הערב התקיימה שיחה חשאית בין ראש הממשלה לסיעת הליכוד בבית שמש

ראש הממשלה הגיע לביקור בעיר בית שמש ונפגש למעלה מחצי שעה עם חברי סיעת הליכוד, הם שוחחו על בעיותיה הרבות של העיר בית שמש ללא שראש העיר נכחה בשיחה, ולא במקרה, הקרע בין ראש העיר וסיעת הליכוד הוא עמוק וספק אם ניתן לאחותו.

ראש הממשלה מר בנימין נתניהו הגיע הערב לבית שמש לביקור שגרתי בנושא החיסון נגד נגיף הקורונה, במהלך ביקורו הוא נועד עם חברי סיעת הליכוד שטרית ואדרי, ראש הממשלה ביקש לשמוע סקירה על העיר, שטרית ואדרי פתחו במילות נימוס וברכות אך מיד אופי השיחה השתנה וקיבל תפנית חדה, תפנית כזו שהפתיעה אפילו את ראש הממשלה, עד כדי כך הפתיעה שראש הממשלה שינה את הלו”ז שלו ונפגש עמם למעלה מחצי שעה.

על מה הם שוחחו חצי שעה עם ראש הממשלה? נציין שמלבד ראש הממשלה, שר הבריאות וחברי סיעת הליכוד נכחו בפגישה לפחות עוד שניים, אחד מהם העביר לנו את תוכנה, אך ביקש מאיתנו הבטחה לא לפרסם כלום ממה שנאמר בחדר הסגור וכך אנו ננהג, רק נאמר לכם שהיא יותר מדאיגה ממה שחשבנו.

אנו ננסה להלך על חבל דק ונאמר שאין זה סוד שישנם חילוקי דעות בין מפלגות וטוב שכך, עד החודש האחרון נשמרו יחסים טובים בין ראש העיר ד”ר עליזה בלוך לבין סגנה מר משה שטרית, יחסים שלא נשמרו בין יו”ר סיעת הליכוד מר שלום אדרי לבין ראש העיר אבל היחסים היו סבירים או סבילים.

מי שיחפש את הסדק הראשון שנפער במערכת היחסים בין סיעת הליכוד לבין ראש העיר יוכל למצוא אותו בישיבת המליאה האחרונה שם סיעות הליכוד והבית היהודי נמנעו בהצבעה באשר למינויה של שרי דרור ליו”ר אגף החינוך. היחסים העכורים המשיכו בשעה שדובר העירייה פירסם ידיעה על 8 מגרשים העתידים להיבנות בעיר, ומיד התפרסמה הכחשה מלשכתו של מ”מ וסגרה”ע משה שטרית, ובהודעה שנמסרה הובהר שאין לבית שמש יכולת כלכלית לפתח את המגרשים שהמדינה אמורה לתת, אולי בסופו של דבר יבנו 4 מגרשים, שטרית טוען שהוא מכיר את כל המסמכים הללו בתור ממונה על הספורט בעיר.

באותו שבוע יצאה הודעה מלשכת ראש העיר על מילגה שתחולק לסטודנטים על ידי המרכז לצעירים מבלי להזכיר את שמו של שטרית האחראי על המרכז לצעירים. שטרית פרסם הודעה משלו.

בית התרבות במהלך בנייתו

לגבי בית התרבות הליכוד דאג לפרסם שהוא נולד עוד בימיו של ראש העיר הקודם חה”כ הרב משה אבוטבול, קראנו את הפרוטוקולים והתברר שאכן בית התרבות היה אמור להיות היכן שיבנה בנין העירייה החדש, אך מכיוון שיש שם חשש לעצמות, אבוטבול העתיקו לאתר הסמוך לבנין העירייה, את שמו מחקו מהשלט והציבו עליו מדבקה עם שמה של ראש העיר עליזה בלוך. מלחמת קרדיטים כבר אמרנו?

מלחמת הקרדיטים מתרחשת גם בין ראש העיר לסגניתה רינה הולנדר, אך איני רוצה להרחיב על כך את הדיבור, נחזור לעניין שלשמו התכנסנו.

הליכוד רואה כיצד העיר הולכת ומתחרדת, הציבור הציוני לא מקבל את מה שהוא קיבל בתקופת אבוטבול, שלטי הצניעות רק הלכו והתרבו, השכונות החרדיות נבנים בבנייה פרועה בניגוד להבטחות ולהסכמים, למשל ברמת אברהם העירייה נתנה טופס 4 לפני שהשצפי”ם נבנו בניגוד למה שסוכם עם היזם, נוה שמיר לא מתקדמת בקצב הרצוי, וגם על שמות הרחובות לא הצליחה ראש העיר להטיל משמעת קואליציונית, הכבישים הרוסים, לא לזה ציפינו, הבעיות הללו גורמות לבני הדור השני לברוח מהעיר.

אלו הדברים הגלויים שמותר לנו לפרסם, כעת נשוב לשיחה בין חברי סיעת הליכוד לבין ראש הממשלה. חברי סיעת הליכוד שוחחו בארוכה עם ראש הממשלה לגבי מצבה של העיר בית שמש, הם הודיעו לו בשיחה נוקבת כי חייבים לקדם את הצעת המחליטים ולהחריג את בית שמש שתקבל תקציבים יותר מערים אחרות אחרת העיר בית שמש – העיר שנתונה תחת בניה פרועה – תקרוס. ראש הממשלה שמע דברים נוספים שגרמו לו אי נוחות מסויימת כאן אנו נעצור, הבטחה זאת הבטחה.

רק נאמר שלא יתכן שחברי סיעת הליכוד ישוחחו עם ראש הממשלה על הבעיות שמצויות בליבת העיר בית שמש ללא השתתפותה הפעילה של ראש העיר בפגישה, לא זאת אף זאת, לא יתכן שראש הממשלה יסכים לכך שחברי סיעת הליכוד יפגשו עמו וישוחחו על הצעת המחליטים ללא שיאמר בקול רם, רבותי כבוד ראש העיר ממתינה בחוץ אני מבקש לקרוא לה ולהכניס אותה מיד לפגישה לולי היחסים העכורים של חברי סיעת הליכוד עם ראש העיר, ולולי ראש הממשלה בכבודו ובעצמו היה לוקח צד ואומר להם אני אתכם, אתם ורק אתם הנציגים שלי בבית שמש.

לסיכום אומר שאם היחסים בין ראש העיר לבין סיעת הליכוד היו כמו לפני חודשיים ההצגה המבישה הזו שקרתה היום לא היתה מתרחשת, לאור הנאמר לעיל האם סיעת הליכוד תשאר בקואליציה? ימים יגידו…

השאר תגובה

כתבות אחרונות