דיירים פונו היום מבניין בבית שמש מחשש לקריסה

היום בבקר משטרת בית שמש פינתה בניין שלם ברחוב ביאליק בבית שמש מחשש לקריסה, בסה”כ תושב העיר בא לעזור לחבר להתקין לו מצלמת אבטחה והטיח בתקרה שבקומת העמודים החל להתקלף, אבנים קטנות נשרו ונחשפו הברזלים, למען האמת במספר מקומות גדול בקומת העמודים התקרה התקלפה וניתן לראות את הברזלים, אך האיש התקשר למכבי האש והללו הוציאו צו פינוי מהיר עד שיבוא מהנדס מומחה ויכריע.

כתבה על הבניין שפונה מדייריו מחשש לקריסה

משטרת בית שמש כאמור פינתה את כל הדיירים מהבניינים וחסמה את הכניסות לבתים. אל הבניין הגיעו במהרה כל המי ומי החל ממנכ”ל העירייה איתמר ברטוב, מפקד תחנת משטרת בית שמש סנ”צ שלומי טובול יחד עם כל הקצונה הבכירה, כוחות כיבוי אש בראשות רב רש”פ יהורם חדד (אח של דני חדד – שמש באוויר), מנהל אגף חירום ובטחון צחי אלימלך, מנהל הרכש דוד וקנין, ויו”ר אגף מל”ח חבר מועצת העיר יוסי גולדהירש. שאר הפוליטיקאים לא הגיעו כולל ראש העיר, כנראה עסוקים במצב הפוליטי של העיר בית שמש.

במקביל עיריית בית שמש החלה במהירות נגד סיבוב השעון במלאכת איתור מהנדס הזול ביותר ומצאה מישהו מנצרת שהגיע כעבור מספר שעות, כשהגיע המהנדס הוא בדק את הבניין וקבע כי חייבים לתת תמיכה זמנית לעמודי הבניין ולאחר מכן יהיה ניתן להשיב את הדיירים לביתם לאחר השעה 21:00 בלילה.

תושבי הבניין זועמים, מה יהיה איתנו מחר, בעוד שבוע, חודש או שנה, לאן נלך, העירייה הבטיחה כבר מזמן פינוי בינוי לרחוב ביאליק ולא עמדה בהתחייבות. אנו לא מתכוונים לממן שיפוץ דירה שבכל רגע נתון עלולים להרוס אותה במסגרת פינוי בינוי.

הבניין ברחוב ביאליק אינו הבניין היחיד הסדוק בעיר, גם ברחוב קרן היסוד יש בניין סדוק, ישראלה אדרי שלחה לנו תמונות מהבניין בו היא גרה ברחוב המעפילים 13 שבהם נראים היטב סדקים רבים. גם ברחוב הסביון העירייה היתה אמורה כבר לפני שנה להתחיל במבצע פינוי בינוי אך גם זה טרם יצא אל הפועל.

לאור קריסת הבניין בחולון גבר הפחד בקרב התושבים והם לא מעוניינים להמשיך לגור בבניינים כאלו, הם רוצים פתרון.

צפו בכתבה המלאה שצילמנו היום בה מתראיינים רב רש”פ יהורם חדד ותושבי השכונה, צפיה מהנה!

השאר תגובה

כתבות אחרונות