היום הוקמה מנהיגות אלטרנטיבית חדשה בראשות שלום אדרי

לאן פני המפלגות הציוניות מועדות אין אף איש יודע, ישנו מידור גדול בעניין; אנו ננקוט בשיטה הביהביוריסטית וננסה ללמוד על כוונותיהם מתוך מעשיהם; כמו כן ננתח את האפשרויות העומדות כיום בפני ראש העיר – דבר אחד ברור לא הייתם רוצים להיות במקומה.

לאחר שראש העיר נפגשה בשבוע שעבר עם מפקד תחנת משטרת בית שמש סנ"צ שלומי טובול וחיזקה את ידי המשטרה, נפגשו היום גם סיעות הליכוד והבית היהודי בכדי לגנות את תקיפת השוטר והחייל. גם הם רוצים פגישה משלהם עם מפקד התחנה, גם הם רוצים לגנות את הקיצוניים כיאה למנהיגים, כן, הליכוד והבית היהודי מתאחדים ויש להם עכשיו מנהיגות.

בבימת המנהיגות של המפלגות הציוניות אין מקום לראש העיר ד"ר עליזה בלוך שלא הוזמנה לגג, אבל כן יש מקום למספר 3 שלה – תמי זוסמן – זוסמן הגיע לגג העירייה לא רק בתור אמו של החייל שהותקף באבנים אלא גם בתור אחת התומכת במנהיגות החדשה של אדרי ולא במנהיגות הישנה של ד"ר בלוך.

זוסמן כותבת נגד ראש העיר, בכל במה ווצאפית שהיא רק יכולה, היום למשל היא שאלה היכן ראש העיר? היכן הנציגים שלנו החרדים??? ולבסוף היא חותמת רק הבית היהודי והליכוד לדאבוני. הוי אומר רק מנהיגותו של שלום אדרי.

אם כן המפלגות הציוניות עזבו היום באופן לא רשמי את הקואליצייה בראשותה של ד"ר בלוך וחברו יחדיו למרות שהם לא היו בקשרי ידידות עד היום. החברות התמוהה הזו מלמדת אותנו רק דבר אחד, אנחנו נמשיך להילחם מחוץ לקואליציה, ורגע אחד לפני שהם עוזבים חברה אליהם תמי זוסמן מספר 3 של בלוך. בימים הקרובים ככל הנראה הליכוד והבית היהודי ינסו לקחת עוד ועוד אנשים לצידם על מנת לבסס את המנהיגות החדשה.

הם אף יצאו היום בהודעה משותפת, דבר שהיה חריג עד לפני חודש ובה נאמר: סיעות הליכוד והבית היהודי קוראות לראש העיר לנקוט עמדה ברורה, ליישם את ההצעות, ולהפעיל את האמצעים הכלכליים והאכיפתיים העומדים לרשותה למאבק נגד אלימות הגורמים הקיצונים.

למעשה מי ששולט היום בדעת הקהל בשכונות הותיקות ובקואליציית הציוניים הוא לא אחר מאשר שלום אדרי, אדרי הוא בחור עניו שהמנהיגות בליכוד נכפתה עליו, הוא מצידו רוצה לעבוד בשקט, ואפילו את סגנות ראש העיר הוא נתן לתלמידו המובהק משה שטרית, אך מצד שני אדרי הוא שועל פוליטי ותיק ומשופשף, הניחן בסבלנות רבה, ואני לא מציע לאף אחד לבדוק את גבולותיה, אבל ראש העיר בדקה. אצל אדרי מילה זאת מילה וכולם אחריו, אז אכן כולם עלו אחריו לגג העירייה כולל זוסמן ושם בגג על גדות נהר הריין הוא הכריז על המנהיגות החדשה.

סיעת הליכוד מאוחדת, סיעת הבית היהודי אף היא מאוחדת, לו סיעת הבית היהודי היתה נוהגת אז כפי שנהגה היום מסופקני אם בריח היה בורח. וכשסיעה מאוחדת קשה מאד למשול בה, ואם הם יחליטו לבא לראש העיר עם אולטימטום יוותרו בפני ראש העיר רק שתי ברירות, שתי ברירות שאחת יותר גרועה מהשניה.

קואליציה עם הציוניים

הברירה הראשונה והטבעית היא לבנות קואליציה עם הליכוד (4) הבית היהודי (3), וכמובן עם מפלגתה עיר מאוחדת (2) ואז יש לנו 9 מנדטים, חסרים לה עוד 2, את אגודת ישראל היא לא תקח משום שהם רוצים את תיקי החינוך והבינוי, הם גם רוצים פשרות על שמות הרחובות בנוה שמיר, ומי יודע אלו עוד בעיות יצוצו להם במשעולים שבין רחוב הלל לרחוב חזון איש. גם את דגל התורה היא לא תקח לקואליצייה הציונית, הם בעד נוה שמיר חרדית, וגם הם יכולים או עלולים להכין לה הפתעות לא נעימות בדרך, אלא אם כן היא תקח איתה רק חלק מהמפלגה המחולקת גם ככה לשני חלקים, את זמורה וברילנט היא לא תקח משום שזמורה לעולם לא יסכים להתפשר על נוה שמיר, לכן היא תבחר בסילברסטין וגולדהירש, ואם ברילנט ירצה להצטרף הוא יאלץ לערוך יום הולדת לגולדהירש (והמבין יבין), כך או כך אפשרות פילוג בדגל התורה לא נראית סבירה לעת עתה, גפני לא יתן לזה לקרות.

