בכירים בעיריית בית שמש מתחסנים ומצטלמים – משה שטרית מתנגד

צילום: יוסי ברנפלד

השבוע הצטלמו ראש עיריית בית שמש עליזה בלוך חברי מועצת העיר ובכירים נוספים בעירייה כשהם מקבלים חיסון נגד נגיף הקורונה | מ”מ וסגרה”ע משה שטרית: לא אתחסן עד שיתחסנו האנשים הנמצאים בקבוצת סיכון.

השבוע החל החיסון נגד נגיף הקורונה, קופת חולים מאוחדת היתה הראשונה לחסן, והמחוסן הראשון שהתחסן בעיר בית שמש הוא חבר מועצת העיר יוסי גולדהירש, גולדהירש הוא אחד מחברי המועצה שהקפיד הכי הרבה על ההנחיות, ומלבד מסכה הוא עטה על ראשו קסדת פלסטיק, ואך טבעי שאחד שהעלה את הקורונה על ראש שמחתו הוא יהיה הראשון להתחסן בבית שמש. הוא גם דאג לתעד את עצמו מתחסן לקיים מה שנאמר “מִמֶּנִּי תִרְאוּ וְכֵן תַּעֲשׂוּ”.

לא רק גולדהירש התחסן והצטלם גם ראש העיר ד”ר עליזה בלוך שקראה לכולם ללמוד ממנה ולבא להתחסן, חברי מועצה נוספים הצטלמו, ואף ידוענים בכירים מהעירייה כדוגמת מנהל הבינוי המשק והנגישות ויו”ר ועד העובדים ישראל פרץ, מנהל הרכש דוד וקנין ועוד.

במקרה של מר ישראל פרץ מדובר באדם בן 60 (למרות שהוא לא נראה) שנמצא בקבוצת סיכון.

ביקורות חריפות נמתחו ברשתות החברתיות ע”י התושבים למראה תמונות מצעד המתחסנים. היו שטענו שהוריהם בגיל 70+ ומנסים לשווא להשיג תור לחיסון אפילו בערים סמוכות ולא מצליחים להשיג תור.

מ''מ וסגן ראש העיר מר משה שטרית במהלך ראיון שצילמנו בלשכתו
מ"מ וסגן ראש העיר משה שטרית: לא אתחסן בטרם האנשים הנמצאים בקבוצת הסיכון יתחסנו

פסוק אחד, פרשנויות שונות.

התמונות הללו התפרסמו תחת כל עץ רענן והיו לצנינים בעיניו של מ”מ וסגרה”ע משה שטרית, שטרית הוא באמצע שנות ה-30 לחייו, בריא וצעיר, ובלי פרוטקציה מאמא (חה”כ קטי שטרית) הוא יכול לקבל חיסון באפס זמן, שטרית גם מכיר את הפסוק שהזכרנו “מִמֶּנִּי תִרְאוּ וְכֵן תַּעֲשׂוּ” והוא החליט לקחת את הפסוק הזה למקום אחר.

לא יתכן שאני הצעיר אתחסן לפני שהאנשים הנמצאים בקבוצת סיכון יתחסנו, רק בגלל הקשרים שיש לי. ביום שאנצל את הכסא לתועלת הפרטית שלי, זה יהיה היום שבו אצטרך לפנות את הכסא. אני קורא לכולם להתחסן אך אני לא אתחסן לפני שהקשישים והחולים יתחסנו.

יועץ התקשורת של ראש העיר רפי פרלשטיין ממתין בתור

גם ליועץ התקשורת של ראש העיר רפי פרלשטיין פנו על מנת שיבוא להתחסן ולהצטלם, פנו אליו בתור אחד שמעצב את דעת הקהל, להזכירכם פרלשטיין חלה בקורונה בתחילת חודש אוגוסט 2020 והעלה את נושא הקורונה למודעות הציבור, הוא התראיין פעמיים לתוכניתו של רפי רשף. אך פרלשטיין סירב וביקש להמתין בתור עד אשר יחוסנו האנשים הנמצאים בקבוצת הסיכון.

אך מנגד טוענים בכירי העירייה מחובתינו לשמש דוגמא לתושבים על מנת שילכו להתחסן גזלנו מאלפי הקשישים עשרה תורים אך במעשה זה הצלנו נפשות רבות, שטרית טוען: אפשר לקרוא לתושבים ללכת להתחסן מבלי שאנו הצעירים נתחסן, קראנו לקשישים שילכו להתחסן, ועל הדרך לימדנו את הצעירים מהי דרך ארץ.

כתבות אחרונות