האם האלוף אליעזר שקדי ממריא לפוליטיקה?

את מפקד חיל האוויר לשעבר האלוף במילואים אליעזר שקדי הכרנו לפני קצת פחות מ-5 שנים, בזמן שצילמנו את ההרצאה הכי יפה שתשמעו אי פעם, על ציונות, ערכים וקבלת האחר.

ההרצאה רשמה 429 אלף צפיות ביטויוב וכל כך בצדק, כאשר הסרטון הבא אחריו רושם קצת פחות מ-90 אלף צפיות. הסרטון קבל מאות תגובות כאשר המוטיב החוזר על עצמו במרבית ההודעות הוא כי האלוף אליעזר שקדי ראוי וצריך לשבת על כס של ראש הממשלה ולהנהיג את המדינה.

מי שקצת עקב אחרי מערכות הבחירות שליוו אותנו במשך השנים האחרונות מבין שהגענו לסיטואציה שמדינת ישראל לא היתה בה מעולם, פעם אחר פעם מלאכת הרכבת הממשלה לא צלחה, ואנו מצאנו את עצמו שוב מאחרי הפרגוד.

אליזר שקדי בנאום השבויים. קרדיט צילום לא ידוע, נשמח לתת.

הגיע זמן שקדי

בכל פעם שהכריזו על מערכת בחירות חדשה אמרתי בלבי, אולי הגיע הזמן שהאלוף אליעזר שקדי יפתח מפלגה וירוץ לראשות הממשלה.

מדוע דוקא הוא? משום שהוא האדם היחיד כיום שיודע ומסוגל לאחד את העם. נצטרך לכרות אלפי עצים על מנת לכתוב את זכויותיו הרבות של האדם הכי ציוני שיש לנו היום.

אליעזר שקדי הוא אדם בעל שיעור קומה גבוהה ששייך לזן שנכחד מלפני שנות דור, הוא היה ממקימי שח”ר (שילוב חרדים) כחול, ובזמן שפיקד על חיל האוויר הוא דאג לצרף לשורותיו מאות חרדים. אנו נקרא לזה קבלת האחר, הוא יקרא לזה כולנו עם אחד.

שקדי הוא אדם ציוני ברמ”ח איבריו, בן לניצול שואה, ערכי, שיודע לקבל את האחר. על מקצועיותו הבטחונית אין איש שמטיל בכך ספק.

הוא נתפס בעיני רבים כמנהיג שקול ואחראי, הוא מסוג האנשים שמוצא פיהם מותיר אותנו עם פה פעור ולסת שמוטה… כשהוא אומר את מה שהוא אומר, נוטים לנאמין לו יותר מאשר לאחרים, כי הוא יודע מה שאנחנו לא יודעים.

רוב תושבי מדינת ישראל כיום הם ימניים, השמאל כמעט ונעלם לחלוטין מהמפה הפוליטית ומי שהחליף אותו הוא המרכז, בעיני רבים המרכז הוא השמאל החדש, אותה הגברת בשינוי אדרת.

כיום יש מאות אלפי אוזניים שבאופן אוטומטי נאטמות ברגע שאיש מרכז מביע את דעתו בפומבי, אם הוא ידבר על שלום, כנראה הוא רוצה להחזיר שטחים לערבים, הערבים הם אויבינו, ולכן אותו איש שמאל במעטפת של איש מרכז נתפס כאויב העם. אפשר כמובן להתווכח עם האמירה הזו, אך זו המחשבה הרווחת.

כששקדי מביע דעתו, אף אחד לא חושד בו שהוא אויב העם, גם אם הוא יאמר דברים שלא נעימים לאוזנינו. בעיני רבים הוא נתפס כאדם עם מחשבה טהורה והסתכלות בריאה, ומה שיוצא מפיו הוא מגיע ממקום מקצועי ללא שום נגיעות.

בשנים האחרונות הכריזו פעם אחר פעם על מערכת בחירות חדשה, אך שמו של שקדי נפקד מרשימת ראשי הסיעות לאכזבתם של רבים. היו שניסו לשכנעו להיכנס לביצה הפוליטית, אך הוא סירב בנימוס ובתוקף.


בחודש האחרון קרה אסון שטלטל את עם ישראל, חלק מהאנשים איבדו אמון במערכת ההנהגה ואף שחטו פרות קדושות שהראשונה שבהם היתה צה”ל.

בשוך הקרבות, כשתסתיים המלחמה -בעזרת ה’ בנצחון מוחץ של מדינת ישראל מול אויבנו,- ללא ספק יהיו כאלו שיניחו את המפתחות על השולחן, ואנו נִדָרֶש למנהיגות חדשה. שוב עם ישראל יחפש את המושיע, ולא מן הנמנע שהפעם נראה סופסוף את האלוף במילואים אליעזר שקדי בראש הרשימה הגדולה ביותר, כי בעת הזו מדינת ישראל צריכה בדיוק אדם כמוהו, לא נתפשר על פחות מכך.

כאחד ששוחח עם שקדי לא מעט בשנים האחרונות הייתי מודע לסירובו בכל תוקף להיכנס לפוליטיקה, את תרומותיו למען עם ישראל הוא ניתב במגוון דרכים שאינן פוליטיות. אך מאז שהתגלגל לידי הסרטון שמוצג כאן לפניכם, אני סמוך ובטוח שהגיע זמן שקדי, וכנראה גם הוא השלים עם זה.

בסרטון נראה שקדי נואם על במה שמאחריה תמונת ענק של הנווט השבוי רון ארד שעל פי כל ההערכות אינו בין החיים, ולצד תמונתו הכיתוב: אל תשאירו גם אותם (את השבויים מחרבות ברזל) לבד.

בנאומו הדגיש שקדי את מה שיגורנו מפניו והוא כי “כל מה שהבטחנו לעצמנו שלא יקרה, קרה. ישנו מספר בלתי נתפס של הרוגים שכבר לא ישובו אלינו, ופצועים שחלקם ברגעים אלו נאבקים על חייהם.

אלא שישנו גם מספר בלתי נתפס של שבויים, ועלינו לעשות הכל על מנת להחזיר אותם עכשיו. לא להשתדל ולא להתאמץ, להחזיר אותם.

החטופים חייבים להרגיש שהם לא לבד, כי יש מאחריהם מדינה שתדאג להם.

רון ארד אבד, אסור שנשאיר אותם לבד.”

שקדי הפטיר בדבריו את המשפט הבא: “אם הם לא יחזרו, גם הנשמות שלנו ישארו שם.”

אך שימו לב לדבריו בדקה השניה, “זה קרה במשמרת של ההנהגה הנוכחית, וגרם לכולנו לחוסר אמון מוחלט, שאין על מי לסמוך”. שקדי מבקר כאן ללא ספק הן את ההנהגה המדינית והן את ההנהגה הצבאית, כנראה גם נזיר פוליטי כמוהו מבין שהוא חייב הפעם ללכת למילואים בכנסת ישראל, כי את המדינה הזו מישהו צריך להציל.

השאר תגובה

כתבות אחרונות