המילכוד של עליזה בלוך – הת”ברים

ראש העיר בית שמש עליזה בלוך הבטיחה למשנה לראש העיר הרב ישעיהו ארנרייך רשימת תב”רים הנאמדים בעשרות מיליוני שקלים למוסדות חסידיים, מחר אמורה להתקיים ישיבת מליאת מועצת העיר שעל סדר יומה אישור תב”רים על סך רבע מיליארד שקלים.
לפי מה שנודע לנו הרב ארנרייך ולשכתו פנו בימים האחרונים למספר חברים בגוש על מנת להשיג תמיכה להעברת התב”רים, הפניה בוצעה הן באופן ישיר, והן דרך מתווכים חיצונים ואפילו באמצעות חברים מהקואליציה.
לגורם אחד אף הוצעה הצעה מפתה ע”י לשכת הרב ארנרייך, כי בתמורה לתמיכה באישור התב”רים יסכים לוותר על סמכויות, ואף על שינויים במבנה הניהולי של מינהל החינוך ופיצולו, דבר העלול לזעזע את מינהל החינוך.

המפתח להסכם בין ארנרייך לבלוך נמצא בידי האופוזיציה, האם הם טיפשים לתת להם אותו?

מנגד קיימת תמימות דעים בין חברי הגוש, כי כל עוד לא יהיה הסכם קואליציוני, הם יכשילו כל יוזמה שכזאת, כך שלמרבה האירוניה המפתח לקיום ההבטחה של ד”ר בלוך לרב ארנרייך נמצאת בידי חברי האופוזיציה.
אחד מחברי הגוש מסר הערב ל”רווח הפקות” כי התב”רים לא יעברו ולא יאושרו, ושום תעלול פוליטי או משפטי לא יעזרו לד”ר בלוך.


דרושים עריקים

כולם משתאים לנוכח עמידתם האיתנה של חברי הגוש במשך חצי שנה. מחר בישיבת מליאת מועצת העיר יהיה מבחן המנהיגות האמיתי של ראה”ע עליזה בלוך, ובו נראה האם היא תצליח להעביר את התב”רים מעל ראשם של חברי הגוש המונים תריסר חברים ומהווים רוב לאופוזיציה, או תיכשל?


תגובה

מלשכת הרב ישעיהו ארנרייך נמסר בתגובה: לא היו דברים מעולם.

השאר תגובה

כתבות אחרונות