היום תתקיים ישיבת מליאה, האם הגוש עדיין חזק?

היום בשעה 18:15 תתקיים ישיבת המליאה מן המניין מס’ 23, על סדר היום תעלה הצעתו של המשנה לראש העיר הרב ישראל סילברסטין בעניין מינוי יו”ר ועדת ביקורת וצירוף חברים לוועדה, דו”ח ועדת השקעות, ודו”ח מבקר העירייה לשנת 2018.

דבר נוסף יהיה על סדר היום והוא הרשאות והחלפות מורשה חתימה בחשבונות בנק של בתי ספר, ועל זה צריך לתת את הדעת, שהרי בחודש הקודם ההצבעה הזו נפלה.

כידוע סגרה”ע הרב שמעון גולדברג איגד סביבו גוש חוסם המונה 12 חברים, הגוש למעשה הוא רוב חברי המועצה כאשר המועצה כולה מונה 21 חברים.

שאלת השאלות היא מה מחבר בין כל חברי הגוש כאשר האינטרסים בגוש שונים ובעיקר משונים, ומדוע הליכוד וסגרה”ע רינה הולנדר מהבית היהודי נשארים בגוש למרות שהוא מוביל אותם למחוזות שאינם חפצים בו?

נתחיל בזה שהגוש משתק את העיר. הגוש מורכב מ-7 חרדים ו-5 ציוניים, ענייני הציונים אכן משותקים אך ענייני החרדים בחלקם ממשיכים.

לדוגמה: בחודש שעבר היה יום דיונים ארוך החל מהועדה העליונה וכלה בישיבת המליאה, החרדים צלחו את נושא בר אילן, צלחו את התנגדות הליכוד (שהוא גם חבר בגוש) ל-10 פרוייקטים ברמה ד’, וגם ההצבעה שהיתה במליאה על אישורי חתימות למנהלי בתי הספר נכשלה, מדובר בתקציב שמגיע ל-4 בתי ספר ציוניים שהמנהלים לא יכולים לחתום על הצ’קים ולכן אין להם מה לעשות עם התקציב, ההצבעה נכשלה והציונים הפסידו (במאמר המוסגר נאמר שהיום ההצבעה הזו תעלה בשנית).

אז את מי בעצם שיתוק העיר משרת? רק את החרדים כי מבחינתם העסקים הם כרגיל, מגרש המיני פיץ’ התבטל, ועוד כהנה וכהנה.

אז מה בעצם הציונים משיגים? שהצביעו נגד בלוך? כנראה שמסתתר כאן משהו הרבה יותר עמוק והם חושבים על הבחירות הבאות, שם הם יודעים שאין להם סיכוי להיבחר לאחר שרמה ג’2 אוכלסה באלפי חרדים ורמה ד’ תתאכלס עד סוף הקדנציה הנוכחית באלפי חרדים נוספים, לכן כבר היום הליכוד חובר לסגרה”ע הרב שמעון גולדברג שיצר את הגוש, כנראה הליכוד רואה בו כראש העיר הבא (למרות דבריה של חה”כ קטי שטרית שהגיע הזמן שלליכוד יהיה מועמד משלו לראשות העיר) והם רוקמים עמו דיל שיתן להם פרוסה מהעוגה בקדנציה הבאה בתמורה לשותפות עמו היום בגוש.

תיאורטית זה הגיוני, אך כשמסתכלים על שנתיים שלמות שבהם הליכוד עלול לאבד כל יום מכוחו, וכבר היום אינו יכול להתגאות באירועי הקיץ האחרונים, או בעשייה ענפה כפי שקרה בתחילת הקדנציה, אנו מבינים שהתאוריה הזו שגויה מיסודה מאחר ומה הוא יאמר לבוחריו? תצביעו לי כי שיתקתי את העיר? ועוד לא דיברנו על כך שסגרה”ע משה שטרית כמעט 3 חודשים לא מקבל משכורת.

אם כן מה מרוויח הגוש? התשובה היא כלום, הוא בא לשרת מספר אנשים בודדים מהגוש ולכל אחד מהם אינטרסים שונים, שאר חברי הגוש הולכים בעקבותיהם באי רצון.

האם יתכן שמפלגה אחת מהגוש תכנס לקואליציה ללא שאר חברי הגוש?

