האם לד”ר בלוך תהיה בקרוב קואליציה?

ראש העיר ד”ר בלוך מסתובבת כבר מעל לשליש שנה ללא קואליציה“. באותה מידה יכולנו לפתוח את הכתבה במשפט: “שני סגני ראשי ערים מסתובבים מעל שליש שנה ללא משכורת“, והמשכורת שלהם היא לא המשכורת שלכם, במשכורת של שליש שנה הם יכולים לקנות רכב חדש, למרות שהם לא צריכים רכב חדש מאחר וסגני ראשי ערים מקבלים רכב מהעירייה.

אז מי יותר לחוץ? כנראה ד”ר בלוך. מאחר וכתם הכשלון בהרכבת הקואליציה מיסב לה נזק תדמיתי עצום המרחף מעל ראשה.

לא זאת אף זאת לד”ר בלוך יש 12 חברי מועצה שמסתובבים חופשי ומספרים כי אין להם אמון בד”ר בלוך מאחר והיא שיקרה אותם, ל-12 החברים יש ציבור גדול שעומד מאחריהם שזועם על ראש העיר.

הזעם הזה אומר לנו בכיר במערכת הפוליטית יהווה עבור ד”ר בלוך מכשול גדול לעתידה הפוליטי, לא רק שהיא לא תביא עמה מנדטים אלא תזיק למפלגה שבה היא תרצה לכהן, מי ירצה את הנטל הזה על גביו? ורק לחשוב שאת כל הנזק הזה היא הביאה לעצמה ברגע שפיטרה 11 חברים, היא לא ידעה מתמטיקה פשוטה ש-11 זה רוב?

האם הם יחתמו בקרוב?

לפני שנספר היכן עומד המשא ומתן נאמר שלשה נתונים:

בראש ובראשונה מגיעה מילה טובה לחברי הגוש, לא האמנו שהם יחזיקו מעמד כל כך הרבה זמן. הרי מדובר בחברי מועצה עם דעות קוטביות שכרתו בינהם ברית ואמרו: “אנו נכנסים לקואליציה רק ביחד, ואת המשא ומתן אנו ננהל בשיתוף פעולה מלא”, וכך במשך 4 חודשים הם שמרו על ברית איתנה, וזאת למרות שאם כל סיעה היתה מנהלת עם ד”ר בלוך משא ומתן בנפרד היא יכלה לקבל יותר על חשבונם של יתר חברי האופוזיציה שישארו בחוץ.

אם כן לאלו הנוטים לחשוב שהשקר הוא מנת חלקם של הפוליטיקאים, והם כל היום עסוקים בלתחמן אחד את השני, נאמר: קחו דוגמא מבית שמש ותראו שלא כל הפוליטיקאים שקרנים, כאן חברי המועצה לא הפרו בינהם את הברית, וגם חבר הכנסת הרב משה גפני בעת ביקורו בבית שמש, אמר התחייבנו לגוש, ואנו נכבד את ההתחייבות. במאמר המוסגר נאמר שהחתימה הזו היא בעוכרם של כל סיעה וסיעה, אך זהו אחד מ-11 הדברים  הטובים שהעמיד אותם דוד המלך “נשבע להרע ולא ימיר”.

הנתון השני הוא שיו”ר סיעת הליכוד שלום אדרי נותן אמון מלא במספר 2 שלו סגרה”ע משה שטרית, וממנה אותו כנציג הליכוד לניהול המשא  ומתן מול ראש העיר, להזכירכם היו מספר פעמים שרק ראשי הסיעות נפגשו עם ראש העיר, ומי שייצג את הליכוד היה סגרה”ע משה שטרית.

הנתון השלישי הוא שעם כל המחלוקות הפנימיות בסיעת דגל התורה, חה”כ גפני הכריע כי אך ורק המשנה לראש העיר הרב ישראל סילברסטין ינהל את המשא ומתן מטעם סיעת דגל התורה. אם כן שימו לב לשני השמות הללו, משה שטרית וישראל סילברסטין.

נזכיר כי ראש העיר פיטרה רק 11 חברי מועצה, אך הגוש מונה 12 חברים מאחר וסגרה”ע רינה הולנדר חברה אליהם בע”פ.

