הובא למנוחות החייל אבבה דרסך

מאות תושבי בית שמש, משפחה וחברים הגיעו היום להר הרצל לחלוק כבוד אחרון לחייל אבבה דרסך אשר מצא שלשום את מותו בכביש 6 בעת שנסע במונית, בין המשתתפים בהלוויה היתה ראש העיר בית שמש ד”ר עליזה בלוך.

שלשום ארע מקרה טראגי כאשר חייל בטירונות מהעיר בית שמש בשם אבבה דרסך מצא את מותו בכביש 6 בעת שקץ ממנה במהלך נסיעה, אבבה הוא חייל שהחל את שירותו הצבאי לא מזמן, מסיבות אישיות הוא סירב ללכת לבסיס הממוקם בצפון הארץ, נציג מצה”ל התקשר אליו ואמר לו כי הוא שולח לו מונית על מנת שתסיע אותו לבסיס, במהלך הנסיעה מסיבה לא ברורה הוא קפץ מהמונית, ונפצע קשה, פרמדיקים נתנו לו טיפול ראשוני במקום ומשם הוא הובהל לבית החולים כשהוא מחוסר הכרה.

אתמול בערב התבשרנו כי אבבה מת מפצעיו, הוא הותיר אחריו הורים ושמונה אחים.

אבבה הוא בנם הקטן של טשגר וארקק דרסך, עולים ממהעדה האתיופית, שכניו יודעים לספר כי מדובר בבחור מלאך שאוהב לעזור, בחור מלא שמחת חיים, בבחרותו הוא התנדב בסניף בני עקיבא הסמוך לביתו, אבבה למד בפנימיה, ולאחר מכן במכינה קדם צבאית, הוא חלם על גולני ולאחרונה התגייס לצה”ל, אמש כאמור הוא נהרג עוד לפני שהספיק לסיים את הטירונות.

מרגע שדבר מותו נודע והוריו חזרו מבית החולים, אגף חירום ובטחון בניהולו של מנהל האגף צחי אלימלך לא עזבו את המשפחה, הם דואגים להם לכל מחסורם ולהסדרי הלוויה, גם צה”ל נכנס לתמונה, היום בשעות הבקר הגיעו 3 קצינים על מנת לטפל בהסדרי הלוויה, הוריו ביקשו מצה”ל 4 אוטובוסים שיסיעו את השכנים ואת חלק מהמשפחות הנמנות על העדה האתיופית להלוויה, צהל מילא את בקשתם.

בנוסף צה”ל הדפיס מודעות אבל, וארגן אהל אבלות בחצר הבניין בו הם מתגוררים ברחוב הנרקיס. אגף חירום ובטחון עובד כתף אל כתף עם נציגים מצה”ל בינהם סגן שלמה הלל, הם תכננו יחד היכן למקם את האהל, לקחו מדידות, תכננו מהיכן להביא כסאות ושולחנות. בנוסף צה”ל והעירייה יסייעו למשפחה בעזרה סוציאלית.

בשעה 11:00 בבקר הגיעו האוטובוסים לבית המשפחה, ומשם נסעו ללווייה שהתחילה בשעה 13:00 בצהריים.

ההכנות לקראת ההלוויה

ראש העיר עליזה בלוך השתתפה בהלוויה עם עוד מאות מתושבי העיר.

ראש העיר ד”ר עליזה בלוך: לכתו בטרם עת של בן העיר אבבה דרסך צריכה לעורר בכולנו רעד, חייבת לגרום לכולנו להיות קצת יותר רגישים לאלו שקולם לא תמיד נשמע ולתמוך כשצריך. בשביל זה אנחנו כאן- כדי למנוע את האירוע הבא.

אבבה שלנו, שהתחנך בתיכון עתיד דביר והתנדב בבני עקיבא, מהעדויות שאני שומעת בשעות האחרונות מדובר היה בנער מלא כוחות, אוהב וטוב לב. אדם שהיה נותן מעצמו תמיד למען האחר ואהוב על כל חבריו.

אני מבקשת לשלוח את תנחומיי העמוקים להוריו ולבני משפחתו. שלא תדעו עוד צער, אנחנו כולנו כאן בשבילכם.

עד כאן לשון ההודעה.

ראש העיר עליזה בלוך משתתפת בהלוויה של אבבה דרסך. צילום דוברות

תודה רבה לצבא הגנה לישראל, לאגף חירום ובטחון, לקב”ט חירום ניסים אלקריף, דודו מויאל, וליגאל וקנין שעמל מהשעה 7 בבקר ודאג לכל הסדרי הלוויה.

אנו משתתפים בצערם של המשפחה, ומאחלים להם שיעברו את התקופה הקשה הזו בקלות ושלא יראו עוד צער.

השאר תגובה

כתבות אחרונות

צביון העיר בית שמש

כיצד תקרא ותשווק השכונה החדשה הסמוכה לרמת אברהם? רמתיים, או רמת אברהם? | גדולי רבני