נתחיל מהליכוד, לשלום אדרי יש איבה כלפי ראש העיר והיא לא מהיום, הוא טוען שהיא מתערבת לו בדברים שקשורים לתפקידו בתור ממונה העיר הותיקה. בישיבות המליאה במחצית השנה האחרונה הוא ירד אישית על ראש העיר, שאר חבריו בליכוד שתקו למעט חמה”ע ווליצקי שהיה שואל שאלות ענייניות. לכן להשערתינו כל זמן ששלום אדרי מוביל את הליכוד, הליכוד ישאר בחוץ גם אם הגוש יתפרק.

בדגל התורה הנושא מורכב, כלפי חוץ כולם נאמנים לגוש אך כלפי פנים יהיו כאלו שיסכימו להכנס לקואליציה בתנאים מסויימים, ומנגד יהיו כאלו שלא יכנסו בשום תנאי.

לסגרה”ע רינה הולנדר יש בטן מלאה על ראש העיר עוד מזמן שהיא חתמה הסכם עם סיעת ש”ס והבטיחה להם את יו”ר המועצה הדתית. רינה מרגישה מצויין, היא מקבלת משכורת בתור סגנית ראש העיר, ומנגד היא היחידה שיש מאחריה ראש ממשלה ושרים, ויש לה גם קלף נוסף שכנראה זו הסיבה שהיא לא פוטרה.

ואחרון חביב הוא האיש שיצר את הגוש סגרה”ע הרב שמעון גולדברג, מטרתו היא שונה לגמרי ממטרתם של שאר חברי הגוש, הוא רוצה להיות ראש העיר הבא ולכן הוא חייב להיות באופוזיציה, ואם כבר להיות באופוזיציה אז מדוע להיות לבד?

במקרה שהוא יכנס לקואליציה, הוא יכנס עם הגוש שהוא עומד בראשו דבר שיקנה לו מכפיל כח עד הבחירות. לכן להערכתינו הוא לא יכנס לבד בשום מחיר, וחברי המועצה פרנקל ווייסמן איתו.

בשורה התחתונה הגוש לעת עתה יציב ומי שהכי פחות סובל מכך אלו החרדים.

פגישה לאין קץ

לפני המליאה הקודמת ראש העיר ד”ר עליזה בלוך קבעה להיפגש עם כל ראשי הסיעות על מנת ליישב את ההדורים אך מאחר והיה יום עמוס היא אמרה שהיא תדחה את הפגישה ותעדכן על מועד חדש.

היום העמוס חלף, ואתו גם חודש שלם עבר ביעף, אנו מוצאים את עצמנו היום בפתחה של מליאה נוספת וראש העיר עדיין לא זימנה את ראשי הסיעות, בזמנו דובר שהיא תנסה להגיע עמם להבנות ולהחזירם לקואליציה, אך כפי שאנו רואים היא טרם קבעה מועד חדש לפגישה.

מייל ששודר לחברי מועצת העיר

דו”ח מבקר העירייה

היום מליאת מועצת העיר תדון בדו”ח מבקר העירייה לשנת 2018, נציין שהדו”ח מתייחס לתקופתו של ראש העיר הקודם חה”כ הרב משה אבוטבול.

אנו תמהים מדוע לא נערך עדיין דיון על דו”ח מבקר העירייה לשנת 2019 (תקופת השלטון הנוכחי) שהרי הוא כבר הוגש לראש העיר.

לגבי דו”ח מבקר העירייה לשנת 2020 הוא ערוך ומוכן אך טרם הוגש לשולחנה של ראש העיר, אנו מעריכים כי הוא יוגש בימים הקרובים.

אתרא קדישא

היום כאמור תתקיים ישיבת המליאה מה שמזכיר לנו שעדיין לא פורסם פרוטוקול ישיבת המליאה הקודמת, למרות החגים הצומות ההקפות וההיקפים הוא היה אמור כבר להתפרסם מזמן שהרי תמלול ישיבת המליאה לא לוקח יותר מיום אחד, מה גם שעד להשלמת תימלול הפרוטוקול העירייה יכלה לפרסם את ההקלטה עוד באותו היום.

כנראה שאין מה לצפות מאתר פרימיטיבי, שתיבת החיפוש לא יודעת אפילו למצוא איזכור אחד על ראש העיר.

מנוע החיפוש של אתר עיריית בית שמש לא מכיר את ראש העיר עליזה בלוך

השאר תגובה

כתבות אחרונות