החובשים המצטיינים של מד”א בבית שמש

הערב (ה’) התקיים טקס הענקת תעודות הצטיינות לאנשי כוחות הביטחון והחירום מטעם עיריית בית שמש. בין המצטיינים, שזכו לקבל את אות ההצטיינות מידי ראש העיר ד”ר עליזה בלוך ומנכ”ל העירייה איתמר ברטוב, שלושה חובשי מד”א, אביעד ליכטמן, אברהם רוזנפלד ויחיאל אפריאט.

שלושת מצטייני מד”א נבחרו מתוך מאות העובדים והמתנדבים שפועלים בתחנה בעיר. אביעד ליכטמן, נשוי ואב לשישה ילדים, החל את דרכו במד”א בשנת 1990 בתחנת נתיבות כמתנדב נוער ובשנת 2000 החל לעבוד בתחנת מד”א בבית שמש כחובש בכיר ונהג אמבולנס ומרכז את נושא סידור העבודה, מעבר לשעות העבודה מקפיד אביעד לשמש ככונן עם אמבולנס בביתו 24 שעות ביממה ויוצא לקריאות חירום רבות על חשבון זמן משפחה יקר בין המשמרות.

אברהם רוזנפלד, מתנדב במד”א, איש חינוך ורווחה, נשוי ואב לשישה ילדים. בעבודתו כקצין ביקור סדיר בעיריית בית שמש משקיע את כולו לטובת החינוך. מתנדב משכמו ומעלה ככונן רפואת חירום ובכך מסייע בכל ימות השנה לחולים ופצועים במסירות אין קץ.

יחיאל אפריאט, החל את דרכו במגן דוד אדום כמתנדב נוער בגיל 16, מפרוץ מגיפת הקורונה יחיאל מרכז את כל נושא דגימות במתחמי ההיבדק וסע ודגימות הבית בבית שמש ובכך תורם רבות להורדת תחלואת הקורונה בעיר.

“אני רואה במד”א את האפשרות להגשים את היעוד שלי שהוא הצלת חיים. מד”א הוא הבית השני שלי ומשפחתי השנייה ואני מודה על כך שבחרו להעניק לי את תעודת ההצטיינות” סיפר אביעד. “זו זכות גדולה לקבל את תעודת ההצטיינות” הוסיף יחיאל “בעשרת החודשים האחרונים אנחנו נמצאים במלחמה יום-יומית בנגיף הקורונה והוקרת התודה שאנחנו מקבלים היום נותנת לנו כוחות נוספים להמשך”.

אברהם רוזנפלד אמר: “הן בעבודתי עם נוער בסיכון והן בהתנדבותי במד”א אני רואה את הדברים שלובי זרוע. זו זכות גדולה בשבילי להיות חלק מהמשפחה המפוארת של מגן דוד אדום ואני מתרגש לקבל את תעודת ההצטיינות.”

מנהל מרחב ירושלים במד”א, שלמה פטרובר: “ארגון מגן דוד אדום גאה בשלושת מצטייני תחנת מד”א מבית שמש. אביעד, אברהם ויחיאל. הם הדוגמא למסירות ולמחויבות של כלל המתנדבים והעובדים בארגון. אני מודה לראש העיר בית שמש ד”ר עליזה בלוך ולמנכ”ל העירייה איתמר ברטוב על הטקס ועל הוקרת התודה”.

כתבות אחרונות