בתלמוד תורה וזאת ליהודה לומדים במסדרון; איפה העירייה?

בת”ת וזאת ליהודה כמו יתר תלמודי התורה נפתחה למעלה משבוע שנת הלימודים. לפני כשנה וחצי הם נכנסו למשכנם החדש (ראו תמונה מצורפת) ברמת בית שמש א’. לת”ת היו חסרות כיתות ומנהל הת”ת הרב בנימין אורדנטליך הכשיר מספר חדרים במבנה (ממ”דים וכאלה, בעיקר כאלה) שישמשו ככיתות, אך עם כל המאמץ תלמידי כיתה ה’ נותרו ללא כיתה וללא מקום לימוד.

מה עושים? אז שיעור אחד לומדים בחצר בית הספר (אין כמו לימוד בחיק הטבע, לאמר, בבית שמש תלמד תחת השמש), שיעור שני במסדרון (כאות הזדהות עם הסבתא במסדרון בית החולים) ושיעור שלישי בבית הכנסת ישועות דוד (לקראת צהריים כזה, זו שעה שגם הסטלנים שביננו סיימו להתפלל שחרית).

נציין כי בכיתה ה’ החלו ללמוד גמרא ובשבוע הבא הם נוסעים לגדולי ישראל מרן הרה”ג ר’ חיים קנייבסקי שליט”א ומרן הרה”ג ר’ גרשון אדלשטיין שליט”א. נקווה שעד אז ימצא להם פיטרון, שהרי לא חסרים לנו בושות…

בניין תלמוד תורה וזאת ליהודה (בחלקו הימני)

מלשכת ממונה תיק החינוך והמשנה לראש העיר הרב ישעיהו ארנרייך נמסר: אגף החינוך השקיע שעות רבות – לילות כימים – על מנת להגיע לפתרונות עבור מוסדות החינוך. במסגרת זו גם ת”ת וזאת ליהודה ברמה א’ היה אמור לקבל מנ”ד (מבנה נייד) לקראת פתיחת שנת הלימודים. אך לצערנו, בצעד תמוה ובלתי מובן, בחרו נציגים במועצת העיר להצביע נגד התב”ר (תקציב בלתי רגיל) שהיה מיועד עבור ילדי הציבור החרדי. דבר זה גרם וגורם עיכובים וצער לילדי תשב”ר, למחנכים, להורים ולכל מי שטובת הילדים עומדת לנגד עיניו, ללא שיקולים פוליטיים.

למרות זאת, אנו עושים מאמצים אדירים במסגרת האפשרויות הקיימות בידינו לזרז ככל הניתן את האספקה למען ילדי תשב”ר שטובתם עומדת לנגד עינינו.

לכך הגיב חבר מועצה מהגוש: רשימת התב”רים אושרה בישיבה מיוחדת שנערכה ביוזמת חברי הגוש. מצער מאד היה לראות שראש העיר לא תמכה בבקשה לאישור התב”רים, וממונה חינוך לא הגיע למליאה. בכל מקרה, התב”ר לרכישת המנ”דים אושר כדת וכדין בהצבעה של 12 חברי מועצה. מרגע האישור, מוטל על ראש העיר והגזבר לחתום על בקשה למשרד הפנים לאישור התב”ר.

השאר תגובה

כתבות אחרונות