בית שמש: מי שינה את שם רחוב שמואל הנביא לרחוב נתיב אליעזר?

היום בבקר התעוררו תושבי רחוב שמואל הנביא שבשכונת רמת בית שמש ג’2 ונוכחו לראות כי מישהו שינה להם את שם הרחוב, והציב במקום שלט רשמי של עיריית בית שמש הנושא את שמו החדש של הרחוב נתיב אליעזר. בעיקר הטריד את התושבים מי עומד מאחרי שינוי שם הרחוב הזה?

לית דין ולית דיין

לדברי תושבי השכונה מי שעומד מאחרי שינוי שם הרחוב הוא אחד האדמו”רים מחסידות המונה מספר מצומצם של משפחות בשכונה הפעיל לחץ על גורמים בעירייה שישנו את שם רחוב שמואל הנביא לרחוב נתיב אליעזר ע״ש חמיו.

למרבה הפלא עיריית בית שמש נענתה ומכירה בכך באופן רשמי, וכך אנו יכולים לראות במפת העירייה (gis) ובאתר תאגיד המים מי שמש ששם הרחוב שהיה פעם שמואל הנביא, נקרא רחוב נתיב אליעזר.

השינוי הזה שנעשה ללא ידיעתם של התושבים ומבלי שיעבור את האישורים המתאימים מקומם את תושבי השכונה, בפר שמדובר בשכונה אשר כל שמותיה היא שמות נביאים, והפעולה שנעשתה היום משנה את אופי שמות השכונה.
בנוסף תושבי השכונה סיפרו לנו שהם בלאו הכי כועסים על אותה חסידות שלקחה שטח ציבורי של 1500 מ״ר והשאירה לשאר לתושבי השכונה המונים 250 משפחות 400 מטר בסך הכל.
פנינו ליו”ר ועדת השמות בעיריית בית שמש סגרה”ע משה שטרית שאמר כי אינו מכיר את המקרה הזה. להזכירכם שינוי שם צריך לעבור את ועדת השמות ולאחר מכן אישור במליאה. ואם סגרה”ע שטרית לא מכיר בכך, מלמד ששינוי השם לא עבר את האישורים המתאימים.
תנועת שקופית פנתה לגורמים הרלוונטים על מנת שאלו יבדקו את המקרה.

רחוב נתיב אליעזר, יש דבר כזה?

השאר תגובה

כתבות אחרונות