האפשרויות שנותרו הם בני תורה (1) וש"ס (3), סיעת בני תורה מונה אדם אחד בלבד – הרב מלאכי כי טוב, וזה לא מספיק לבנות קואליציה, מה גם שלד"ר בלוך לא יהיה שקט ממנו, שהרי הוא נמנה על הפלג הירושלמי. האפשרות היחידה שנותרה היא קואליציית  ה-12 עם הציונים וש"ס, ש"ס הם אנשים נוחים, לא מפריע להם שמות ציוניים בנוה שמיר, הם גם לא אובססיביים לכבוש כל גבעה בבית שמש, ויש להם את הנכס הכי חשוב שיש לעיר, והוא שר הפנים אריה דרעי, אשר בסבירות גבוהה הוא יכהן כשר הפנים בכל קואליציה שלא תהיה.

אם כך יהיו פני הדברים רוב מצביעיה ימחאו לה כף שהרי לשם כך הם בחרו בה, היא מצידה תהפוך את הקערה על פיה ותהיה יקירת העיר הותיקה, אבל!!! וזה אבל גדול, זו תהיה הקדנציה האחרונה שלה בבית שמש, לא זאת אף זאת, מיד לאחר הכרזת הקואליציה תיפתח מולה חזית שלא נראתה כמוה אפילו בטבריה… בלוך תעדיף להתפטר מאשר לחוות מידי יום ביומו על בשרה הפגנות חרדים  על בריקדות, וסליחה אם הרסתי למישהו את האופוריה.

קואליציה עם החרדים

הברירה השניה היא תמות נפשי עם פלשתים, תושבי העיר הותיקה בין כה וכה לא מעריכים את מה שהיא עושה לעיר הותיקה, היא תלך על קואליציה עם החרדים שתמנה את מפלגתה עיר מאוחדת (2), אגודת ישראל (4) דגל התורה (4) ש"ס (3) בני תורה (1), קואליציה יציבה של 14 חברים. אדרי ושטרית, הולנדר ומנדלסון, תוסיפו גם את ווליצקי כולם ביחד וכל אחד לחוד יכול למרר את חייה הפוליטיים, ועל כך נאמר אוי לי מיוצרי ואוי לי מיצרי.

ההבדל הוא שתושבי העיר הותיקה לא מלומדי מלחמה כמו הרחוב החרדי. הרחוב החילוני קם בבקר, הולך לעבודה חוזר הביתה אין לו זמן להתעסק עם מלחמות. בשונה מכך הרחוב החרדי קם בבקר, מתפלל ואח"כ הולך לכולל, בהוראת הרב סוגרים את כל הכוללים ויוצאים לרחובה של עיר להילחם את מלחמת ה' בגיבורים, והיה ואחד האנשים נעצר, כל החרדים אתו, הם יסייעו לו ולמשפחתו ויתנו להם את כל מחסורם, הרי האבא נעצר על קידוש ה'. האחדות מצד אחד, ו"ועשית ככל אשר יורוך" – להישמע לרבנים – מצד שני לא קיים במגזר החילוני, דבר המאפשר לרחוב החרדי מלחמות עד אין קץ.

אז יהיה לראש העיר פחות רעש, אבל אז יגידו לה ברחוב החילוני ובצדק אבוטבול עדיף עלייך, לנו הוא נתן יותר, בשביל מה הצבענו לך? ועם זה היא תצטרך לחיות שנתיים ומשהו ולשכוח לא רק מקדנציה שניה אלא לשכוח בכלל מהחיים הפוליטיים.

קואליציה מקיר לקיר

אם כן שתי החלופות רעות ולכן היא צריכה לחזור למציאות הקיימת היום והיא הקואליציה הרחבה והגדולה, אלא שעכשיו היא תצטרך לתפוס מנהיגות ולומר בנחישות אני רוצה א' ב' ג'. נקח לדוגמה את ההצבעה על החלפת השמות בנוה שמיר, היא יכולה לומר להם אני רוצה רחוב על שם חנה סנש, אני לא מעוניינת לשמוע על פשרות, רוצים להצביע נגד תצביעו נגד. בטוחני שההצעה לא היתה נופלת והיו לה רוב, כל המפלגות הציוניות ביחד עם ש"ס היו מצביעות בעד.

נכון שיהיו הצעות שהיא לא תוכל לקדם, אך אלו הם החיים הפוליטיים, לא כל מה שאתה רוצה אתה מקבל, ואחרי שהיא תלמד את זה, כל חברי המועצה יבינו את כללי המשחק שבחיים הפוליטיים צריכים קצת לוותר… -סוף-

רגע!!! אך מה יהיה אם הם לא ירצו להבין את כללי המשחק, והמלחמות על הקרדיטים ו"מי קיבל מה" ימשכו ויהיו מנת חלקם כל יום שני וחמישי? אזי הקואליציה הזו לא תחזיק מעמד אפילו דקה אחת… ומי יודע אם לא הגענו לעת הזאת…

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
שיתוף ב google

השאר תגובה

כתבות אחרונות

הכתבות הכי נקראות (מתעדכן אוטומטי)