האם עיריית בית שמש בודקת את העצים?

בכל שנה בעונת החורף קורסים עשרות עצים כתוצאה מהרוחות, אז קבלו את העץ הראשון.

הבעיה היא שהעץ הזה לא נעקר כי אם נשבר, ככל הנראה מדובר בעץ יבש וחלש, שאם היתה מתבצעת בדיקה של מומחה בנקל היינו יכולים לדעת אלו עצים עלולים ליפול, ובחסדי שמים העץ לא נפל על מישהו.

לדברי גורם בכיר בעירייה מדובר פה בלא פחות ממחדל, ישנם עצים חלולים או יבשים, שמומחה יכול להעריך האם הם יחזיקו מעמד או לא, ובמקרה שלא יחזיקו מעמד דינם להיעקר. אגף שפ”ע אמון על בדיקת העצים בבית שמש אומר לנו אותו בכיר והיה עליו לבדוק את כל העצים בעיר בטרם החלה עונת החורף. אסור שמקרה כזה יִישָׁנֶה, מקרה כזה עלול לסכן את שלום הציבור.

 

ממונה שפ”ע היוצא, ויו”ר ועדת שפ”ע הרב שלמה ברילנט מוסר ל’רווח הפקות’ כי אחת הדרישות שהוא העלה במשא ומתן לפני אישור התקציב האחרון היתה לשלוח מומחים שיסקרו את טיב העצים ברחבי העיר.
זו בהחלט לא דרישה עבור מגזר מסויים אלא דרישה אֵלֵמֶנְטָרִית שחייבים לתת עליה את הדעת, באם הדרישה לא תמוּלא היא עלולה לגבות/לסכן חיי אדם. עד כאן דבריו.

בנוסף העירייה נטעה בטרם שנת השמיטה הרבה עצים חדשים, שלפי מה שנראה הערב גם ברוחות הבינוניות הם לא שורדים. לפניכם תמונה של אחד העצים, מסופקני האם הוא ישרוד עד לסוף החורף, שהרי מה שמחזיק אותו הוא שני עצים דקים המחוברים אליו בעזרת פיסת בד. אם נסייר ברמה ג’ נוכל לראות שהעצים החדשים שם מגודרים היטב, וככל הנראה הם כן יחזיקו מעמד.

האם העץ הזה ישרוד את החורף?

השאר תגובה

כתבות אחרונות