בעוד חצי שעה מחאת הגנרטור בבית שמש יוצאת לדרך

בעוד מחצית השעה תיערך ברחובה של עיר ברמת בית שמש ג’ מחאה. על מה המחאה? המודעה יודעת לספר לנו כי יש משפחות רבות שמשתמשות בגנרטור בשבת ויש גורמים שמנסים להפריע את העניין.

קודם כל ולפני הכל נאמר ששימוש בגנרטור בשבת היא חומרא שהנהיג אותה החזו”א ובעקבותיו יש רבנים שמצדדים להחמיר ולהשתמש בגנרטור בשבת. למרות זאת רוב הציבור החרדי משתמש בחשמל רגיל של חברת החשמל.

שלטי חוצות הקוראים לאנשים לבא למחאה

עוד נקדים ונאמר שמכירת חשמל ע”י גנרטור אינה חוקית, ישנם אנשים רבים המשלמים על כך בגופם כל ימי חייהם, בראש השנה האחרון אחד הילדים קיבל כוויה מאותו גנרטור שהוצב ברמת בית שמש על גבי נגרר של משאית בסמוך לסופרמרקט ברכת משה על המדרכה, הסולר דלף מהגנרטור, והילד עד היום בטיפולים. לאמר כל הרוצה להחמיר על עצמו יחמיר בביתו ובחומותיו.

עיריית בית שמש מצידה הביאה מספר פתרונות מעשיים, אחד מהם היא שאחד מבתי הכנסת יקח על עצמו את האחריות ויקח את הגנרטור לחצר בית הכנסת,  העירייה מוכנה להעלים ממכירת החשמל עין, אך אין שום בית כנסת שהסכים לקחת על עצמו את האחריות, אחד הרבנים הספרדיים קונן במר גורלו ואמר כי האשכנזים ניסו להחתים אותי שאני אהיה אחראי על הגנרטור, אבל לא הסכמתי.

הגנרטור שדלף בראש השנה

ישנם תושבים מהשכונה שמתנגדים לגנרטור אשר מסכן את שלומם, ומרעיש את שנתם. הללו מסירים את המודעות שכוסו בכל שכונת רמת בית שמש ג’. הם שאין קשר בין קדושת השבת לבין מחאת הגנרטור, מדובר בביזנעס נטו של העסקונה החרדית שגורפת לעצמה במקרה הזה הון רב.

זו לשון ההודעה:

תושבי רמה ג’ בהפגנת תמיכה בנושא הגנרטור:

תושבי רמה ג ערוכים להפגנת תמיכה ברשויות החוק שאוסרים להניח את הגנרטור בצורה לא בטיחותית שמסכנת חיים. וכן שגורמת לתושבים שגרים בסמוך לנזקי רעש וריח קשים.

אנו מוחים על מיקומו המסוכן שגם גורם לסבל נורא לתושבים שגרים בקרבת מקום בנזקי עשן וריח חזק שלא נסבלים שבת אחרי שבת.. והדבר נחשב מצווה הבאה בעבירה ממש.

לדוגמא בראש השנה תינוק בן שנתיים נכווה בצורה קשה מהסולר שדלף מהגנרטור והילד עדיין בטיפולים ל”ע.

נתאסף כולנו תושבי המקום להביע את כאבינו בשעה 18:00 לתפילת שבת ברחובה של עיר ברחוב חבקוק הנביא פינת יחזקאל.

למען הסר ספק אין אנו מתנגדים לגנרטור! אלא נגד מיקומו בצורה לא בטיחותית שמסכנת חיים ממש.

תושבי השכונה הכואבים.

יש שמתנגדים לגנרטור

הגנרטור אינו בעיה רק של בית שמש אלא של מדינת ישראל כולה, החילול שבת של חברת החשמל נובע מכך שיש עובדים אשר דואגים לאספקת חשמל סדירה והם לוחצים על כפתורים ומי שמשתמש בחשמל של חברת החשמל נהנה לכאורה מחילול שבת, בירושלים יש שפתרו את הבעיה בכך שיש שם בתי חולים ששם קיים פיקוח נפש ולכן מותר להם להנות מחשמל של חברת החשמל.

חה”כ הרב מיכאל מלכיאל מש”ס התחיל בקדנציה הקודמת לקדם מתווה להסדרת חשמל כשר בשבת, על ידי כך שכל הפעולות יעשו על ידי מחשב ולא ע”י אדם. פנינו אליו באמצעות חה”כ הרב משה אבוטבול והוא השיב כי כשהיינו בקואליציה נעשו מאמצים רבים לקידום נושא החשמל הכשר, אפילו הגענו לסיכום עם רשות החשמל לקידום הנושא. בקדנציה הזו היינו אמורים להשלים את המתווה אך מהממשלה הנוכחית אין לנו שום ציפיות כי היא תקדם את נושא החשמל הכשר במדינת ישראל.

השאר תגובה

כתבות אחרונות