גל עזיבה בצמרת משטרת בית שמש

לפני כחודש נערכה מסיבת פרידה במליאת העירייה למפקד תחנת בית שמש היוצא סנ”צ רונן גורש, אלא שמאז כניסתו לתפקיד של מפקד תחנת משטרת בית שמש החדש סנ”צ שלומי טובול, החל גל עזיבה ענק לסחוף את צמרת המשטרה.

שורה ארוכה של בכירים בצמרת משטרת בית שמש עוזבים את העיר, ובינהם רפ”ק מיכאל מלכה – סגן מפקד התחנה, רפ”ק איתי ליכטנטל – מפקד נקודת רמב”ש, רפ”ק דוריד ועוד.

רונן גורש נושא דברים במליאת העירייה
גורש נושא דברים במליאת העירייה, בכירי המשטרה היושבים מולו פורשים בעקבותיו

כידוע בית שמש היא עיר מאד מורכבת, כאשר ישנם מאות קיצוניים המנסים להפר את שלוות העיר, הן בהפגנות והן בפרובקציות כאלה ובעיקר אחרות.

מי שהצליח לעצור אותם עד היום אלו קציני המשטרה הבכירים שפורשים, אותם קצינים שקיימו קשרים מודיעינים עם אנשי מפתח בעיר שהובילו עד כה להרגעת הרוחות.

נציין שגם לראש העיר ד”ר עליזה בלוך קיים ערוץ הידברות חשאי עם אותם קיצוניים, אך ערוץ זה הוא ערוץ נפרד מאותו ערוץ שקיימו הקצינים שעוזבים.

כעת לאחר סבב המינויים החדשים שנעשה בבת אחת – התמוה משהו – נמתין ונראה האם יחול שינוי מצד המשטרה במלחמתה מול הקיצוניים, או מצד שני האם יחול שינוי מצד הקיצוניים בעקבות פרישתם של הבכירים שפרשו.

פרישת הבכירים תכנס לתוקפה כבר בחודש הקרוב, ובימים הקרובים תחל החפיפה.

מי שיחליף את סגן מפקד תחנת בית שמש רפ”ק מיכאל מלכה יהיה רפ”ק ויסאם עלי. ואת רפ”ק איתי ליכטנטל יחליף פקד רפי איטה, שבקרוב יועלה לדרגת רפ”ק.

רפ”ק ליכטנטל עובר להיות סמת”ח מבשרת ציון.

תמונת פרידה

סנ"צ שלומי טובול (משמאל) נכנס בשבוע שעבר לתפקידו כמפקד תחנת משטרת בית שמש. ורפ"ק איתי ליכטנטל (מימין) מסיים את תפקידו, ועובר לפקד על תחנת משטרת מבשרת ציון.

סנ"צ שלומי טובול ורפ"ק איתי ליכטנטל

את כל הידיעות קיבלנו ממקור אזרחי מוסמך. המשטרה או סגן דובר המשטרה (הדובר בחופשה) לא הגיבו ואף לא הסכימו לשתף איתנו פעולה. ואנו נותרנו עם השאלה, מדוע חילופי הגברי נעשה בהיקף כזה ובבת אחת, בפרט בעיר כמו שהיא כל כך מורכבת? מן הראוי שכל התהליך היה נמשך לאורך חצי שנה, ובכל חודשיים יהיה גל עזיבה קטן.

רפ"ק מיכאל מלכה עם סנ"צ רונן גורש
רפ"ק מיכאל מלכה עם סנ"צ רונן גורש

כתבות אחרונות