דרמה בבית שמש אגודת ישראל דחתה את הפגישה המיועדת עם ראש העיר

לאחר הפגישה הלא מוצלחת בין ראש העיר עליזה בלוך לבין סיעת הליכוד שהתקיימה בתחילת השבוע (ב’), התברר כי יתכן וראש העיר לא תצרף את כל הגוש יחדיו לקואליציה.

את הכוונה הזו פירשו חברי הגוש כנסיון לפלג ולפורר אותם, ולכן אגודת ישראל ביטלו את הפגישה שהיתה אמורה להתקיים היום עם ראש העיר. במקום לקיים את הפגישה התכנסו להם נציגי מפלגות הגוש בחדרה של סגרה”ע רינה הולנדר, שם הם גיבשו עמדה כי הם חוזרים בהם מההסכם שערכו עם ראש העיר ביום רביעי שעבר כי כל סיעה תשב עמה בנפרד, ומעתה ואילך כל הפגישות עם ראש העיר יהיו אך ורק עם הגוש כולו.

השאלה הנשאלת היא מדוע אגו”י ביטלו את הפגישה 10 דקות לפני שזו היתה אמורה להתקיים? על כך אין לנו תשובה. בהזדמנות זו נזכיר כי ביום שלישי נועדה ראש העיר ד”ר בלוך עם סגניתה רינה הולנדר, ומשם גם לא יצאה הישועה.

כעת נציג בפניכם את לשון ההודעה ששלח סגרה”ע הרב שמעון גולדברג ברגעים אלו לראש העיר עליזה בלוך:

“שלום. בימים האחרונים בפגישתך עם סיעת הליכוד ועם סגן ראש העיר הגב’ רינה הולנדר, אמרת כי מבחינתך מה שהיה הוא לא שיהיה, תוך שאת מבהירה שהכל פתוח ולא כל הסיעות יצורפו לקואליציה, וכל זאת בניגוד למה שסוכם בתחילת השיחות כי כל הסיעות ייכנסו יחד אך השיחות יתנהלו בנפרד, לאור זאת שלדעת חברי הסיעות את שוב מנצלת את ההזדמנות שניתנה לך למרות החששות כי זה מה שיקרה, את ממשיכה לנסות להפריד ולפלג אותנו, ולכן על דעת כל החברים הפגישות עם הסיעות יתקיימו רק יחד עם כל הסיעות.”

כעת נצלול לתוך משמעות המשפט שכל כך הרתיח את הגוש: “מה שהיה הוא לא מה שיהיה“, ונחקור מה האינטרסים של כל סיעה וסיעה מהגוש להיות גוש אחד.

נתחיל עם הליכוד, הליכוד רוצה להישאר בתפקידיו קרי: סגן ראש העיר שטרית המחזיק בשלל תפקידים ימשיך להחזיק בתיק התרבות בהיותו יו”ר דירקטוריון המתנ”סים, זהו דבר שאינו מתקבל על הדעת לאור קביעתה של ועדת הפנים על ניגוד עניינים. שטרית רוצה גם להמשיך ולהחזיק בתיק צעירים ונוער ובמקביל להתכתש עם יו”ר מינהל חינוך ונוער הגב’ שרי דרור שעושה את מלאכתה בנאמנות ובמקצועיות, אנו זוכרים כי זמן רב הוא נמנע מלהיפגש עמה, ולא שכחנו שהליכוד בזמנו לא הצביע בעד התמנותה לתפקיד יו”ר מינהל חינוך, אך יש דמוקרטיה ואותה כולם צריכים לכבד, ומליאת מועצת העיר אמרה את דברה.

מר אדרי רוצה שראש העיר לא תתערב לו, אבל מה לעשות שכשיש שאלות, ראש העיר מחוייבת לשאול, והיא שאלה. אם כן הליכוד פוחד שהוא יפסיד לא מעט תיקים ולכן הוא נעמד כעת על רגליו האחוריות, בזמן שחברי אגודת ישראל ודגל התורה מסייעים לו.

גם לסגרה”ע רינה הולנדר יש מה להפסיד בתור זאבה בודדה שהרי כעת היא שווה מנדט אחד, לאחר שחברי מועצת העיר מנדלסון וגוטמן נטשו אותה בעקבות הפילוג הין בנט לסמוטריץ’ כיצד יעלה על הדעת לתת לה סגנות ראש עיר ואילו חבר מועצת העיר הרב מלאכי כי טוב יסתפק בתואר המשנה לראש העיר בלבד.

סליחה התבלבלתי! כיצד יעלה על הדעת לתת לה סגנות ראש עיר ואילו סיעת דגל התורה המונה ארבע המנדטים יסתפקו בתואר המשנה לראש העיר בלבד.

