המחלוקת סביב רשת גני חב”ד ברמת בית שמש ג’

מחלוקת קשה כמעט ושיסעה את קהילת חב”ד ברמת בית שמש ג’, עד שרבה של קהילת חב”ד בשכונה הרה”ג חיים אליהו גלוכובסקי התערב והכריע: “יוקמו גני חב”ד ברמת בית שמש ג’ מטעם הקהילה עצמה”.

קהילת חב”ד ברמת בית שמש ג’ מונה עשרות רבות של משפחות, ומטבע הדברים הם רוצים לחנך את ילדיהם בחינוך לפי אורח החיים של חסידות חב”ד, מי שהקים בשכונת רמת בית שמש ב’ את גני חב”ד הוא ישראל בייזר, ולכן הוא הקים גם ברמת בית שמש ג’ גני ילדים. אלא שלפי מה ששמענו ממספר הורים משהו בדרך לא עבד, וכך נערמו להם על שולחנו של רב הקהילה ברמת בית שמש ג’ הרה”ג חיים אליהו גלוכובסקי עשרות תלונות מצידם של ההורים, הוא ניסה לגשר ולפשר אך ללא הצלחה.

אדהכי והכי בייזר קיבל מעיריית בית שמש הקצאה ברחוב חגי עבור גני חב”ד ברמת בית שמש ג’, אך כמובן שההקצאות הללו לא ניתנו לאדם פרטי אלא שייכות לקהילה מסויימת, במקרה שלנו לקהילת חב”ד.

נמשיך בסיפור המעשה כפי שסיפרו לנו אנשים מהשכונה הנמנים עם תנועת חב”ד, לאחר שהרב גלוכובסקי לא הצליח לפשר בין ההורים לבין ההנהלה, הוא החליט שהקהילה עצמה תקים כאן גני ילדים, וכך הוי.

ההורים הקימו גן בסיועו של איש חינוך ידוע ומוכר כאן בעיר הרב דוד סבן שבתרמילו רזומה של הקמת גנים מהטובים ביותר בחו”ל. כמו כן סייעו בפתיחת הגנים שבעה חברי קהילה, והרב גלוכובסקי סמך את שתי ידיו על הגן החדש, ואת ההקצאה שהעירייה נתנה לגני חב”ד קיבלה העמותה של הגן החדש שנקראת ‘בשדה החינוך’ והיא למעשה מפעילה את הגן החדש שנקרא ‘באתי לגני’.

הם פתחו את ההרשמה לגן החדש בקישור הזה ונחלו הצלחה רבה. והיום הגנים נפתחו בתקיעת שופר ובאמירת לחיים.

אלא שדבר זה היה לצנינים בעיני ישראל בייזר והוא פנה לרב של קהילת חב”ד בבית שמש הרב אליעזר ויינר שכתב את דעתו בצורה ברורה, שאין לפתוח גנים חדשים, וכי מי שמוסמך לפתוח גנים הוא רק ישראל בייזר, ואת נטילת הקרוואנים לגנים החדשים כינה הרב ויינר “שוד לאור יום”.

עוד קובל בייזר על כך שההורים נרשמו לגן שלו, ועל סמך זה הוא שכר מבנים וכעת שבועיים לפני תחילת שנת הלימודים הם עוברים לגן החדש והוא נותר עם ההתחייבויות.

הרב ויינר פונה אישית לאלו שפתחו את הגן החדש, חדלו ממעשה זה והחזירו את הקרוואנים “למי שהם שלו”. ומשאר חברי הקהילה מבקש הרב ויינר לא להיגרר למחלוקת. גם אנו לא ניגררנו למחלוקת אלא סיפרנו את סיפור המעשה כהוויתו כפי שסיפרו לנו מספר אנשים מהקהילה.

כאמור היום נפתחו הגנים הקהילתיים ‘באתי לגני’, שיפעלו לדברי ההורים בשיתוף פעולה מלא איתם ועם חברי הקהילה ויהיו חלק חשוב מהמרקם הקהילתי המיוחד של רמת בית שמש ג’. בהקשבה, חום ואהבה, בשימת לב לכל פרט, בהתמסרות ומקצועיות וצוות שנותן את המקסימום בכל תחום – יצמיחו הגנים ילדים מאושרים!

הגנים נפתחו בהשתתפות הרב חיים אליהו גלוכובסקי שליט”א רב קהילת חב”ד ברמב”ש ג’ שתקע בשופר ובירך את הילדים וההורים, והוסיף: “אלו ילדים ששותפים ליום היסטורי בקהילה, יום פתיחת הגנים הקהילתיים.”

ההורים, וחברי הקהילה, הרימו כוסיות ‘לחיים’ ואיחלו שהגנים יפרחו, יגדלו ויצמיחו ילדים חסידיים ויר”ש, מאושרים ומפותחים.

תמונות מפתיחת הגן 'באתי לגני'

השאר תגובה

כתבות אחרונות