היום נערך יום עיון בנושא מוגנות ילדים בקהילה

היום נערך יום עיון מקצועי בנושא: “מוגנות ילדים בקהילה” בהשתתפות ראש העיר ד”ר עליזה בלוך, סגנית ראש העיר וממונה על אגף הרווחה עו”ד רינה הולנדר, מנהלת הרשות לבטחון קהילתי גב’ מורן יצחק, סגן מפקד המשטרה רפ”ק מיכאל מלכה, רפ”ק איתי ליכטנטל קצינת מחקר במטה הארצי רפ”ק ליאת מוכתר. ובכירים נוספים במשטרה ובמערכת החינוך.
נשאו דברים ראש העיר בית שמש ד”ר עליזה בלוך, וסגנית ראש העיר גב’ רינה הולנדר. לאחר מכן נשאה דברים קצינת ההדרכה וקצינת משמרת במוקד 105 גב’ מיכל אורן על תפקיד המערך הלאומי להגנה על ילדים ונוער ברשתות החברתיות עד גיל 18, גב’ אורן ציינה שהם מטפלים בכל הפגיעות בילדים ונוער ברשת החברתית החל מפגיעה קטנה בילדים כגון שיימינג וכד’, וכלה בפגיעות חמורות כגון פגיעה והטרדה מינית. הטיפול נעשה ברמה חינוכית, ללא פתיחת תיק במשטרה, וכשזה לא עוזר היא מעבירה את הטיפול לידי המשטרה.

הילה מועלם

לאחר מכן נשא דברים קצין אח”ם (אגף חקירות ומודיעין) רפ”ק שלום כהן, כהן סיפר על מקרים שקרו כאן בבית שמש, כגון הפצות תמונות מביכות של קטינות, או התחזות של מבוגרים לנערים, שלאחר מכן קבעו איתם פגישה בפארקים. עוד הוסיף כהן, שהפגיעות המיניות בילדים לצערו לא פוסחות על אף מגזר, וכדאי שכולנו נפקח עיניים.
לאחר מכן דברה רפ”ק ליאת מוכתר על פגיעה מינית בחברה החרדית.

סגנית ראש העיר וממונה על אגף הרווחה עו”ד רינה הולנדר:
אגף הרווחה פועל ימים כלילות לטפל בכלל אוכלוסיות העיר ובייחוד באוכלוסיות המוחלשות.
היום נערך יום עיון בנושא הגנה על ילדים מפגיעות מיניות ובהמשך השבוע נפתחים אירועי חודש האזרח הותיק. שבוע הבא- תעלה הצגה שהיא תוצר של קורס סיוע לנשים בנושא תעסוקה. הכל בהובלת אגף הרווחה.
חברה נמדדת ביחס שלה לחוליות החדשות ובית שמש בהובלת אגף הרווחה מוכיחה שהיא חברת מופת. אני גאה לעמוד בראש אגף אשר שמה את האדם במרכז ועושה הכל כדי להעצים אותו.
יום העיון היום הוא פרי שיתוף פעולה הדוק ומתמשך בין אגף הרווחה לרשות לבטחון קהילתי והמשטרה.
תודה לשלום אדרי הממונה על הרשות לבטחון קהילתי, לגילה רונן מנהלת אגף רווחה, לדבורה ממן ושלומית דנינו מאגף הרווחה ולמורן מנהלת הרשות ושלום כהן ממשטרת ישראל וכן לכל עובדות האגף אשר עמלו רבות כדי להוציא לפועל את היום הזה.

כתבות אחרונות