בית שמש – עיר בבניה

בית שמש היא עיר מתחדשת, על פניו נראה שבית שמש היא כפי שאר הערים בארץ שעברו תהליך קוסמטי כזה או אחר במהלך 20 השנים האחרונות, אך מי שיבחן את הנושא לעומק יראה שבית שמש היא מיוחדת.

מה שמייחד את בית שמש הוא קודם כל הקצב! קצב הבנייה פה מהיר מאד, ובעשור הקרוב בית שמש הולכת להכפיל את עצמה. רק לאחרונה הוצאנו כתבה בית שמש לאן – פרק 1 על בניית שכונת רמה ד’, אך לא רק שכונות חדשות הולכות ונבנות, אלא גם כבישים חדשים נסללים כדוגמת כביש 5 – כביש החוצה את כל בית שמש לאורכה.

בנוסף ישנם כבישים שעוברים הרחבה כדוגמת כביש שדרות נהר הירקון בואכה כביש 10. הסיבה להרחבת הכביש נובעת מפתיחת רחוב אליהו הנביא שמנקז דרכו את תושבי רמה ג’1 וג’2, ובקרוב גם את תושבי רמה ד’, מאז הפתיחה יותר ויותר כלי רכב עוברים בכביש הזה, היוצרים בו פקקי תנועה גדולים במיוחד בשעות הבקר. וברגע שרמה ה’ תפתח לאיכלוס הצורך בכביש דו נתיבי רק ילך ויגדל. היינו היום במקום וצילמנו.

כמו כן ישנם מוקדים נוספים ששם בוצעו לאחרונה עבודות ריבוד הכביש כדוגמת הכניסה המזרחית לג’1, וגם הכניסה המערבית לג’1, רח’ הרצוג, מספר רחובות בשכונת נחלה ומנוחה, רח’ פולה בן גוריון שעובר התחדשות של ממש ועוד.

אז כאמור לפני מספר חודשים נפתח כביש אליהו הנביא, הכביש הכי מושקע בבית שמש, עם גדרות בין שני מסלולי הנסיעה, עמודי תאורת לד מודרניים, ספסלים, עצים, ומהיום גם מדרכה לאורך כל הרחוב, מי שאמון על סלילת הכביש ובניית המדרכות הוא משרד השיכון והבינוי, הכסף לכך מגיע מרוכשי הדירות שבשכונת ג’2. גם כאן תיעדנו מהשטח.

מוקד בנייה נוסף מעניין הוא היכל התרבות השוכן ליד בניין העירייה, ואם כבר הזכרנו את העירייה אז שלשום הגיעו הטרקטורים הראשונים לְשַׁטֵחַ את הקרקע לקראת בניית בניין העירייה החדש הממוקם בסמוך לכיכר גנדי.

אל המקום הגיע חבר מועצת העיר וממונה החברה הכלכלית הרב אברהם פרנקל, הוא ישב עם המהנדסים על המפות, ופיקח מקרוב לוודא שהכל מתנהל כשורה. בנוסף הגיעו נציגים מ’אתרא קדישא’ על מנת לבדוק אם יש מערות קבורה באתר.

מוקד אחרון ומעניין שנסקר בכתבה הזו היא ההיערכות לבנייה באזור התעשייה לביא. במקום מבוצעות הרחבת הכביש לכביש דו נתיבי, והשטח שעליו יהיו ממוקמות מפעלי התעשייה החדשים עבר הכנה משמעותית, השיחים הוסרו, ויישור הקרקע בוצע, גם תאגיד מי שמש נמצאים במקום ומבצעים עבודות תשתית.

כתבות אחרונות