הושלמו רכישות זכויות החכירה באזור התעשייה לביא

אזור התעשייה לביא הוא סיפור הצלחה גדול שהובילה ראש העיר ד”ר עליזה בלוך בעיר בית שמש, בשבוע שעבר נשלמו רכישות זכויות החכירה של כל המגרשים באזור התעשייה לביא | מי מבכירי החברה הכלכלית קרא לבנו ‘לביא’ ע”ש אזור התעשייה? ומדוע היום שבו רמ”י פירסמו את דבר הזכייה הוא יום מיוחד? | האם תמו שיווקי הקרקעות למסחר בבית שמש או שישנם קרקעות נוספות? כל זאת ועוד בכתבה שלפניכם.

בשבוע שעבר זכו 3 מציעים ב-70 דונמים האחרונים באזור התעשייה המערבי ‘לביא’ (ברוש לשעבר), ובכך נשלמו המכרזים עבור 165 דונם זוהי בהחלט בשורה גדולה עבור העיר בית שמש, מהיום העיר בית שמש נמצאת על מפת התעסוקה הישראלי מחד, ומאידך אזור התעשייה לביא יספק מקומות עבודה נוספים עבור תושבי העיר בית שמש. הזוכים מתכוונים להקים בבית שמש את אחד המרכזים הלוגיסטיים הגדולים בישראל, בעלות כוללת של חצי מיליארד ש״ח.

נחזור קצת להיסטוריה, ד”ר עליזה בלוך נבחרה לפני קצת יותר משנתיים, וביום היכנסה ללשכתה היא כינסה מסיבת עיתונאים ובה הודיעה בין היתר כי היא מתכוונת להביא לכאן מפעלים ובעלי עסקים על מנת לספק מקומות עבודה נוספים עבור תושבי העיר וגם להעשיר את קופתה של העירייה, בזה ראתה ד”ר בלוך את ההתנעה לקראת עלייה בדירוגה של העיר בית שמש – הסובלת מבעייה סוציו-אקונומית חמורה ומדורגת באשכול 2 כאשר אשכול 1 הוא הנמוך ואשכול 10 הוא הגבוה. תרכשו היום קרקעות אמרה ד”ר בלוך, בעוד מספר שנים הם יעלו לכם הרבה יותר.

תוך מספר חודשים הפיקה החברה הכלכלית סרטון תדמית ביוזמתה של דוברת העירייה לשעבר דפנה נוריאל כהן, ופירסמה מכרזים שזכו להיענות גבוהה.

אזור התעשייה לביא מערבית לבית שמש

במכרז הראשון ביולי 2019 פרסמה רמ”י (רשות מקרקעי ישראל) ששווקו 23 מגרשים ל-9 תעשיינים, כאשר הזוכה הגדולה היא חברת ‘מגה אור רמי לוי’ שזכתה ב-11 מגרשים. 55 דונם בסך הכל.

אך בשני המגרשים הגדולים לא התקבלה כל הצעה, האחד בגודל 40 דונם והשני בגודל 70 דונם, החברה הכלכלית יצאה במכרז שני ונמצא זוכה למגרש של 40 דונם אך ל-70 דונם עדיין לא נמצא זוכה.

רמ”י החליטה לחלק אותו ל-8 מגרשים (ב-5 מתחמים) ואכן היתה היענות גבוהה מאד מצד המשקיעים, למכרז הגישו 25 הצעות (13 דיגיטליות ו12 פיזיות), ובסוף השבוע שעבר פרסמה רמ”י שבמכרז זכו 3 מציעים לרכישת זכויות חכירה כשהחברה הגדולה שבהם היא חברת טריגריט שזכתה ב-57 דונמים ב-3 מתחמים, אחריה עומר הנדסה ובנייה שזכתה ב-8 דונם, והאחרונים ש.א.י. יזמות והשקעות, וד.ע. דוד הובלות שזכו ב-5 דונם.

דובר עיריית בית שמש מר רועי לחמנוביץ’ הוציא היום הודעה ובה נאמר: שיווקם המוצלח של כלל המגרשים מביא עמו בשורה אדירה לעיר בית שמש, עשרות אלפי מטרים חדשים לתעשייה, אחסנה, תעסוקה ומסחר, ומאות מקומות עבודה חדשים אשר צפויים להיפתח בשנים הקרובות.

לצד הצלחת השיווק מבוצעות בימים אלו עבודות לפיתוח אזור התעשייה בעלות כוללת של למעלה מ-100 מיליוני ₪, המבוצעות על ידי החברה הכלכלית לפיתוח בית שמש. במסגרת העבודות מורחבים כבישי הגישה לאזור התעשייה, וכלל כבישי האזור עוברים שדרוג והרחבה, אשר מביאים את אזור התעשייה לשורה הראשונה של פארקי העסקים החזקים בישראל.

המכרזים הביאו לבית שמש כמה מהחברות היזמיות והעסקיות הגדולות בישראל, אשר מביעות בכך אמון גדול בתהליכים המשמעותיים העוברים על העיר, שבא לידי ביטויו בעלייה החדה במחירי המגרשים לתעשייה בשנים האחרונות.

אבידע ינאי, עליזה בלוך, וזאב לכוביצקי

ויקרא שמו בישראל

למנהל היחידה לפיתוח כלכלי בעיריית בית שמש אבידע ינאי נולד בשנה שעברה בן שנקרא לביא על שם אותו אזור התעשייה המערבי, וביום בו פרסמה רמ”י את שמות הזוכים חגג לביא יום הולדת שנה, צירוף מקרים או משהו מיסטי?

תגובות:

ראש עיריית בית שמש ד”ר עליזה בלוך: “בתוך שגרת הקורונה אנחנו מצליחים לשווק 70 דונם לתעשייה. זה תחילת תהליך המניע תנופת תעשייה ותעסוקה. אנחנו ממשיכים לקדם את העיר בתחומי הפיתוח הכלכלי. חברות ענק ויזמים שונים מביעים אמון בעיר בית שמש ורואים בעיר מקום בתנופה. ממשיכים בשיתוף פעולה ובאחריות גם בתחומים הכלכליים”

ישראל מנדלסון

חבר מועצת העיר וממונה תעסוקה מסחר ותעשיה הרב ישראל מנדלסון: לאחר שיווקם של שבעים הדונמים האחרונים נשלם המהלך שאיתו יצאנו לפני שנה וחצי למכירת זכויות החכירה באזור התעשייה לביא, זוהי הצלחה גדולה לעיר בית שמש. ההתעניינות הגדולה של המציעים הבעת אמון של התעשיינים שמאמינים בעיר בית שמש ומוכנים אף לשלם על כך במיטב כספם.

ההצלחה הגדולה שנחלה העיר בית שמש היא פתח גדול עבור שיווק 140 דונם של קרקעות נוספות אשר ישווקו בקרוב באזור התעשייה ישעי הממוקם מצפון לאזור התעשייה לביא (מימין לכביש וירג’ינייה).

השאר תגובה

כתבות אחרונות