לכן כאן מגיעה אחוות הלוחמים; הליכוד, אגודת ישראל ו….דגל התורה יחדיו מסייעים לה. דגל התורה מסייעים לה? הם השתגעו? כנסו לבד לקואליציה ותקחו את הסגנות, התרבות ושאר ירקות כפי שהיה בימי הזוהר בעת כהונתו של ראש העיר לשעבר חה”כ הרב משה אבוטבול.

לא!! סיעת דגל התורה חתמו עם הגוש, אי אפשר לבטל חתימה הם ישרים!!! אבל למה מלכתחילה הם חתמו? הרי אם ניזכר בתחילת הקדנציה, ניווכח שהליכוד, אגודת ישראל והבית היהודי נכנסו בלעדיהם לקואליציה בזמן שהם נשארו בחוץ חבולים ומושפלים עד עפר, עד כדי כך מושפלים שגרינברג ומונטג העדיפו לצאת לחיים חדשים מחוץ לעיר שאוכלת יושביה.

התשובה נעוצה בסיכסוך הקיים בתוך דגל התורה, זו מעדיפה לא ליטול לידיה את השלל הרב ובכך להיאלץ להמתין עד לסוף הקדנציה ללא שלל ועם מריבות מי יקח מה, זוכרים מה היה עם ש”ס, שרק לאחר שנה מנכ”ל ש”ס חיים ביטון הכריע אלו תפקידים יחלקו לכל אחד ואחד.

לא רק בבית היהודי ודגל התורה קיימים סיכסוכים, גם באגודת ישראל לא חסר, לא שכחנו את המתחים בין ארנרייך לגולדברג, הסיעה היחידה שאין שם מריבה היא סיעת בני תורה אלא אם כן הרב מלאכי כי טוב סובל מפיצול אישיות, ולפי מיטב ידיעתי הוא לא סובל מכך.

אם כן האינטרסים של הליכוד ושל רינה הולנדר להישאר כגוש ברורים, של דגל התורה אינם ברורים כלל, חוץ מסיכסוכים פנים מפלגתיים.

ומה האינטרס של אגודת ישראל? להם אין אינטרס להיכנס יחד לקואליציה, להם יש אינטרס להיות יחד באופוזיציה, מכיוון שהרב שמעון גולדברג רואה עצמו כראש העיר הבא של בית שמש, וכשהוא יוצר גוש אופוזיציוני לראש העיר עליזה בלוך, הוא מבסס את מעמדו כאלטרנטיבה.

בתוך כל סבך הסיכסוכים המריבות האיבות וההתכתשויות צריכה לעמוד ראש עיר אחת ולנהל קואליציה שפויה. זהו תסריט לא הגיוני בעליל, אנו לא רואים שום תסריט שיכול להניב הצלחה. השנתיים הבאות שהם למעשה ערב בחירות יהיו רוויות במריבות והתכתשויות של מלחמת הכל בכל, הם הולכות להיות שנתיים מייגעות ומתישות, כל ראש עיר שיגיע למעמד הזה יכשל כישלון חרוץ, הרי לאחר שהגוש יכנס לתוך הקואליציה הליכוד ודגל התורה לא יפסיקו לריב, גם המפלגות בינם לבין עצמם יריבו ללא הפסקה.

בבית שמש כיום ישנם לראש העיר עליזה בלוך ארבע אופציות;

האופציה הראשונה: קואליציה ציונית הכוללת את המפלגות הציוניות וש”ס (פג תוקף בשלהי 2023) עם אופוזיציה משתקת.

האופציה השניה: קואליציה עם החרדים (תקף מעתה ועד עולם) ואופוזיציה לוחמנית, ודעת קהל שתאמר בשביל מה בחרנו בך? שתלכי עם החרדים?

האופציה השלישית: קואליציה מקיר לקיר משותקת ומשתקת עם מריבות ומלחמות של הכל בכל, ומערכונים מידי סוף חודש.

האופציה הרביעית: חברים יקרים שלש שנים בהחלט הספיקו לי. הם הספיקו לי לשפץ לכם כבישים מדרכות וככרות, הבאתי פחים חדשים, התחלתי להקים אזור תעשיה חדש, בניתי את היכל התרבות, נירמלתי את רמה ד’ עם גני משחקים גדולים ועוד כהנה וכהנה, אני הולכת לדרכי, הולכת לכתוב ספר, לדוג דגים, לשיר שירים ולחלום על מחוזות אחרים, מחוזות שקיימים רק ברחוב רופין, למדתי זאת מקודמי.

מה האופציה הכי כדאית לראש העיר? אני במקומה הייתי בוחר באופציה הרביעית, במקומה!!! במקומי? הייתי עושה משהו אחר לגמרי.

3 תגובות

  1. אני חושבת שהגיע הזמן להחליף את ראש העיר הכושלת בתולדות המדינה מאז שהקימו אותה

  2. אני בוחר באופציה הרביעית.כי גם כך ראש העיר דומה לרב חובל שתלך לדוג דגים

השאר תגובה

כתבות אחרונות