בית שמש: האם פניהם של סיעות הליכוד והבית היהודי לקראת הליכה משותפת בבחירות הבאות

האם סיעות הליכוד והבית היהודי בבית שמש ירוצו יחד בבחירות הבאות?


התשובה היא: קיים סיכוי לא מבוטל שאכן הם ירוצו יחד.


בכירים בסיעות אומרים לנו בשיחות סגורות כי רב המשותף על המפריד, וכי אנו מרגישים שהמגזר הציוני מופלא לרעה, כאשר דרישות רבות ואפילו מחויבויות שנחתמו בהסכם הקואליציוני לא מקויימות.

סיעת הבית היהודי דורשת בית כנסת בשכונת המשקפיים, שיפוץ הפארק בנחל עין גדי – נחל חבר, הקצאות לתנועות הנוער, סיום שיפוץ פארק הכלבים ברמה א’ ועוד.

סיעת הליכוד גם היא אינה שבעת רצון משיווק שכונת הדגל של הציונות הדתית רמת בית שמש ה’ (נוה שמיר), אדרי קובל על כך שקיימת רכבת קרוואנים שלא מפסיקה להגיע לעיר, ראש העיר הבטיחה בזמנו שקרוואן אחד לא יהיה כאן. ואם תשאלו את סיעת הליכוד מה הפתרון למחסור כיתות הלימוד? היא תענה בקול רם נא לעצור את הבנייה.

היום נציגים משתי הסיעות נפגשו יחד כאשר מסיעת הליכוד נכחו אדרי ושטרית ומהבית היהודי נכחו הולנדר, יוסי כהן, בריח ונחמני.

נציין שפגישות מעין אלו נערכות מפעם לפעם, אלא שהפעם הפגישה קיבלה משנה תוקף היות והגיעו מים עד נפש. הסיעות יודעות כי בעוד מספר חודשים הם יכנסו לשנת בחירות, והם יכולים לשכוח מהקצאות. הציבור החרדי גדל והנזק שהציבור הציוני הולך לספוג מעתה ועד עולם מי ישורנו. לכן לקראת קו הסיום הסיעות הציוניות ישבו היום לחשב את דרכם מחדש.


בין שאר הדברים שעליהם דנו עלה הנושא הכל כך כואב מבחינתם והוא, מה עושים עם בעיית גידול האוכלוסיה החרדית בבית שמש, להזכירכם שכונות חדשות קמו והתרחבו מאז הבחירות האחרונות והם שכונת רמת בית שמש ג’2, רמת אברהם, ורמת בית שמש ד’.

בשכונות הציוניות – המשקפיים ורמה ה’ – גם גרות משפחות חרדיות רבות, ומבחינתם אין מה לעשות כנגד התרחבות האוכלוסיה החרדית.

לכן הם מאמינים כי באם הסיעות הציוניות ירוצו יחד, לא יקומו סיעות קיקיוניות שישתו להם את הקולות בקשית מחד, ומאידך קולות רבים של מתנדנדים ילכו אליהם, לזה הם קוראים מכפיל כח.

שאלנו את מ”מ וסגרה”ע משה שטרית, האם באמת תלכו יחדיו: “אני לא שולל אפשרות כזו” הוא ענה. נציין כי גם סגרה”ע רינה הולנדר לא שללה אפשרות כזאת.


שאלת השאלות היא מי יהיו השחקנים הראשיים בסיעות הציוניות בבחירות הבאות.


לסיעת הליכוד יש את הנסיך הבלתי מעורער – סגרה”ע משה שטרית, שטרית בחוכמתו טיפס למעלה והפך ליקיר העיר הותיקה והשכונות הציוניות מבלי לדרוך על שלום אדרי שהוא למעשה המוציא והמביא בסיעת הליכוד, אדרי הוא הותיק מבין כל חברי המועצה, במשך כל חייו הפוליטיים הוא ראה מספיק, וגם עשה מספיק, יתכן כי הוא לא ירצה להמשיך לרוץ לבחירות בקדנציה הבאה, עדיין הוא לא הגיע לכלל החלטה.

גם בקדנציה הזו הוא ניתן לראות כי הוא הוריד פרופיל בשעה שנתן את סגנות ראש העיר לבא אחריו בתור (משה שטרית), לאמר: אני מכשיר את מנהיג הליכוד הבא בבית שמש. שטרית כמו אדרי אדם מסורתי, ניתן לראות אותו לא פעם בבתי כנסת, הילולות וכד’, לציבור הדת”ל לא יהיה קשה להצביע עבורו.

אם אכן הליכוד והבית היהודי יצעדו יחדיו ושטרית ינהיג את סיעת הליכוד הוא יכול לקבל לידיו את הסיעה הגדולה ביותר בקואליציה הבאה מחד, באשר הליכוד היא סיעה גדולה יותר מהבית היהודי, אך מאידך סיעתו תהיה הסיעה הציונית היחידה בנוף כאשר קיים רוב מוחלט לציבור החרדי בבית שמש, והוא ימצא את עצמו כמו נתניהו עם הסיעה הגדולה… אבל באופוזיציה.

בנוגע להנהגת הבית היהודי הנושא מורכב מאד, כאשר ישנם מספר חברים הטוענים לכתר. בעיה נוספת שקיימת בבית היהודי היא כי אם הבית היהודי לא יעבור את אחוז החסימה בבחירות לכנסת, הולנדר וחבריה יצטרכו לחפש בית חם חדש, אחרת הם לא יוכלו לרוץ לבחירות המוניצפליות.

אז מה יהיה באחרית הימים?
זו שאלה מהסוג שאף אחד לא יודע מה שיהיה עד שיהיה, אך הכיוון הוא לגמרי ברור.

השאר תגובה

כתבות אחרונות