גל מחאה חדש כנגד ראש העיר

הבקר התעוררה בית שמש הותיקה למראה שלטים שנתלו כנגד ראש העיר ד”ר עליזה בלוך ובהם נאמר “ד”ר עליזה בלוך, הבטחת בית שמש ציונית רב תרבותית, ומה קבלנו ממך? עיר חרדית קיצונית בהנהגתך” על החתום תנועת בית שמש של פעם, בירור קצר העלה כי זוהי תנועתו של סמי ביטון.

השלטים שניתלו הלילה בישרו על גל מחאה שני כנגד ראש העיר, הראשון כזכור התקיים באוגוסט 2020, ואת המחאה מוביל מי שהיה יד ימינה של ראש העיר עליזה בלוך בבחירות האחרונות, ותלמידה בבית הספר ברנקו ווייס ישראל אבוקסיס – יליד בית שמש ותושב שכונת העיר הותיקה.

אבוקסיס וחבריו זועמים על כך שראש העיר מטפחת את השכונות החרדיות על חשבונם של תושבי העיר הותיקה, הכבישים בעיר הותיקה ישנים והרוסים, והם דורשים שראש העיר תקצה את הכספים והמשאבים בכבישים ולא בככרות.

עוד קובל אבוקסיס על כך שהתרבות בעיר לא מפותחת ולתושביה החילונים של בית שמש אין מה לעשות כאן, וכך המצב הולך ונהיה עגום מיום ליום. מלבד שתושבים חילוניים מערים אחרות מדירים את רגליהם מהעיר בית שמש ואינם מגיעים לגור כאן, חילונים שכן גרו כאן נוטשים את העיר, גם ילידי המקום מתחתנים וקובעים את משכנם בערים אחרות – וכל כך בצדק, משום שבית שמש הפכה לעיר משעממת, אין כאן לא קולנוע ולא תיאטרון, גם קבוצת כדורגל כמו שצריך אין לנו. שלא לדבר על מקומות בילוי, מקום הבילוי היחיד שלנו הוא קניון ביג פאשן שבנה לנו ראש העיר הקודם הרב משה אבוטבול.

עוד אומר אבוקסיס בצער כי בית שמש אט אט שינתה את פניה, ובתקופת ראש העיר בלוך ביתר שאת, לפני הבחירות ד”ר בלוך נסכה בנו תקוות שהיא תבנה בעיר מקומות בילוי ותפתח את התרבות, וכי לתושבי בית שמש מגיע לנסוע בכבישים ראויים ולא בכבישים הרוסים, אך מתברר כי היא נסכה בנו תקוות שווא, לבינתיים כבישים חדשים נסללים רק בשכונות החדשות ואילו השכונות הותיקות נשארות מוזנחות, איפה הכספים של ישן מול חדש?

ולא תהא כהנת כפונדקית?

לסיום אומר אבוקסיס אנו נחושים במאבק הצודק שלנו יותר מהפעם הקודמת, המצב הפך לבלתי נסבל, מחצית מקדנציית בלוך כבר עברה חלפה לה וכעת אנו דורשים שינוי ולא לדיבורים, אין לי דבר וחצי דבר כנגד הציבור החרדי המתון, אך אנו דורשים שיסתכלו גם עלינו.

ביקשנו את תגובתו של דובר העירייה מר רועי לחמנוביץ’ על המודעות שנתלו הלילה כנגד ראש העיר, אך זו טרם התקבלה עד למועד סגירת הכתבה, לכשתגיע נפרסמה.

השאר תגובה

כתבות אחרונות