועצת העיר הרב שלמה ברילנט שאל: לפי הדו”ח הכספי שהוגש במליאה לאישור נכתב שישנם 56 עובדים במחלקת התרבות, בתרבות החרדית בעיר קיים מחסור של כח אדם, מדוע אנחנו לא רואים את אותם 56 עובדים? אליו הצטרף גם חמה”ע הרב ישעיה וייסמן ששאל על מחלקת נכסים ששם כבר מדובר ב-65 אשמח לדעת מי הם ואולי להעביר את חלקם לתרבות.
מנגד סגרה”ע משה שטרית אמר שהוא לא מכיר מספרים כאלה.
חבר מועצת העיר הרב חיים זמורה דרש להקים מינהלת תרבות חרדית עם צוות עובדים ועובדות על מנת שכל חברי המועצה החרדיים וממוני אגפי התרבות יוכלו לפעול ולהביא תרבות לנוער החרדי כנדרש כפי הקיים במגזר הכללי.

חוקי או לא?

מליאת העירייה אישרה רטרואקטיבית לאגף התרבות תשלום על אירוע “אגן הים התיכון” בסך 140,000 שקל, נציין שחבר המועצה זמורה יצא מהמליאה בשעת ההצבעה.
יו”ר ומייסד תנועת שקופית ישעיה ברומברג מתכוון לפנות לוועדה לחיוב אישי במשרד הפנים כנגד ראש העיר עליזה בלוך, מאחר ובקול קורא היה כתוב שבתוך 90 יום מהאירוע, התקציב חייב לעבור אישור מליאה, ו-90 הימים כבר חלפו.

רינה תחילה

לבינתיים הקואליציה לא נראית במצב טוב וראש העיר צריכה להיערך בהתאם ולהרכיב קואליציה מחדש, בראש ובראשונה יש לה כבר 2 קולות היא ואלי פרץ, לאחר מכן היא תפנה לסגרה”ע רינה הולנדר ראשונה, מאחר והיא היחידה מבין כל חברי המועצה שיש מאחריה שרים וראש ממשלה. נציין כי מנדלסון וגוטמן נחשבים כמעט כסיעה נפרדת מסיעתה של הולנדר. לאחר מכן תחליט ראש העיר האם היא רוצה להרכיב קואליציה עם החרדים או עם הציונים וש”ס. כל אפשרות אחרת כולל האפשרות קואליציה מקיר אל קיר שווה ערך לראש בקיר.

גלריית תמונות שצולמה אמש במליאה

השאר תגובה

כתבות אחרונות