האם האסון הבא בדרך?

האסון הבא ככל הנראה בדרך, בבית שמש ישנם קירות תמך רבים הסדוקים לכל אורכם והם עלולים לקרוס במוקדם או במאוחר.

בעקבות הטרגדיה הנוראית שקרתה אמש, פנו אלינו מספר תושבים אודות מפגעים שונים ברחבי העיר, המפגע הראשון הוא בשכונת חפציבה בסמוך להיכן שאירע אמש האסון, מדובר בשביל שיו”ר הליכוד מר שלום אדרי שיפץ לרווחת תושבי השכונה, אך לאורך השביל ישנו קיר תמך הסדוק לכל אורכו, הקיר בסכנת קריסה ועל גביו במקום הסדק אין גדר.

מקרה נוסף הוא בשכונת רמת בית שמש א’ שם ישנו קיר המקיף חניה של בניין מגורים הסדוק לכל אורכו, וישנם אפילו כמה לבנים שהתנתקו מהחומה. עיריית בית שמש מכירה את הסיפור והציבה מחסומים הצמודים לחומה. אני לא מצליח להבין מה יעזרו המחסומים, הרי אם החומה תקרוס, אבניה יפלו מספר מטרים מהחומה, על כן או לסגור את הכביש והמדרכה או להסיר את המחסומים.

בשונה משאר המקומות כאן מדובר בשטח פרטי פתוח, והדיירים בעיצומו של ויכוח סוער מול העירייה על מי מוטלת חובת תיקון החומה, על העירייה או על הדיירים, ואם העלות היא על חשבון הדיירים, האם מחובת העירייה לטפל בתיקון החומה ולחייב את התושבים בתשלום או להניח לחומה לקרוס על העוברים ושבים?

ככה או ככה לכל הדעות המקום מהווה סכנה בטיחותית, מה גם שהגדר הניצבת מעל החומה מנותקת בחלקה. לפחות אתם תשמרו על נפשכם ותשתדלו מאד לא לעבור בסמוך לחומה הזו.

תודה לאלחנן גולד שסייע לנו בכתבה.

כתבות אחרונות