בית שמש – שנתיים ללא מנהל אגף שפ”ע

לאחר פתיחת מעטפות המכרז שהגישו לתפקיד מנהל אגף שפ”ע בעיריית בית שמש מתברר כי לא נמצא מועמד מתאים לתפקיד, ובקרוב העירייה תצא במכרז נוסף החמישי במספר.

לאחר בחירתו של מר דודו ג’מו לתפקיד ראש מנהל תפעול, הבטיחו בעירייה שיצאו במכרז למציאת מנהל אגף שפ”ע, ואכן בחודש יולי העירייה פירסמה מכרז פנימי ומשלא נמצא זוכה היא פרסמה בחודש אוגוסט מכרז חיצוני שלישי. בחודש שעבר עיריית בית שמש יצאה במכרז חמישי בחיפושיה אחר מנהל לאגף שפ”ע, המועד האחרון להגשה היה בתאריך ה-8-10-20, המעטפות נפתחו אך מבין המגישים לא נמצא ולו מועמד אחד מתאים ובקרוב יפתח מכרז נוסף. זהו המכרז הרביעי שוצא לדרך שבו העירייה מחפשת אדם המתאים לתפקיד מנהל אגף שפ”ע, במכרז השלישי אכן זכה מגיש ירושלמי אך הוא חזר בו ולא הסכים לאייש את התפקיד.

נציין שמאז בחירתה של ד”ר עליזה בלוך לראשות עיריית בית שמש אין עדיין מנהל אגף שפ”ע, ומי שממלא את התפקיד הזה הוא ראש מנהל תפעול, כיום מר דודו ג’מו. להזכירכם אין חובה לעירייה למנות מנהל לאגף שפ”ע.

הילה מועלם

תנאי הסף לתפקיד מנהל אגף שפ”ע דורשים תואר אקדמי, וניסיון מקצועי של 7 שנים בתחומים דומים. אחד התנאים אומר שמנהל אגף שפ”ע אמור לעבור קורס להכשרת מנהלי אגף שפ”ע בתוך 3 שנים, תנאי זה יהיה רלוונטי רק אם הוא ימשיך לנהל את אגף שפ”ע בקדנציה הבאה.

תפקיד מנהל אגף שפ”ע הוא תפקיד חשוב מהמעלה הראשונה עבור תושבי העיר, זהו תפקיד החולש על ניקיון, פינוי אשפה, גינון, כבישים ומדרכות ועוד שלל דברים. אנו תקווה שבמכרז הבא ימצא האדם הראוי לתפקיד החשוב הזה.

במאמר המוסגר נזכיר שבעבר היו הספקים מגישים מכרזים באמצעות הפקס, והיו לא מעט עיניים שראו את סכום ההצעה, ועלולות היו לדווח למקורביהם על סכום ההצעה. לפני 15 שנה מנהל הבינוי המשק והנגישות מר ישראל פרץ החליט שהמכרזים יוגשו אך ורק דרך מעטפות סגורות, ובסיום מועד ההגשה כל המעטפות יפתחו בו זמנית, שאר האגפים והמחלקות העתיקו את השיטה, והיום הכל היסטוריה.

כתבות אחרונות