אנו נמנענו בחודשים האחרונים לסקר את המשא ומתן מהסיבה הפשוטה שאין הברכה שרוייה אלא בדבר הסמוי מן העין, כעת משאנו מגיעים לישורת האחרונה, נהלך על בהונות על מנת לספר לכם האם הם קרובים לחתימה או לא, ובמי הדבר תלוי.

התהליך שעומד לקרות הוא שחברי הגוש אמורים לחתום על מסמך המוסכם בינהם ואיתו לגשת לראש העיר, לבינתיים כל סיעה צירפה את דרישותיה למסמך, אך עדיין אין בינהם תמימות דעים.

ישנה סיעה שלדעתה קרובה מאד לחתימה עם ד”ר בלוך, ואם לומר את האמת כאן ציפתה לנו הפתעה, משום שאנו חשבנו שהיא הסיעה האחרונה שתגיע להבנות עם ד”ר בלוך, כנראה שתחרות והסכמים יכולים לדור בכפיפה אחת.

הסיעה הבאה בתור היא סיעה שחשבנו שתערים את הקשיים הגדולים ביותר לראש העיר, מאחר והישארותה מחוץ לקואליציה תגרום נזק תדמיתי עצום לראש העיר, ותבעיר את בית שמש הותיקה כולה, אך מסתבר כי אינם מנצלים את העובדה הזו, ובכל זאת מצליחים להגיע להבנות עם ראש העיר, אם כן זו הסיעה השניה הקרובה לחתימה עם ראש העיר (לא כמו הסיעה שהזכרנו לעיל).

נסייג את כל מה שאמרנו על שתי הסיעות: לאחר שעיינו בסעיפי הטיוטה נאמר שישנם סעיפים שלעניות דעתינו לא יעברו את הסכמתה של ראש העיר, לכן טענתם כי אנו קרובים לחתימה, אפופה בסייגים.

הסיעות הבאות בתור (נותרו שתי סיעות) הם עדיין רחוקות מלהגיע להבנות ולהסכמים עם ראש העיר, שם האמון רקוב מהיסוד, עם המון דם רע. איך אמר לנו אחד הבכירים: “לפני קצת יותר מ-4 חודשים הצבענו בעד התקציב וכעבור דקה ד”ר בלוך הפרה הבטחות, הדמעות על הטעות המרה הזו עדיין לא יבשו ואנו לא מתכוונים לחזור על הטעות הזאת, הפעם אנו רוצים תשלום מראש“.

שתי הסיעות אומרות, כי ראש העיר לא קיימה את ההבטחות שחתומות ומעוגנות בהסכם הקואליציוני, מי ערב לנו שהפעם היא תקיים? אנו עדיין רחוקים מלחתום.

את דרישת התשלום מראש שהזכרנו קודם הם רוצים להכניס למסמך ההבנות, אך אין לכך הסכמה מכל חברי הגוש. מה עושים? האם חלק מחברי הגוש יחתמו לבד?

פנינו לאחד מחברי הגוש ושאלנו אותו את השאלה הזו, אם הגעתם פחות או יותר להבנות עם ראש העיר וחבריכם עדיין לא הגיעו לאותם הבנות, האם תחתמו עם ד”ר בלוך לבד? ענה לנו אותו חבר, למרות שחברי לסיעה מנסה לשכנע אותם לרדת מהדרישה של תשלום מראש, אני אומר חד משמעית: “כל עוד שלא כל הסיעות מרוצות אף אחד מאיתנו לא חותם“. קרי; הדרישה הזו אכן תכנס למסמך.

לסיכום נאמר זאת כך: הכדור נמצא אצל ראש העיר, ועל מנת שייחתם הסכם עוד השבוע, ראש העיר צריכה לרדת מהעץ ולקיים חלק מההסכמים עוד בטרם נחתמו, כי הרי בין כה וכה היא מתכוונת לקיים את ההסכמים בזמן הקרוב… אז למה לא לקיים מעכשיו? מחשיד נכון???

השאר תגובה

כתבות אחרונות

צביון העיר בית שמש

כיצד תקרא ותשווק השכונה החדשה הסמוכה לרמת אברהם? רמתיים, או רמת אברהם? | גדולי רבני